Odciski

Problemy skórne, odciski, aptekapapaya.pl
Acerin plastry na odciski,... Acerin plastry na odciski,... 2
Dostępny
Odciski

Acerin plastry na odciski, 6szt

9,29 zł
Wskazania: Odciski Nagniotki Ochrona przed uciskiem Uśmierzenie bólu Dzięki zawartości kwasu salicylowego nawilżenie i zmiękczenie odcisku w celu jego usunięcia
Aloe Vera, żel bioaktywny,...
Dostępny
Alergia

Aloe Vera, żel bioaktywny, 150 ml

22,21 zł
Wskazania: Oparzenia słoneczne Opryszczka Trądzik Odleżyny Grzybica Alergia Ukąszenia owadów Łuszczyca
Ozonella Oliwka ozonowa,...
Brak na stanie
Urazy, opatrunki i dezynfekcja

Ozonella Oliwka ozonowa, 100 ml

34,35 zł
Wskazania: Przebarwienia Otarcia Odparzenia Niedoskonałości skóry Cellulit Podrażnienia po ukąszeniach Łuszczyca Zmiany atopowe
Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Odciski, które preparaty na odciski wybrać?

Odciski i odleżyny to kategoria w naszej aptece zawierająca preparaty w formie maści, kremów, plastrów i płynów zawierających substancje czynne przyspieszające gojenie się zmian w postaci odcisków. Usunięcie odcisków można skutecznie przeprowadzić za pomocą preparatów dostępnych bez recepty w aptece. Bolesne odciski utrudniają często chodzenie i wykonywanie różnych czynności. Bąble na stopach często wypełnione są w początkowej fazie płynem i są bardzo bolesne.

Odciski, powody powstawania odcisków

Odciski powstają na skutek źle dobranego obuwia. Jednym z powodów powstawania zmian skórnych w postaci odcisków jest również zbyt długie noszenie butów. Odciski są bolesne i powodują problemy z chodzeniem lub wykonywaniem czynności. Powstają najczęściej na stopach lub dłoniach. 

Leki na odciski

W aptece znajdziemy szereg wyrobów leczniczych zawierających substancje czynne, które przyspieszą gojenie się odcisków. Odgniotki leczyć należy za pomocą preparatów dostępnych w aptece. Preparaty na odciski są dostępne w formie maści, plastrów, żeli oraz opatrunków na odciski.

Plastry na odciski

Plastry na odciski są jednym z najczęściej wybieranych wyrobów do leczenia zmian. W ich składzie znajdziemy kwas salicylowy, który zmiękcza i złuszcza zmianę. Jest to jedna z preferowanych metod leczenia przez pacjentów. Usuwanie odcisków na stopach za pomocą plastrów polega na zmiękczeniu zmiany ułatwiając usunięcie odcisku zrogowaciały naskórek łatwiej usunąć. Plater na odciski najlepiej naklejać po uprzednim namoczeniu stopy

Płyn na odciski 

Płyn na odciski zawiera również kwas salicylowy, który działa tak samo jak w plastrach. Jednak płyn należy ostrożnie nałożyć tylko w miejscu zmiany. Dodatkowo możemy znaleźć kwas mlekowy, który przyczynia się do szybszej regeneracji naskórka. Kwas mlekowy złuszcza i rozmiękcza zmianę prowadząc do łatwiejszego jej usunięcia. Zmiękczenie skóry stóp przed nanoszeniem płynu na odciski pomoże w lepszym działaniu płynu.

Żel na odciski

Odciski i odleżyny są zmianami powstałymi na skutek długiego ucisku skóry. Możemy zapobiec powstawaniu zmian, pamiętać o częstej zmianie pozycji w przypadku osób leżących, a u osób spędzających dużą ilość czasu w obuwiu zadbać, aby było one wygodne. 

Opatrunki na odciski

Opatrunki na odciski zawierają ochronną część, która zabezpiecza miejsce zmiany. Zabezpieczenie zmiany zapobiega dalszemu podrażnieniu.

Product added to compare.