Paracetamol Accord, tabletki 500 mg, 50 szt.
0,14 zł / szt
Gorączka u dzieci
Paracetamol Polfa Łódź to lek w formie tabletek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Stosowany jest do leczenia bólów różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Paracetamol łagodzi objawy migreny, nerwobóli, bólów menstruacyjnych lub zębów, czy pleców. Preparat jest bezpieczny dla żołądka. Wpływa na obniżenie gorączki. Może być stosowany u dzieci od szóstego roku życia.
Paracetamol to lek, który stosowany jest na całym świecie już od ponad stu lat. Po raz pierwszy przetestowano go klinicznie w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce po raz pierwszy zastosowano go dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Paracetamol pod względem chemicznym jest pochodną fenacetyny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
Jedna tabletka zawiera jako substancje czyna 500mg Paracetamolu oraz substancje pomocnicze: Sorbitoll (170 mg), Skrobię ziemniaczaną, Powidon, Magnezu Stearynian.
Dorośli i młodzież (od 15 lat) |
Jedna lub dwie tabletki maksymalnie 6 razy |
Dzieci (12-15 lat) |
Jedna tabletka maksymalnie 6 razy |
Dzieci (9-12 lat) |
Jedna tabletka maksymalnie 4 razy |
Dzieci (6-9 lat) |
Połowa tabletki maksymalnie 6 razy |
Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.
Często:
Niezbyt często:
Rzadko:
Bardzo rzadko:
Paracetamol Polfa Łódź może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
0,14 zł / szt
0,25 zł / szt
0,09 zł / szt
0,18 zł / szt
0,19 zł / szt
0,00 zł / szt
0,43 zł / szt