Pielęgnacja dziecka

Dziecko,pielęgnacja, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-24 z 148 pozycji

Pielęgnacja dziecka kosmetyki dla dzieci, kosmetyki dla niemowląt

Mały człowiek pojawiający się na naszym świecie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ze względu na potrzeby niemowląt i dzieci powstały kosmetyki i wyroby medyczne do codziennej pielęgnacji. Mają one za zadanie chronić delikatną skórę dziecka przed czynnikami zewnętrznymi oraz skutecznie nawilżać, bo skóra niemowlaka nie posiada prawidłowego nawilżenia. 

Kosmetyki do kąpieli dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci do kąpieli to podstawowa pielęgnacja skóry maluchów. Odpowiedni zestaw kosmetyków zapewni skórze dziecka nawilżenie oraz ochronę. Podstawy pielęgnacji dziecka powinny opierać się na produktach niepowodujących podrażnień oraz wspierających naturalną florę bakteryjną. Środki pielęgnacyjne powinny zawierać składniki aktywne, które delikatnie myją ale również wspomagają procesy regenracyjne skóry. W naszej aptece znajdziecie naturalne kosmetyki, kolorowe kosmetyki zawierające naturalne składniki, a przede wszystkim certyfikowane kosmetyki, które stawiają na bezpieczeństwo przede wszystkim.

Szampony dla dzieci

Szampony dla dzieci w naszej aptece posiadają w większości ekologiczne opakowania. Szampony dla dzieci to bezpieczne produkty niepowodujące podrażnień oczu. Kosmetyki dla maluchów powinny oczyszczać skórę oraz wpływać na funkcje ochronne. Podstawy pielęgnacji dziecka to dobranie odpowiednich produktów.

Kosmetyki dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka to środki pielęgnacyjne mające na celu wspieranie mikroflory niedojrzałej skóry u malutkich dzieci. Pielęgnacyjne kosmetyki dla noworodka to w większości produkty 3w1. Emulsja do kąpieli połączona z szamponem oraz płynem do kąpieli to doskonałe połączenie. Certyfikowane kosmetyki posiadają skuteczność działania. Naturalne składniki obecne w produktach dla noworodka nie powodują podrażnień i reakcji alergicznych. Zdrowa skóra dziecka wpływa na jego rozwój, dlatego tak ważne jest, aby stosować jakościowe naturalne kosmetyki dla małych dzieci.

Kremy na odparzenia

Niemowlęta są narażone na powstawanie pieluszkowego zapalenia skóry. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii, a te powodują powstawanie infekcji. Kremy z tej kategorii mogą być stosowane podczas każdej zmiany pieluszki. Tworzą na skórze film chroniący przed podrażnieniami. W naszej aptece znajdziecie kremy i maści takie jak sudocrem, bepanthen, alantan, linomag, emolium. Większość tych produktów jest odpowiednia do stosowania u dzieci od pierwszych dni życia. 

Emolienty

Emolienty to kosmetyki odpowiednie do stosowania już od 1 dni po urodzeniu. Dodawanie ich do kąpieli pomaga zwiększyć barierę ochronną skóry dziecka. Zalecane są do stosowania u dzieci z problemami skórnymi oraz w przypadku występowania nadmiernej suchości.  Emulsja do kąpieli dla dzieci w postaci emolientu sprawiają, że kąpiel dziecka ma za zadanie wesprzeć procesy regeneracyjne skóry.

Kremy do twarzy

Kremy do twarzy dla maluchów stanowią ochronę przed czynnikami takimi jak wiatr, mróz czy słońce. Zabezpieczanie skóry twarzy chroni przed powstawaniem zaczerwienień i podrażnień. Krem ochronny powinien być stosowany zimową i letnią porą. Prawidłowa pielęgnacja wpływa na wygląd skóry. Dobrze nawilżona skóra jest odporniejsza na mikrouszkodzenia. 

Spray do uszu dla dzieci 

W tej kategorii znajdziesz spray do higieny uszu dla dzieci. Prawidłowe oczyszczanie przewodu słuchowego u dziecka chroni przed zaleganiem woskowiny. Można je stosować już od 1 miesiąca życia. 

Wybieraj jakościowe naturalne kosmetyki, w aptece znajdziesz bezpieczne zestawy kosmetyków dla dzieci, które nie tylko myją, ale również wspierają skórę. Gotowe zestawy kosmetyków zawierają: krem ochronny, emulsja do kąpieli, olejki i emulsje do natłuszczania, szampony dla dzieci. Odpowiedni zestaw kosmetyków znajdziesz na naszej wirtualnej półce oraz w aptekach stacjonarnych.

Product added to compare.