Noga

Sprzęt medyczny, kontuzja, noga, aptekapapaya.pl
Voltanatura, żel, 50ml
Dostępny
Stawy, mięśnie i kości

Voltanatura, żel, 50ml

36,88 zł
Wskazania: Napięte mięśnie Siniaki, krwiaki
Pani Teresa, opaska...
Dostępny
Opatrunki, opaski, plastry i bandaże

Pani Teresa, opaska elastyczna, taśma, rozmiar L, 1szt

22,32 zł
Wskazania: W przewlekłych zmianach zwyrodnieniowych i reumatycznych stawu Wspomaga więzadła przy wysiłku fizycznym, Po zdjęciu gipsu, Po urazach łagodzi ból i obrzęk
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Kontuzja nogi 

Upadki, urazy, stłuczenia to kontuzje, które mogą przytrafić się każdemu. Chwilowa nieuwaga, zachwianie równowagi, brak rozgrzewki przed ćwiczeniami a o nieszczęśliwy wypadek nietrudno. Dlatego w aptece Papaya w kategorii kontuzja nogi, znajdziemy wyroby medyczne, które mogą nam się przydać, przy nagłych urazach. 

Rodzaje kontuzji

Wśród najczęściej występujących kontuzji nogi występują stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia i złamania. Urazy te mogą być efektem pechowego upadku, uderzenia czy niefortunnego stąpnięcia. Wyróżniamy najpopularniejsze rodzaje kontuzji takie jak np.:

  • Skręcenie kostki (stawu skokowego) jest często występującym urazem do którego może dojść podczas braku rozgrzewki przy wykonywaniu różnej aktywności fizycznej lub przy nieprawidłowym ułożeniu stopy względem podłoża. Uszkodzone zostają tkanki miękkie. Może towarzyszyć skręceniu obrzęk i ból. 
  • Skręcenie kolana, to uraz, który dotyczy najczęściej osób uprawiających sport na nartach. Gdy stopa jest sztywno ustabilizowana w bucie a największa siła przypada na kolano. Przy naderwaniu więzadła kolanowego, występuje opuchlizna i silny ból. Słyszymy jak staw przeskakuje i powstaje tzw. woda w kolanie, czyli wyciek płynu stawowego. 
  • Skręcenie nogi, to uraz, który może skutkować naderwaniem, naciągnięciem lub zerwaniem więzadła i spowodować utratę stabilności stawu. Objawia się on ostrym i nagłym bólem a także opuchlizną i zasinieniem centralnej okolicy. 
  • Zwichnięcie kostki lub nogi, jest poważniejsze niż skręcenie. Objawia się silnym, przeszywającym bólem stawu skokowego, który uniemożliwia jakikolwiek ruch, oraz zmianie ulega kształt stawu i silna opuchlizna. Podczas zwichnięcia, kość ulega przemieszczeniu a uszczerbek ponoszą także więzadła i torebka stawowa. 
  • Stłuczenie kończyny dolnej może ulec kolano lub stopa, najczęściej podczas upadku. Lekkiemu uszkodzeniu ulegają pod skórą tkanki i mięśnie. Efektem takiej kontuzji jest słaby ból, krwiak i obrzęk. 
  • Złamanie nogi, to najpoważniejsza kontuzja, podczas której dochodzi do przerwania tkanek kostnych. Może dojść do złamania każdej kości kończyny dolnej jak np. kości strzałkowej, piszczelowej, uda czy biodrowej. Kontuzja ta charakteryzuje się szybko postępującym obrzękiem i ostrym bólem. Ruchomość nogi jest całkowicie ograniczona a jej położenie może być nienaturalne. Złamanie otwarte, występuje, gdy podczas złamania kości dochodzi również do przerwania ciągłości skóry, czyli rany, powstałej na skutek uszkodzenia skóry przez kość. 

Co na kontuzje nogi z apteki

Apteka Papaya oferuje wyroby medyczne takie jak np. taśmy kinesiology w różnych kolorach, które korygują niewłaściwą pozycję stwu, zmniejszają ból, obrzęki i zastoje limfatyczne. Ponadto znajdziecie także na naszych wirtualnych półkach kule inwalidzkie dla dorosłych i dzieci oraz stabilizatory ortopedyczne. 

Produkty znajdujące się w aptece Papaya, pomagają zmniejszyć ból, zwiększyć sprawność ruchową oraz przyspieszą powrót do zdrowia.  

Product added to compare.