Higiena nosa

Higiena i artykuły higieniczne,higiena nosa,aptekapapaya.pl
Sterimar, aerozol, 100 ml Sterimar, aerozol, 100 ml 2
Dostępny
Wody, spraye, inhalacje

Sterimar, aerozol, 100 ml

23,80 zł
 Wskazania: Przeziębienie Higiena Suchość Alergia Katar
Nozoil, aerozol, 10 ml Nozoil, aerozol, 10 ml 2
Dostępny
Wody, spraye, inhalacje

Nozoil, aerozol, 10 ml

35,12 zł
Wskazania: Suchość błon śluzowych nosa i strupy Nawilżanie błon śluzowych nosa w trakcie procesu gojenia po zabiegu chirurgicznym nosa
Irigasin ,saszetki (zestaw... Irigasin ,saszetki (zestaw... 2
Dostępny
Katar

Irigasin ,saszetki (zestaw uzupełniający), 30 saszetek

16,91 zł
Wskazania: Profilaktycznie prawidłowe utrzymanie higieny nosa i zatok Ostre i przewlekłe zapalenie zatok przynosowych Nieżyt nosa w przebiegu infekcji i alergii Przed i po zabiegach chirurgicznych  nosa i zatok ekspozycja na wysokie stężenie pyłów w powietrzu
Nollix, spray, 10 ml Nollix, spray, 10 ml 2
Dostępny
Katar

Nollix, spray, 10 ml

27,90 zł
Wskazania: Nawilżenie błon śluzowych nosa łagodzenie suchości błon śluzowych nosa
Pokazano 1-24 z 40 pozycji

Higiena nosa

Higiena nosa, to codzienna, prawidłowa pielęgnacja potrzebna do sprawnego i komfortowego oddychania. Ze względu na to, iż nos pełni bardzo ważne funkcje w naszym organizmie, musimy o niego zadbać. Dzięki niemu oddychamy, czujemy zapachy, wpływa na nasz głos gdy jest zatkany. Odpowiada za ogrzanie i nawilżenie powietrza, dzięki czemu chroni nasz układ oddechowy oraz oczyszcza je z zanieczyszczeń i drobnoustrojów, poprzez filtrowanie. Z racji tak wielu zadań jakie posiada, przydałoby mu się nasze wsparcie. Właśnie dlatego apteka Papaya stworzyła kategorię, w której możemy znaleźć produkty do higieny nosa takie jak roztwory i zestawy do płukania nosa, wody morskie w aerozolu, sprayu, w ampułkach, żele nawilżające, sztyfty, chusteczki higieniczne oraz aspiratory i gruszki pomocne w oczyszczaniu. 

Jak powinna wyglądać prawidłowa higiena nosa?

Czynniki zewnętrzne takie jak kurz, suche powietrze, klimatyzacja, toksyczne opary czy dym papierosowy, sprzyja wysuszaniu śluzówki nosa. Może to doprowadzić do nieprawidłowej pracy rzęsek nabłonka oddechowego i przenikania bakterii i zanieczyszczeń. Prawidłowa higiena nosa polega na nawilżaniu i oczyszczaniu błony śluzowej nosa, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu infekcji. Nawet, jeśli nie mamy kataru, powinniśmy zadbać o codzienne nawilżanie śluzówek nosa, by śluz nie zasychał i nie powodował strupków, które powodują dyskomfort podczas oddychania. Codzienne wydmuchiwanie nosa, sprawi, że pozbędziemy się zanieczyszczeń i patogenów chorobotwórczych. Do prawidłowej higieny nosa możemy użyć roztworów z wody morskiej lub zestawu do płukania nosa i zatok. Preparaty te, nawilżają i oczyszczają nos z wszelkich alergenów i zanieczyszczeń oraz łagodzą stany zapalne, przywracając drożność i komfort oddychania. Ponadto zapobiegają nadmiernemu wysuszaniu a także zmniejszą ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej czy wirusowej. Jeśli jednak, nie zdążymy zapobiec infekcji i pojawi się katar, to powinniśmy pamiętać o regularnym wydmuchiwaniu wydzieliny. Trzeba to wykonywać naprzemiennie, gdyż dmuchanie nosa z dwóch dziurek jednocześnie może doprowadzić do zapalenia zatok.  

Higiena nosa-artykuły z apteki

W aptece Papaya oferujemy artykuły do higieny nosa w różnych postaciach. Produkty do oczyszczania i nawilżania, wielu renomowanych marek w atrakcyjnych cenach. Artykuły z apteki do higieny nosa zawierają w składzie najczęściej dekspantenol, hialuronian sodu, ektoinę, glicerynę, wodę morską, liczne pierwiastki, mikroelementy i sole mineralne oraz elektrolity. Na naszych wirtualnych półkach znajdziemy artykuły do higieny nosa jak np. Rhin-bac sztyft, Sterimar aerozol, Marimer spray, Rhinoargent, Ectimer, Rinopanteina, Nasometin control, Irigasin, Fixsin, Nollix, Solik, Nozoil, Pantherin, Tetrisal E, Puri-Nasin, Hysan i wiele innych.  

Higiena nosa u dzieci i dorosłych

Higiena nosa u dzieci i dorosłych powinna być wykonywana codziennie. W przypadku małych dzieci i niemowląt jest to bardzo ważny proces, ponieważ zanieczyszczony, niedrożny nosek może powodować trudności z jedzeniem i oddychaniem. Higiena nosa u dzieci zarówno zdrowych jak i podczas infekcji, może być wykonywana za pomocą wody morskiej w aerozolu, w ampułkach do przemywania lub inhalacji. Niestety te najmniejsze nie potrafią jeszcze wydmuchać noska, dlatego apteka Papaya oferuje nam aspiratory elektryczne lub gruszki z miękkim końcem do usuwania wydzieliny. Preparaty zawierające roztwory wody morskiej nawilżają śluzówkę maluszka i delikatnie ją oczyszczają, nie podrażniają lecz pielęgnują i zapobiegają zaleganiu alergenów. W przypadku higieny nosa u dorosłych jest podobnie. W przeciwieństwie do małych dzieci, my sami dbamy o jego higienę stosując odpowiednie środki nawilżające i oczyszczające a także wydmuchując nos. Dzięki temu pozbywamy się patogenów chorobotwórczych i zanieczyszczeń. 

Codzienne usuwanie wydzieliny oraz dbanie o nawilżenie śluzówki nosa, pomaga zachować jego prawidłową higienę i zapobiec powstawaniu infekcji. Ważne, by dopasować odpowiedni środek do wieku i potrzeb a codzienna pielęgnacja nosa stanie się przyjemnością.  

Product added to compare.