Skóra alergiczna i atopowa

Kosmetyki, rodzaj skóry, skóra alergiczna i wrażliwa, aptekapapaya.pl
La Roche-Posay Lipikar Gel...
Dostępny
Pianki i żele do mycia twarzy

La Roche-Posay Lipikar Gel Lavant, żel myjący, 750 ml

64,84 zł
Wskazania: Głębokie nawilżenie wysuszonej  cery. Dogłębne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń. Przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej. Dla niemowląt,dzieci i osób dorosłych.
Mediderm, krem, 100 g Mediderm, krem, 100 g 2
Dostępny
Produkty nawilżające

Mediderm, krem, 100 g

11,14 zł
Wskazania: Alergia Atopowe zapalenie skóry Egzema Łuszczyca Podrażnienia
Dexeryl, krem, 50 ml Dexeryl, krem, 50 ml 2
Dostępny
Nawilżenie ciała

Dexeryl, krem, 50 ml

17,15 zł
Wskazania: Atopowe zapalenie skóry Podrażnienie Suchość
Alantan Sensitive, krem, 20g
Dostępny
Mama i kobieta w ciąży

Alantan Sensitive, krem, 20g

11,42 zł
Wskazania: Atopowe zapalenie skóry Świąd i podrażnienia skóry Suchość skóry Alergia, wyprysk
Dexeryl Emolient, krem, 250g Dexeryl Emolient, krem, 250g 2
Dostępny
Skóra alergiczna i atopowa

Dexeryl Emolient, krem, 250g

34,18 zł
Wskazania: Skóra sucha Skóra wrażliwa, podrażniona Atopowe zapalenie skóry
Pokazano 1-24 z 250 pozycji

Dermokosmetyki do cery alergicznej

Kosmetyki do cery alergicznej powinny zawierać składniki nie wywołujące nadwrażliwości skóry. Cerę wrażliwą należy pielęgnować w sposób szczególny, aby ograniczyć powstawanie podrażnień. Reakcje alergiczne skóry wywołują w większości parabeny, barwniki oraz kompozycje zapachowe. Dlatego kremy do cery alergicznej powinny zawierać naturalne składniki pozbawione sztucznych substancji. Kremy z apteki do cery alergicznej są podawane badaniom dermatologicznym, co ogranicza powstawanie rekcji alergicznej skóry. Dzięki tym kosmetykom możemy bezpiecznie oczyszczać cerę. Oczyszczanie skóry wrażliwej i alergicznej jest bardzo ważnym elementem podczas codziennej pielęgnacji. Dermokosmetyki dla cery alergicznej wybieraj ze sprawdzonych źródeł.

Czym są kosmetyki hipoalergiczne?

Kosmetyki hipoalergiczne to produkty nie zawierające substancji drażniących przy stosowaniu u osób z nadreaktywnością skóry. Delikatne preparaty hipoalergiczne takie jak kremy do twarzy i inne kosmetyki do skóry alergicznej i wrażliwej skutecznie wpływają na regeneracje skóry. Cerę alergiczną powinno traktować się w sposób szczególny używając wyselekcjonowanych składników. Dedykowane produkty dla skóry alergicznej i wrażliwej, które znajdziecie na naszej stronie to:

  • krem nawilżający do skóry alergicznej
  • oczyszczające dermokosmetyki dla cery alergicznej
  • serum do twarzy alergicznej
  • żele do mycia posiadające nawilżające działanie do skóry alergicznej
  • kremy do alergii łagodzące podrażnienia skóry

Jakich substancji unikać podczas występowania cery skłonnej do alergii?

Reakcje alergiczne skóry pojawiają się po sztucznych barwnikach, parabenach oraz kompozycjach zapachowych. Substancje aktywne powinny być pochodzenia naturalnego. Składniki kosmetyków dla skóry alergicznej powinny być transparentne. Kremy do skóry alergicznej powinny mieć jasno opisany skład, aby użytkownicy mogli weryfikować i oceniać ryzyko występowania rekacji alergicznych.

Czy skóra alergiczna to, to samo co skóra atopowa?

Atopowe zapalenie skóry jest rodzajem skóry problematycznej, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Atopowe zapalenie skóry objawia się głównie brakiem zdolności zatrzymywania w naskórku odpowiedniego nawilżenia. W naszej aptece znajdziecie produkty nawilżające oraz kojące do stosowania podczas codziennej pielęgnacji. Są to kremy, pianki, żele, które mogą być stosowane zarówno podczas występowania skóry atopowej, jaki wrażliwej. Produkty dedykowane takiemu rodzajowi skóry zapewniają odpowiednią barierę ochronną oraz uzupełniają naskórek w potrzebne składniki.

Product added to compare.