Lokomocja

Bez recepty, lokomocja,biegunka i wymioty, lokomocja, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Leki i tabletki na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna jest dolegliwością, która może wystąpić u osób podróżujących różnymi środkami transportu. Objawy choroby lokomocyjnej mogą obejmować różne nieprzyjemne dolegliwości: złe samopoczucie, ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty i ogólne osłabienie. Choroba ta jest spowodowana niezgodnością między bodźcami otrzymywanymi przez narząd równowagi a informacjami o położeniu ciała i wykonywanym ruchu dostarczanymi przez inne zmysły.

Choroba lokomocyjna – jak zapobiegać objawom choroby lokomocyjnej?

Przyczyny choroby lokomocyjnej wiążą się z narządem równowagi, który odpowiada za utrzymanie stabilności ciała podczas poruszania się. Podczas podróży, szczególnie na statku lub w samochodzie, nagłe ruchy i zmiany położenia ciała mogą wpływać na równowagę, co powoduje objawy choroby lokomocyjnej. Aby zapobiec chorobie lokomocyjnej, można podjąć kilka działań. Warto robić przerwy podczas podróży, wybrać miejsce w pojeździe, gdzie można obserwować ruch w kierunku jazdy, a także głęboko oddychać świeżym powietrzem. Ważne jest również zjedzenie lekkiego posiłku przed podróżą i unikanie gazowanych napojów. Dla niektórych osób stosowanie preparatów z kłącza imbiru lub substancji antyhistaminowych może przynieść ulgę. Objawy choroby lokomocyjnej mogą być szczególnie uciążliwe u dzieci. W przypadku młodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze zakomunikować swojego złego samopoczucia, warto zwracać uwagę na różne objawy, takie jak nadmierna potliwość, bladość skóry czy brak apetytu. Leki dostępne w naszym asortymencie mogą być pomocne w łagodzeniu objawów choroby lokomocyjnej. Preparaty te często zawierają substancje, które wpływają na zmysł równowagi, poprawiając samopoczucie podczas podróży. W zależności od wieku i indywidualnych potrzeb, można stosować leki w postaci tabletek, a w przypadku dzieci dostępne są także preparaty w formie syropów. W przypadku podróży statkiem (choroba morska), szczególnie u dzieci, warto zwracać uwagę na różne czynniki, takie jak położenie ciała, widok na horyzont, robienie przerw i unikanie nadmiernego wpatrywania się w ruchome elementy otoczenia – może to wpływać na narząd wzroku i równowagę. Choroba lokomocyjna może być uciążliwym zespołem objawów, ale istnieją sposoby zarówno na zapobieganie, jak i łagodzenie jej skutków. Przede wszystkim ważne jest, aby planując podróż, wziąć pod uwagę swoje indywidualne predyspozycje do choroby lokomocyjnej. Osoby szczególnie podatne na ten problem powinny rozważyć zasięgnięcie porady lekarza przed podróżą.

Skąd się bierze choroba lokomocyjna?

Przyczyną choroby lokomocyjnej jest brak zgodności pomiędzy wzrokowym, subiektywnym postrzeganiem ruchu, a sygnałami, które odbierane są przez błędnik (narząd przedsionkowo-ślimakowy znajdujący się w uchu środkowym) odpowiadający za zmysł równowagi. Odbierane przez błędnik wrażenia ruchu i położenia są weryfikowane wzrokiem, dotykiem oraz poprzez receptory czucia głębokiego, które znajdują się w mięśniach, stawach oraz skórze i pozwalają nam określić położenie poszczególnych części ciała. W przypadku pierwszych objawów choroby lokomocyjnej należy jak najszybciej podjąć działania w celu złagodzenia dolegliwości. Można spróbować skoncentrować się na jednym punkcie w przestrzeni, trzymać głowę w stabilnej pozycji, a także korzystać z różnych technik oddechowych, takich jak powolne i głębokie oddychanie. Ważne jest również, aby utrzymać spokój i unikać stresujących sytuacji, które mogą nasilać objawy.

Jak zapobiegać chorobie lokomocyjnej? Życie z chorobą lokomocyjną

W przypadku dzieci, szczególnie małych, które nie potrafią jeszcze zasygnalizować swojego złego samopoczucia, rodzice powinni być czujni na różne oznaki choroby lokomocyjnej. Mogą to być m.in. wzmożona drażliwość, płacz, niechęć do jedzenia lub zasypiania, a także wymioty. W takich przypadkach należy zapewnić dziecku komfort i spokój, i spróbować złagodzić dolegliwości poprzez odpowiednie usadzenie, podawanie mu małych ilości płynów lub wykorzystanie specjalnych preparatów przeznaczonych dla dzieci. W przypadku podróży samochodem warto zadbać o odpowiednie warunki i komfort pasażerów. Dobrze jest unikać jedzenia ciężkich posiłków tuż przed podróżą, ponieważ pełny żołądek może nasilać objawy choroby lokomocyjnej. W trakcie jazdy ważne jest regularne przewietrzanie pojazdu, a także unikanie nagłych hamowań i gwałtownych zakrętów. Warto również zadbać o wygodne siedzenie, dostosowane pasy bezpieczeństwa oraz możliwość skupienia wzroku na horyzoncie. W niektórych przypadkach, gdy objawy choroby lokomocyjnej są szczególnie silne i uporczywe, można skonsultować się z lekarzem. Istnieją leki przeciwwymiotne i inne specjalistyczne preparaty, które mogą przynieść ulgę osobom cierpiącym na chorobę lokomocyjną. Dostępne w naszej aptece preparaty mogą zapobiegać chorobie lokomocyjnej w trakcie podróży.

Leki na chorobę lokomocyjną dostępne są bez recepty, pomagają łagodzić objawy i łatwiej radzić sobie z chorobą. Zwalczanie objawów choroby lokomocyjnej ułatwia podróżowanie. Dolegliwości lokomocyjne dotyczą zarówno dzieci i dorosłych. Przeciwdziałać chorobie można w różny sposób. Leki na chorobę lokomocyjną dla dzieci są dostępne w syropie oraz małych minitabletkach. W zapobieganiu kinetozie, bo tak inaczej nazywa się choroba lokomocyjna ważne jest dostosowanie odpowiedniej dawki do wagi i wieku pacjenta.

 

Product added to compare.