Kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki, kosmetyki dla dzieci, aptekapapaya.pl
Mediderm, krem, 100 g Mediderm, krem, 100 g 2
Dostępny
Produkty nawilżające

Mediderm, krem, 100 g

10,81 zł
Wskazania: Alergia Atopowe zapalenie skóry Egzema Łuszczyca Podrażnienia
Mediderm, krem, 1 kg Mediderm, krem, 1 kg 2
Dostępny
Produkty nawilżające

Mediderm, krem, 1 kg

49,34 zł
Wskazania: Atopowe zapalenie skóry Podrażnienie Suchość Łuszczyca Świąd Pieczenie
Pokazano 1-24 z 241 pozycji

Kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci odgrywają bardzo ważną rolę w pielęgnacji malucha. Małe dzieci, a w zasadzie ich skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wszystko to wynika z braku odpowiedniej odporności skóry oraz utrzymania prawidłowego nawilżenia. Dlatego kosmetyki dla dzieci są kluczowym elementem codziennej pielęgnacji. 

Kosmetyki dla dzieci - które wybierać?

Skóra dziecka jest podatna na występowanie podrażnień, wynika to ze słabo rozwiniętej warstwy hydrolipidowej. Szczególnie małe dzieci nie posiadają zdolności utrzymywania odpowiedniego nawilżenia skóry, co jest bezpośrednią przyczyną występowania problemów skórnych u maluchów. Kosmetyki dla dzieci powinny przede wszystkim spełniać funkcję ochronne. Aby skóra była odporna na mikrouszkodzenia powinna być odpowiednio nawilżona, w ten sposób zabezpiecza się ją przed powstawaniem mikrouszkodzeń. 

Co zawierają kosmetyki dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci nie zawierają parabenów i substancji, które mogą powodować uczulenie. Są przeznaczone dla delikatnej skóry, dlatego nie mogą posiadać substancji. Opakowania produktów dla dzieci są często nazywane kosmetykami hipoalergicznymi. Oznacza to, że są przebadane i nie powodują alergii

Kosmetyki dla noworodka

W naszej aptece znajdziecie również kosmetyki przeznaczone dla noworodków czyli dzieci od pierwszych dni życia. Skóra dziecka po porodzie jest szczególnie wrażliwa, dlatego kosmetyki dla noworodków powinny posiadać rekomendacje Państwowego Instytutu Matki i dziecka lub Centrum Zdrowia dziecka. Stosowanie takich kosmetyków jest bezpieczne dla dzieci nowonarodzonych. Pamiętaj, żeby nie zastępować kosmetyków dla dzieci, produktami dla dorosłych. Podczas zakupu sprawdzajmy również wskazania producentów dotyczących wieku. 

Kosmetyki dla dzieci Apteka Papaya

W naszej aptece posiadamy kosmetyki przeznaczone dla dzieci w formie produktów do mycia takich jak żele, płyny i emolienty. Produktów nawilżających takich jak kremy, balsamy i olejki. Produktów ochronnych takich jak zasypki, kremy na odparzenia, kremy na niepogodę oraz filtry przeciwsłoneczne. 

Dermokosmetyki dla dzieci

Dermokosmetyki dla dzieci zajmują również miejsce na naszych wirtualnych półkach. Są to kosmetyki, które działają dogłębnie i wspierają funkcje ochronne. Dodatkowo sprawdzą się jako produkty wspomagające podczas występowania atopowego zapalenia skóry oraz nadmiernego przesuszenia wynikającego z przenoszenia dziecka.

Jakich kosmetyków powinniśmy używać podczas codziennej pielęgnacji skóry dziecka?

Producenci oferują szeroką gamę produktów dla dzieci. Są to szampony, olejki, balsamy, płyny do kąpieli, kremy do ciała i twarzy i wiele innych. Jednak wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dobry produkt do mycia oraz kosmetyk nawilżający. W naszej aptece znajdziecie kosmetyki 3w1, które możecie używać zarówno na skórę głowy jak i w pozostałych miejscach ciała. Dodatkowo ten rodzaj kosmetyku posiada właściwości nawilżające, dlatego będzie pełnił funkcję wspierającą dla skóry.  

Pamiętaj, aby nie wybierać dużej ilości produktów, zbyt częste nawilżenie może również przynieść negatywne skutki. Jak we wszystkim tak i w pielęgnacji skóry dzieci należy zachować umiar. Wybieraj produkty dedykowane dla dzieci i nie zastępuj ich produktami dla dorosłych. 

Product added to compare.