Ból w jamie ustnej

Ból, dolegliwości jamy ustnej, aptekapapaya.pl
Zioł.fix Szałwia, saszetki...
Dostępny
Herbatki i saszetki

Zioł.fix Szałwia, saszetki 2 g. 30 szt

6,66 zł
   Wskazania: Stany zapalne jamy ustnej i gardła; Łagodne stany zapalne skóry; Zaburzenia trawienia; Nadmierna potliwość;
Sachol, żel, 10 g
Dostępny
Ból w jamie ustnej

Sachol, żel, 10 g

24,38 zł
 Wskazania: Zapalenie dziąseł. Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej. Nadżerki i owrzodzenia jamy ustnej  Choroby przyzębia.
Coffepirine, tabletki od...
Dostępny
Ból głowy

Coffepirine, tabletki od bólu, 12 szt

3,28 zł
Wskazania: Ból różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu Bóle głowy,  Bóle reumatyczne,  Bóle mięśni,  Nerwobóle, Ból zęba
Pokazano 1-24 z 61 pozycji

Ból w jamie ustnej. Na jakie schorzenia jamy ustnej można stosować leki?

Schorzenia jamy ustnej występują dość często i niestety dają przeważnie bolące i nieprzyjemne objawy. Najczęściej występujące dolegliwości jamy ustnej to: suchość jamy ustnej, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, alergiczne zapalenie jamy ustnej, aftowe zapalenie jamy ustnej, zajady, nadżerki oraz ból dziąseł i zębów. Utrudniają one spożywanie pokarmów i powodują dyskomfort jamy ustnej. Leczenie zapalenia jamy ustnej uzależnione jest od przyczyny, która je wywołała. W tym dziale znajdziemy środki wspomagające leczenie w chorobach jamy ustnej w formie maści, tabletki, płyny, aerozole i kremy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym i przeciwbólowym.

Leki na ból zęba. Jakie leki stosować na silny ból zęba?

Ból zęba jest spowodowany stanem zapalnym, wyrastaniem zębów lub nadwrażliwością. W ofercie aptekapapya.pl posiadamy leki na na ból zęba zawierające naproksen, ibuprofen, ketoprofen i kwas acetylosalicylowy. Leki te skutecznie zwalczają ból i są dostępne w formie tabletek, saszetek i kapsułek w różnych dawkach. Leki z obecnością wyżej wymienionymi substancjami zaliczamy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na silny ból zęba zaleca się przyjmowanie leków o łączonym składzie. Do takiej grupy preparatów zaliczamy leki zawierające dwie substancje np. paracetamol i ibuprofen. Połączenie substancji czynnych zapewnia silniejsze działanie. 

Leki na ból zęba u kobiet w ciąży i dzieci. Co można podawać kobietom w ciąży i dzieciom na ból zęba?

Lekiem, który można podać podczas bólu zęba w ciąży i u kobiet karmiących są preparaty zawierające paracetamol. Substancja ta jest uznawana za bezpieczną w tej grupie pacjentów. Dodatkowo leki z paracetamolem możemy stosować u dzieci. 

Stan zapalny jamy ustnej - ból i zapalenie dziąseł. Jak zapobiegać zapaleniu dziąseł?

Ból dziąseł, krwawienie, obrzęk, wrażliwość, obecność kamienia nazębnego oraz zaczerwienienie a także trudności w gryzieniu pokarmów, to najczęstsze objawy zapalenia dziąseł. Przyczyn powstawania tych dolegliwości może być wiele. Jedną z nich jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Codzienna pielęgnacja jamy ustnej powinna obejmować nie tylko odpowiednie szczotkowanie zębów i języka, ale również nitkowanie i płukanie jamy ustnej. Kolejną przyczyną zapalenia dziąseł może być uraz mechaniczny, powstały na skutek np. źle dopasowanego aparatu dentystycznego lub protezy czy nieodpowiednia technika szczotkowania zębów. Stan zapalny może być też wynikiem ubogiej w witaminy diety, niektórych chorób, zmian hormonalnych czy konsekwencją przyjmowania niektórych leków oraz nałogowym paleniem papierosów czy spożywaniem alkoholu. W naszej aptece znajdziecie Państwo leki, wyroby medyczne oraz preparaty w formie płynów, aerozoli, past, maści i żeli takich jak np. żel mucosit, sachol, calgel, tantum verde czy dentosept, które będą pomocne w leczeniu i łagodzeniu dolegliwości związanych z zapaleniem dziąseł.

Leki na pleśniawki. Czym charakteryzują się pleśniawki?

Zapalenie jamy ustnej wiąże się również z pojawieniem pleśniawek, które powodują ból. Zmiany te wywołane są grzybami i charakteryzują się białym nalotem i bólem oraz problemami z przyjmowaniem posiłków. W tej kategorii znajdziesz płyny i spraye łagodzące dolegliwości bólowe spowodowane grzybami takie jak np. aphtin, dentosept a mini, dezaftan żel. Środki te działają przeciwgrzybiczo. 

Leki na afty. Czym charakteryzuje się aftowe zapalenie jamy ustnej?

Aftowe zapalenie jamy ustnej to otwarte owrzodzenia na błonie śluzowej jamy ustnej, warg, języka z pojawieniem się miejscowego stanu zapalnego. Charakterystyczne dla tego rodzaju zapalenia są okrągłe, niewielkich rozmiarów nadżerki w jamie ustnej. Rozróżniamy trzy aftowe zapalenie jamy ustnej, uzależnione od wielkości i ilości ran Drobne owrzodzenia aftowe, duże oraz nadżerki opryszczkopodobne. Afty pojawiają się z nieznanych przyczyn. Do tej pory nie udało się ustalić skąd biorą się nadżerki w jamie ustnej. W aptece dostępne są spraye, żele stomatologiczne i płyny łagodzące objawy takie jak ból, pieczenie, problemy z przyjmowaniem posiłków. Dodatkowo podczas występowania aft należy wyeliminować czynniki wywołujące nadżerki takie jak kamień nazębny. Ból w jamie ustnej utrudnia przyjmowanie posiłków i mówienie. Podczas jego występowania powinniśmy szybko reagować. Umówić się na wizytę do lekarza, aby znaleźć przyczynę takiego stanu. Podczas oczekiwania na termin wizyty sięgnąć po ogólnie dostępne środki przeciwbólowe z apteki takie jak np. anaftin, dentosept .  

Leki na ból w jamie ustnej, najczęściej zadawane pytania:

Czym jest kontaktowe alergiczne zapalenie jamy ustnej?

Kontaktowe alergiczne zapalenie jamy ustnej spowodowane jest bezpośrednim kontaktem z alergenami uczulającymi. Uczulać mogą protezy stomatologiczne, pasty do zębów a także płyny do płukania ust podczas płukania jamy ustnej.

Jakie mogą być przyczyny owrzodzenia jamy ustnej?

Przyczyn owrzodzenia jamy ustnej może być wiele. Wśród nich znajdziemy urazy mechaniczne powstałe na skutek niewłaściwego szczotkowania zębów, nawracające afty, oparzenia wywołane różnymi czynnikami, skutki uboczne stosowania niektórych leków oraz guzy nowotworowe.

Czy można stosować żel Mucosit na ból dziąseł?

Żel mucosit wspomaga leczenie zapalenia jamy ustnej oraz chorób przyzębia. Działa przeciwbakteryjnie, miejscowo znieczulająco, ściągająco i przeciwzapalnie.

Kiedy nie należy stosować leku Tantum Verde?

Nie należy stosować leku tantum verde przez osoby z nadwrażliwością na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w leku.

Jak wygląda zapalenie błony śluzowej jamy ustnej?

Zapalenie jamy ustnej może objawiać się pojawieniem w obrębie jamy ustnej obrzęku, aft, pieczenia, bólu a także drętwienie jamy ustnej i wrzody.

Jak można przeciwdziałać schorzeniom jamy ustnej?

Można przeciwdziałać schorzeniom jamy ustnej dbając o higienę jamy ustnej. Stosować odpowiednio miękką szczoteczkę do zębów, by nie kaleczyła i podrażniała dziąseł, regularnie szczotkować zęby oraz używać nici dentystycznych i odpowiednich płynów do płukania ust.

Jak dawkować Tantum Verde pastylki smak miętowy?

Tantum verde pastylki smak miętowy, należy stosować według wskazań na ulotce dołączonej do opakowania leku. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej powinno przyjmować się po jednej pastylce 3 razy na dobę.

Kto nie powinien stosować leku dentosept?

Nie powinna stosować leku dentosept, osoba uczulona kłącze tataraku i korę dębu oraz na arnikę, rumianek lub inne rośliny astrowate, mięte, tymianek, szałwię i inne rośliny jasnotowate.

Czy lek na ból gardła Tantum verde pomoże na zapalenie jamy ustnej?

Tantum verde to lek do stosowania w jamie ustnej, który jest również pomocny na zapalenie jamy ustnej.

Co pomoże na ból dziąseł?

Na ból dziąseł warto zastosować np. sachol żel, dentosept, aperisan, baikadent.

Product added to compare.