Witamina A

aptekapapaya.pl, witaminy i minerały, witamina a
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Suplementacja witaminy A, czy warto stosować suplementy diety z witaminą A?

Suplementy diety zawierające witaminę A cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Dlaczego warto przyjmować witaminę A z apteki? Witamina a jest odpowiedzialna za wiele procesów w naszym organizmie. Posiada przeciwnowotworowe właściwości, odpowiada za metabolizm białek, wspomaga widzenie, poprawia kondycję skóry, przyspiesza regenerację komórek. Częste niedobory witaminy a wpływają na zaburzenia w całym organizmie.

Kondycja skóry a witamina A

Suplementacja odpowiednich witamin i minerałów wpływa na cały organizm. Wszystkie składniki odżywcze odpowiadają za wiele procesów w naszym organizmie. Ich niedobór prowadzi do wielu zaburzeń. Odpowiedni poziom witaminy A przyczynia się do zachowania odpowiedniej kondycji skóry. Niedobór witaminy A w organizmie objawia się nadmierną suchością skóry, skłonnością do szybszego starzenia się naskórka. Deficyt witaminy a, prowadzi również do powstawania trądziku. Witamina a, również wpływa na regenerację komórek, przyspiesza gojenie się ran. Dzięki jej obecności błony śluzowe są odpowiednio nawilżone.

Prawidłowe widzenie dzięki witaminie a

Funkcje witaminy A są dość szerokie nie działa ona tylko na skórę ale odpowiada ze szereg procesów w ludzkim organizmie. Objawy niedoboru witaminy a to pojawiające się problemy ze wzrokiem. Aktywna forma witaminy a przyczynia się do zachowania prawidłowych funkcji widzenia.

Witamina A właściwości

Ta witamina posiada wiele właściwości i jest niezbędna do funkcjonowania całego organizmu. Posiada właściwości takie jak:

  • prawidłowy stan skóry

  • wpływa na działanie układu immunologicznego

  • wspomaga wzrok

  • przyczynia się do regeneracji komórek

Źródła witaminy A

Produkty bogate w witaminę a to: masło, mleko i produkty mleczarskie, jajka, ryby, ziemniaki, jarmuż, szpinak, dynia. Najlpeszym przyswajalnym źródłem witaminy a jest pożywienie. Istnieją jednak przypadki, kiedy przyswajalność witamin jest zaburzona, w takich sytuacjach należy sięgnąć po suplementy diety z witaminą a. Suplementacja witaminy a jest wymagana, kiedy pacjent posiada objawy niedoboru. Dzienne spożycie witaminy a nie powinno być mniejsze niż 800mcg

Niedobór witaminy A

Niedobór witaminy a, również jest zjawiskiem niebezpiecznym. Pacjenci z niskim poziomem witaminy a posiadają zaburzenia w funkcjonowaniu wzroku, skóry, układu odpornościowego oraz regeneracji komórek. Prawidłowa suplementacja witaminy a pomaga uzupełnić niedobory i zapobiec wielu problemom zdrowotnym.

Nadmiar witaminy A

Objawy nadmiaru witaminy a mogą pojawić się podczas przewlekłego przyjmowania suplementów lub przyjmowania zbyt dużych dawek. Witamina a w aptece jest ogólnie dostępna, więc każdy może ją zakupić bez recepty. Niektórzy pacjenci stosują nagminnie suplementy diety. W takich przypadkach dochodzi często do przedawkowania. Suplementy diety witamina a powinny być przyjmowane po wcześniejszym wykonaniu badań kontrolnych określających poziom tej witaminy. Objawy przedawkowania witaminy a to:

  • nudności, wymioty

  • zaburzenia pracy wątroby

  • bóle stawów

  • osłabienie, zmęczenie

Witamina a leki i suplementy diety z witaminą A

Product added to compare.