Włosy

Kosmetyki, włosy, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-24 z 191 pozycji

Kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów to nie tylko szampony ale również odżywki, maseczki, peelingi, olejki oraz produkty wspomagające porost. Każda kobieta marzy o pięknych lśniących włosach, jednak często czynniki zewnętrzne oraz zła pielęgnacja przyczynia się do złej kondycji skóry głowy, a co za tym idzie do złego wyglądu włosów. Kobiety to nie jedyna grupa, która przywiązuje wagę do wyglądu włosów. Coraz częściej mężczyźni sięgają po kosmetyki do włosów, aby poprawić ich wygląd.

kosmetyki do włosów z apteki

Kosmetyki do włosów z apteki są odpowiednie do stosowania zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dedykowane są włosom normalnym, z tendencją do przetłuszczania się, wypadającym, farbowanym, łamliwym, suchym, pozbawionym blasku. Są one w formie szamponów, odżywek, peelingów, olejków i maseczek. Część produktów z tej kategorii zaliczane jest do dermokosmetyków, które mają za zadanie docierać do głębszych warstw skóry i przyczynić się do zniwelowania problemu skóry, który odpowiada za słabą kondycję włosów. 

Których kosmetyków do włosów używać?

Najlepszym rozwiązaniem jest używać całych gam produktowych dedykowanych danemu problemowi skóry i włosów. Stosowanie odpowiedniego szamponu, maseczki czy olejku pomoże w wyeliminowaniu problemu. 

Szampon do włosów

Szampon do włosów powinniśmy wybierać z myślą o potrzebach danej skóry. Mając do czynienia z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy i włosów powinniśmy wybrać produkt zawierający substancje normalizujące działanie gruczołów łojowych. W przypadku występowania łupieżu sięgajmy po szampony przeciwłupieżowe zawierające substancje o działaniu przeciwgrzybiczym. Borykając się z nadmierną suchością skóry zapewnijmy odpowiednie nawilżenie używając szamponów nawilżających. U osób ze skórą wrażliwą powinno stosować się produkty pozbawione substancji drażniących. Jak widać szampon nie tylko ma za zadanie oczyścić włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń ale również złagodzić problem skórny.

Odżywki do włosów 

Odżywki do włosów pełnią uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Wpływają pozytywnie na strukturę włosa i jego wygląd. Stosowanie odżywek przyczyni się do wzmocnienia działania szamponu. Dlatego warto wybierać produkty z tej samej serii. 

Maseczki do włosów 

Maseczki do włosów to skoncentrowane odżywki, które uzupełniają skórę głowy oraz włos w składniki odżywcze. Ich zastosowanie może skutkować zwiększoną odpornością na uszkodzenia i powstawanie podrażnień. Maseczka działa silniej niż odżywka, dlatego powinno się ją stosować rzadziej. 

Olejki do włosów

Olejki do włosów są przeznaczone do intensywnego nawilżenia i ochrony włosów. Olejowanie może przyczynić się do zmniejszenia kruchliwości. Dodatkowo stosowanie olejków może wpłynąć na zredukowanie objawów rozdwajania. Olejki zamykają otwarte struktury włosa i ograniczają w ten sposób rozdwajanie końcówek. 

Peelingi do skóry głowy

Peelingi do skóry głowy są inaczej nazywane peelingami trychologicznymi. Wpływają one na lepsze mikrokrążenie skóry głowy oraz pobudzają wzrost. Są zalecane podczas wypadania włosów różnego pochodzenia. Peelingi trychologiczne są coraz częściej stosowanymi produktami wśród kobiet i mężczyzn. 

Preparaty wspierające porost

Preparaty wspierające porost włosów cieszą się dużą popularnością. Kobiety marzą o pięknych długich włosach, więc nie ma nic gorszego niż włosy przerzedzone. Właśnie z myślą o takich pacjentach powstały preparaty wspierające porost. Produkty z tej kategorii zawierają w swoim składzie substancje, które pobudzają cebulki do wzrostu. 

Kosmetyki do włosów w naszej aptece posegregowane są na podkategorie zawierające szampony, odżywki i maseczki, preparaty wspomagające porost oraz peelingi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Product added to compare.