Ból stawów i mięśni

Ból, ból stawów, mięśni i kości, aptekapapaya.pl
Felogel Neo 10 mg/g, żel, 120g
Dostępny
Ból stawów i mięśni

Felogel Neo 10 mg/g, żel, 120g

11,54 zł
Wskazania: Ból mięśni i stawów Pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł Łagodne zapalenie stawów Ból pleców
Apap 500mg, tabeltki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt

14,65 zł
Wskazania: Bóle głowy Bóle miesiączkowe Bóle zębów Bóle mięśni Bóle kostno-stawowe Ból gardła Nerwobóle Gorączka np. w przeziębieniu i grypie
Opokan, tabletki 7,5 mg, 10...
Dostępny
Ból stawów i mięśni

Opokan, tabletki 7,5 mg, 10 szt.

6,28 zł
Wskazania: Reumatoidalne zapalenie stawów Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
Apap 500mg, tabeltki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabeltki powlekane, 12 szt

8,47 zł
Wskazania: Bóle głowy Bóle miesiączkowe Bóle zębów Bóle mięśni Bóle kostno-stawowe Ból gardła Nerwobóle Gorączka np. w przeziębieniu i grypie
Apap 500mg, tabletki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabletki powlekane, 50 szt

27,06 zł
Wskazania:Bóle głowyBóle miesiączkoweBóle zębówBóle mięśniBóle kostno-stawoweBól gardłaNerwobóleGorączka np. w przeziębieniu i grypie
Arcalen, maść, 30 g
Dostępny
Stawy, mięśnie i kości

Arcalen, maść, 30 g

13,75 zł
Wskazania: Siniaki Obrzęk Stłuczenia Bóle mięśni
Axoprofen Forte, tabletki,...
Dostępny
Przeciwbólowe o szerokim zastosowaniu

Axoprofen Forte, tabletki, 20szt

6,03 zł
Wskazania: Ból o małym lub umiarkowanym nasileniu Gorączka Stan zapalny
Olfen Max, żel, 100g
Dostępny
Ból stawów i mięśni

Olfen Max, żel, 100g

26,85 zł
Wskazania: Stłuczenia Skręcenia Bóle mięśni Bóle mięśniowo stawowe
 Ibuprom RR Max, tabletki,...
Dostępny
Gorączka

Ibuprom RR Max, tabletki, 400 mg, 12 szt

11,82 zł
Wskazania: Gorączka towarzysząca przeziębieniu, grypie i innym chorobom zakaźnym Ból różnego pochodzenia  o słabym  i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym migrenowe bóle głowy), mięśni,  stawów, bóle pooperacyjne, bóle zębów,  Bóle menstruacyjne Bóle okolicy lędźwiowo -krzyżowej 
Pokazano 1-24 z 207 pozycji

Ból stawów i mięśni

Bóle stawów i mięśni to dość powszechny problem w dzisiejszych czasach. Bóle kostno-stawowe często są wynikiem nadmiernego wysiłku lub urazu. Bóle kręgosłupa i stawów spowodowane są również chorobami zwyrodnieniowymi. Do częstych przyczyn bólu kręgosłupa zaliczamy również rwę kulszową i reumatoidalne zapalenie stawów. Wraz z bólem mięśni i stawów występuje również często stan zapalny. Przyczyną bólu mięśni i stawów mogą być także choroby ogólnoustrojowe, infekcje grypy i schorzenia układu nerwowego.

Leki na bóle stawów, bóle kości i bóle mięśni. Co podawać leki przeciwzapalne, maści rozgrzewające a może tabletki przeciwbólowe?

W tej kategorii znajdziecie leki na bóle kości, mięśni i stawów zawierają substancje o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. Podczas urazu sprawdzą się leki przeciwbólowe w formie żelu o działaniu przeciwobrzękowym. Nasza apteka internetowa posiada w ofercie leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne w formie kapsułek, tabletek, saszetek do sporządzenia roztworu, żeli i plastrów, które na ból mięśni zazwyczaj okazują się bardzo skuteczne. Łagodzą i zwalczają bóle reumatyczne, czy zwyrodnieniowe . Dodatkowo plastry przeciwbólowe rozluźnią mięśnie i zadziałają miejscowo przeciwzapalnie. Obecne w składzie substancje takie jak diklofenak, etofenamat, meloksykam wpływają na stan zapalny, działają przeciwbólowo i rozluźniająco.

Lek na stawy. Co pomoże na ból stawów?

Co powinien zawierać dobry lek na stawy? Wraz z wiekiem dochodzi do ubytków w stawach ruchomych. Właśnie z tego powodu często dochodzi do bólu podczas poruszania. W innych przypadkach ból stawów może być oznaką chorób zakaźnych lub przewlekłych. Zazwyczaj bóle stawów przypisuje się osobom starszym jak reumatyzm czy zwyrodnienie. Przewlekły ból mięśni może objawiać także choroby o podłożu autoimmunologicznym jak np. neuropatia cukrzycowa lub być również zwykłym objawem infekcji wirusowej. Dobry lek na stawy powinien zawierać witaminę C, kolagen, glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy. Substancje te wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego i chronią przed pojawieniem się bólu. Podczas dolegliwości bólowych warto również wspomóc się preparatami z zawartością wyżej wymienionych składników. Zapewni to szybszy powrót do pełnej sprawności. Produkty apteczne na stawy należy przyjmować zazwyczaj przez okres minimum 3 miesięcy, aby zobaczyć efekty działania leku czy suplementu diety.

Lek na ból mięśni. Jakie leki należy stosować na bóle mięśniowe?

Ból mięśni jest spowodowany najczęściej nadwyrężeniem, naderwaniem mięśni czy naciągnięciem. Ważnym etapem przy diagnostyce w leczeniu bólu mięśni jest postawienie prawidłowej diagnozy. Ustalenie czynnika wywołującego bóle mięśni, okoliczności, przyczyny dolegliwości bóli, rodzaju bólu i innych objawów jakie mu towarzyszą. Dobrym lekiem na dolegliwości bóli mięśni będą maści, które wykazują działanie rozgrzewające i poprawiają ukrwienie. Dodatkowo łagodzą sztywność mięśni i stawów. Pomocne będą na bóle mięśni ramion, pleców, zapalenie mięśni oraz wszelkie bóle mięśniowe. Podczas bólu mięśni i stawów warto dostarczać organizmowi substancji wpływających na prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu. Obecne substancje przeciwzapalne wpłyną na stan zapalny, zaś składniki odbudowujące tkankę kostną i mięśniową przyspieszą powrót do sprawności. Na ból mięśni działają miejscowo również żele. Niekiedy ból mięśni posiada głębsze podłoże jak w przypadku urazu ból jest silniejszy, ale chwilowy i wtedy mogą pomóc popularne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe w postaci tabletek. Niektóre plastry na ból mięśni okazują się dobrym wsparciem, w zwalczaniu stanu zapalnego i obrzęku. Wśród produktów aptecznych najczęściej stosowane są niesteroidowe leki przeciwzapalne na ból mięśni i stawów, które zawierają w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, naproksen, ketoprofen i ibuprofen. Zwykle bóle mięśni ustają po zastosowaniu produktów aptecznych, jednakże wszelkie niepokojące symptomy zawsze należy skonsultować z lekarzem.

Leki na bóle kręgosłupa - ból pleców

Bóle pleców często występują wraz z chorobami zapalnymi, zwyrodnieniowymi i reumatycznymi zlokalizowanymi w okolicy układu kostno-stawowego. Przyczyną bólu kręgosłupa może być przesunięcie lub wypadnięcie dysku, zniszczenie kręgu. Sztywność i ból pleców może być także sprawiona bólem mięśni, którego przyczyną najczęściej jest nadwyrężenie mięśni podczas uprawiania sportu lub wykonywania pracy, stany zapalne, odwodnienie czy wady postawy lub uszkodzenie. Powodem bólu pleców i kręgosłupa mogą być także dolegliwości związane z układem trawiennym i moczowym. Nieodpowiednia dieta, miażdżyca, otyłość sprzyja uszkodzeniu dysków kręgowych, a osoby cierpiące długo i odczuwające dokuczliwy ból mogą popaść w depresję. Bóle pleców utrudniają poruszanie się i normalne, codzienne funkcjonowanie. Najczęściej ta przypadłość dotyczy osób w wieku od 30 do 50 roku życia i w większej mierze kobiet niż mężczyzn. W objawowym leczeniu bólu pleców i kręgosłupa, podaje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które zmniejszają nasilenie bólu i poprawiają sprawność i samopoczucie pacjenta.

Ból stawów i mięśni, najczęściej zadawane pytania:

Jakie tabletki z apteki bez recepty na bolące stawy stosować?

Lekarz może zalecić w przypadku bólu stosowanie produktów aptecznych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym np. ibuprofen czy naproksen.

Jak łagodzić i zapobiegać bólom mięśni po ćwiczeniach?

Można stosować ciepłe okłady, relaksujące kąpiele, spożywać dużo białka, wody oraz wykonywać masaże.

Czym najlepiej leczyć bolące mięśnie?

Na ból mięśni stosuje się produkty apteczne przeciwbólowe i przeciwzapalne w postaci kremów, maści oraz żeli.

Co może być przyczyną bólu stawów?

Zwykle bóle stawów dotyczą osób starszych, reumatyzm czy choroba zwyrodnieniowa stawów, lecz ból może wynikać także z ich przeciążenia np. przetrenowanie, z urazu lub zapalenia stawów.

Jakie ćwiczenia mogą być na ból krzyża?

Jednym z ćwiczeń na ból krzyża jest położenie się na plecach, na twardym podłożu, ułożenie rąk wzdłuż ciała a nogi ugięte w kolanach. Dolne mięśnie brzucha i pośladków napięte, kolejno należy wypchnąć biodra lekko w górę odczekać kilka sekund w tej pozycji i wrócić do położenia wyjściowego. Czynność powtórzyć kilka razy.

Jakie badanie można wykonać, jeśli dokuczają nam dolegliwości bólowe kręgosłupa?

Jeśli mamy problem z kręgosłupem, czy bólem pleców warto udać się do specjalisty, który zleci nam jakie badanie powinniśmy wykonać. Może to być rentgen, rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa.

Product added to compare.