Rogowacenie skóry

Alantan Plus, krem, 35 g
Dostępny
Atopia

Alantan Plus, krem, 35 g

10,90 zł
Wskazania: Odparzenia Oparzenia Suchość Podrażnienia Otarcia Rogowacenie
Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Rogowacenie się skóry, metody leczenia

Zmiany skórne w postaci przesuszeń często są nieestetyczne. Suchość skóry może być spowodowana wieloma czynnikami. Nadmierna suchość może być wynikiem używania nieodpowiednich kosmetyków, nadmiernie suchej wody i chorób skóry. Nadmierne rogowacenie pojawia się u osób chorujących na atopowe zapalenie skóry. Nadmierna suchość skóry prowadzi do łuszczenia się, czyli martwe komórki skóry zaczynają się łuszczyć. Przy braku odpowiedniej pielęgnacji dochodzi do stanów zapalnych, które zaczynają swędzieć i boleć.

Jakie preparaty na zrogowaciały naskórek?

Martwe komórki naskórka można usunąć za pomocą leków i dermokosmetyków do zrogowaciałej skóry. Pielęgnacja skóry zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i przyspiesza proces odnowy skóry. Stan skóry znacznie się poprawia, a chory przestaje odczuwać dyskomfort. Zrogowaciały naskórek odpowiednio pielęgnowany, wspiera odbudowę komórki naskórka.

Leki na rogowacenie się skóry

Leki na rogowacenie się skóry zawierają w swoim składzie mocznik oraz kwas salicylowy. Kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, mocznik zmiękcza zmiany, co wpływa pozytywnie na stan skóry. Lek na rogowacenie skóry jest odpowiedni do stosowania w przebiegu wielu chorób dermatologicznych. Jest stosowany jako odpowiednia pielęgnacja skóry atopowej.

Kosmetyki na rogowacenie skóry

Kosmetyki do skóry zrogowaciałej zawierają w swoim składzie substancję nawilżające i zmiękczające. Dobry kosmetyk na rogowacenie będzie zawierał substancje nawilżające i ochronne, aby zabezpieczyć skórę przed powstawaniem nowych zmian.

Product added to compare.