Kompresy, plastry

Ból, kompresy, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Kompresy i plastry

Kompresy to uniwersalny produkt na dolegliwości bólowe. Warto posiadać w domowej aptece kompres zimno-ciepło bo posiada on rozmaite zastosowanie. Kompresy żelowe można schłodzić w lodówce lub podgrzać w mikrofalówce. Zimne okłady stosujemy podczas obrzęku lub poparzenia, zaś ciepłe kompresy możemy zastosować podczas kontuzji. Kompresy sprawdzą się podczas bólów brzucha spowodowanego menstruacją lub podczas występowania kolek u dzieci. Kompresy żelowe są wielokrotnego użytku. 

Plastry na ból

Plastry przeciwbólowe są najczęściej stosowane są w przebiegu bólu kręgosłupa. Wyroby medyczne w postaci plastrów samoprzylepnych na ból pleców zawierają substancje przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Są odpowiednie do stosowania podczas napięcia mięśniowego lub nadwyrężenia mięśni umiejscowionych przy kręgosłupie. Jest to jedna z częściej wybieranych form leczenia przez pacjentów. Plastry często posiadają dodatkowo właściwości rozgrzewające. Poprawiają ukrwienie w miejscu naklejenia. 

Chłodzące plastry hydrożelowe

W naszej aptece dostępne są również plastry hydrożelowe odpowiednie do stosowania podczas bóli głowy. Mentol zawarty w składzie tego wyrobu skutecznie daje uczucie ulgi podczas migrenowych bóli głowy. 

Kompres żelowy wielokrotnego użytku

W tej kategorii znajdziesz również kompresy z żelem odpowiednie do chłodzenia i grzania. Służy on do okładów na zimno lub ciepło. Sprawdzi się jako okład podczas kontuzji, bólu zatokowego głowy, stanów zapalnych stawów i mięśni oraz jako okład obniżający gorączkę. Kompres żelowy można wykorzystywać kilka razy. 

Kompresy żelowe chłodzące

To wyrób medyczny odpowiedni do stosowania podczas urazu z towarzyszącym obrzękiem i krwiakiem. Skutecznie zmniejsza opuchliznę oraz przyspiesza wchłanianie się wylewów podskórnych. Można zabrać go wszędzie ze sobą ze względu na niewielkie wymiary. Efekt chłodzący otrzymujemy po naciśnięciu żelowego kompresu w wyznaczonym miejscu. 

Kompresy i plastry o działaniu chłodzącym, rozgrzewającym czy przeciwzapalnym stanowią pierwszą pomoc podczas kontuzji czy urazu. Dzięki tym wyrobom medycznym złagodzimy dolegliwości w czasie oczekiwania na wizytę u specjalisty. 

Product added to compare.