Witamina E

Witaminy i minerały, witamina e, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Witamina E, czy warto suplementować witaminę E?

Witamina E należy do niezbędnych składników diety, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju i życia. Witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach, stąd do prawidłowego jej wchłaniania z przewodu pokarmowego, potrzebny jest dodatek w postaci tłuszczów. W tym dziale apteka Papaya przygotowała ofertę wielu preparatów z udziałem witaminy E, których obecność w organizmie jest bardzo ważna. Suplementacja witaminy E wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a produkty bogate w witaminę E dostępna w aptece to prosta forma uzupełniania niedoborów. Źródła witaminy E to między innymi nasiona, kiełki, pomidory, czarna porzeczka czy szpinak.

Na co wpływa witamina E? Czy preparaty zawierające witaminę E powinien przyjmować każdy?

Witamina E jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, który ochrania komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wspiera również zachowanie odpowiedniej krzepliwości krwi poprzez utrzymanie właściwej przepuszczalności błon komórkowych oraz ogranicza zlepianie się płytek przez, co przeciwdziała powstawaniu zakrzepów. Ponadto przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi, przez udział w procesach biochemicznych, w których aktywna jest insulina. Witamina E obniża stężenie złego cholesterolu jednocześnie podnosząc poziom dobrego. Wspomaga funkcjonowanie wzroku i wpływa na wydolność mięśni. Ponadto witamina E pozytywnie działa na włosy oraz poprawia kondycję skóry, opóźniając proces starzenia, nawilża ją, odżywia, regeneruje i natłuszcza. Dlatego często nazywana jest witaminą młodości. Często możemy ją znaleźć w składzie kosmetyków, gdyż jest naturalnym filtrem UV. Tytułowana jest także witaminą płodności, ponieważ wspomaga u kobiet owulację i poprawny rozwój płodu a u mężczyzn wpływa na tworzenie nasienia i produkcję hormonów, a także krążenie krwi. Witamina E należy do grupy witamin, które wspomagają potencję u mężczyzn oraz wspierają leczenie męskiej bezpłodności. Zapotrzebowanie na witaminę E występuje w każdym organizmie. Dostarczać można ją przyjmując preparaty z witaminą e lub sięgać po naturalne źródła tej witaminy.

Pytania dotyczące witaminy E

Czy stosować witaminę E na twarz?

Rola witaminy E na skórę jest ogromna, stosowana zewnętrznie w postaci serum, kremu czy innego produktu kosmetycznego jest w stanie zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz cieni pod oczami. Produkty zawierające witaminę E w postaci suplementów pomogą zwiększyć efekt w postaci poprawy kondycji skóry twarzy. Stężenie witaminy E w preparatach jest różne, a jej dawkowanie powinno być dobrane do pacjenta. Można uzupełniać niedobór witaminy e przyjmując naturalne produkty takie jak olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, oleje roślinne i migdały.

Witamina E profilaktyka chorób serca?

Witamina E wpływa na zdrowe funkcjonowanie całego organizmu, wysoki poziom witaminy E wspiera układ krwionośny dlatego może być zaliczany jako środek profilaktyczny dla chorób serca. Witamina E wpływa na zdrowie serca, wpływa na odpowiednią krzepliwość krwi i chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Witamina E w ciąży?

Witamina E w ciąży wspomaga wzrok, zmniejsza zmęczenie oraz wpływa na utrzymanie prawidłowej ciąży. Dzienna dawka witaminy E dla kobiet w ciąży nie powinna przekraczać 14mg na dobę. Istotne źródła witaminy E znajdziemy w kompleksach witamin dedykowanych kobietom w ciąży.

Suplementy z witaminą E, które preparaty z witaminą E przyjmować?

Obecność witamin jest bezwzględnie potrzebna dla prawidłowej pracy organizmu. Dlatego Apteka internetowa Papaya posiada szeroki asortyment wyrobów z witaminą E. Produkty z zawartością witaminy E występują w postaci kapsułek miękkich, elastycznych i tabletek. Każdy może wybrać odpowiednią dla siebie formę ich przyjmowania. Na naszych wirtualnych półkach możemy znaleźć produkty lecznicze i suplementy z witaminą E takie jak np. Tokovit E natural, Vitaminum E Hasco i Alanerv oraz w połączeniu z witaminą A; Capivit A+E, Vitaminum A+E Medana, Vitaminum A+E Hasco. Preparaty z witaminą E pomoże dobrać Ci farmaceuta

Warto prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia oraz przyjmować odpowiednio zbilansowaną dietę, by cieszyć się zdrowiem jak najdłużej. Jeśli jednak, nie mamy takiej możliwości, z pomocą przychodzą nam witaminy z apteki, spośród których na pewno znajdziesz preparat dostosowany do twoich potrzeb.  

Product added to compare.