Ból w jamie ustnej

Ból, dolegliwości jamy ustnej, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 62 pozycji

Ból w jamie ustnej

Kategoria poświęcona dolegliwością w jamie ustnej takim jak afty, pleśniawki i stany zapalne dziąseł i błon śluzowych oraz ból zęba. W tym dziale znajdziemy maści, tabletki, płyny i kremy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym.

Leki na ból zęba

Ból zęba jest spowodowany stanem zapalnym, wyrastaniem zębów lub nadwrażliwością. W ofercie aptekapapya.pl posiadamy leki na na ból zęba zawierające naproksen, ibuprofen, ketoprofen i kwas acetylosalicylowy. Leki te skutecznie zwalczają ból i są dostępne w formie tabletek, saszetek i kapsułek w różnych dawkach. Leki z obecnością wyżej wymienionymi substancjami zaliczamy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Leki na silny ból zęba

Na silny ból zęba zaleca się przyjmowanie leków o łączonym składzie. Do takiej grupy preparatów zaliczamy leki zawierające dwie substancje np. paracetamol i ibuprofen. Połączenie substancji czynnych zapewnia silniejsze działanie. 

Leki na ból zęba u kobiet w ciąży i dzieci

Lekiem, który można podać podczas bólu zęba w ciąży i u kobiet karmiących są preparaty zawierające paracetamol. Substancja ta jest uznawana za bezpieczną w tej grupie pacjentów. Dodatkowo leki z paracetamolem możemy stosować u dzieci. 

Leki na pleśniawki

Pleśniawki również wywołują ból w jamie ustnej. Zmiany te wywołane są grzybami i charakteryzują się białym nalotem i bólem, problemami z przyjmowaniem posiłków. W tej kategorii znajdziesz płyny i spraye łagodzące dolegliwości bólowe spowodowane grzybami. Środki te działają przeciwgrzybiczo. 

Leki na afty

Afty pojawiają się z nieznanych przyczyn. Do tej pory nie udało się ustalić skąd biorą się nadżerki w jamie ustnej. W aptece dostępne są spraye, żele i płyny łagodzące objawy takie jak ból, pieczenie, problemy z przyjmowaniem posiłków. Dodatkowo podczas występowania aft należy wyeliminować czynniki wywołujące nadżerki takie jak kamień nazębny. 

Ból w jamie ustnej utrudnia przyjmowanie posiłków i mówienie. Podczas jego występowania powinniśmy szybko reagować. Umówić się na wizytę do lekarza, aby znaleźć przyczynę takiego stanu. Podczas oczekiwania na termin wizyty sięgnąć po ogólno dostępne środki przeciwbólowe z apteki.  

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 38,00 zł

Produkt dodany do ulubionych