Łuszczyca

Problemy skórne, łuszczyca, aptekapapaya.pl
Mediderm, krem, 100 g Mediderm, krem, 100 g 2
Dostępny
Produkty nawilżające

Mediderm, krem, 100 g

10,81 zł
Wskazania: Alergia Atopowe zapalenie skóry Egzema Łuszczyca Podrażnienia
Linomag, maść 200 mg/g, 30 g
Dostępny
Kosmetyki specjalistyczne i ochronne

Linomag, maść 200 mg/g, 30 g

11,96 zł
Wskazania: Wyprysk skórny Odparzenia Łuszczyca Wspomaga regenerację naturalnej bariery skóry
Mediderm, krem, 1 kg Mediderm, krem, 1 kg 2
Dostępny
Produkty nawilżające

Mediderm, krem, 1 kg

49,34 zł
Wskazania: Atopowe zapalenie skóry Podrażnienie Suchość Łuszczyca Świąd Pieczenie
Mediderm, krem, 500 g
Dostępny
Nawilżenie ciała

Mediderm, krem, 500 g

30,52 zł
  Wskazania: Alergia Atopowe zapalenie skóry Egzema Łuszczyca Podrażnienia
Multiderm, krem, 100g Multiderm, krem, 100g 2
Dostępny
Problemy skórne

Multiderm, krem, 100g

7,58 zł
Wskazania: Atopowe zapalenie skóry Łuszczyca Nadwrażliwość, podrażnienie, pieczenie, pękanie skóry Suchość, egzema, świąd 
Rombalsam Urea 30 %, krem,...
Dostępny
Stopy

Rombalsam Urea 30 %, krem, 50 ml

18,46 zł
 Wskazania: Sucha, spierznięta skóra Wygładza skórę, eliminując objawy wzmożonego rogowacenia
Clobaza , krem tłusty, 40 g
Dostępny
Atopia

Clobaza , krem tłusty, 40 g

18,31 zł
Wskazania: Pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej Atopowe zapalenie skóry Wspomagająco po terapii kortykosteroidami Podrażnienia słoneczne Łuszczyca
Pokazano 1-24 z 70 pozycji

Łuszczyca i rogowacenie

Łuszczyca i rogowacenie prowadzi do powstawania charakterystycznych zmian skórnych. Jest to choroba przewlekła, która wymaga specjalnego leczenia. W tym dziale znajdziemy, kremy, płyny i preparaty łagodzące zmiany łuszczycowe i nadmierne rogowacenie. Odpowiednia pielęgnacja pomaga w utrzymaniu prawidłowego wyglądu skóry.

Łuszczyca 

Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, która prowadzi do powstawania zmian w postaci łusek. Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, zalicza się ją do chorób przewlekłych i trudnych w leczeniu. Choroba ta pojawia się w różnym nasileniu, a na jej przebieg ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest stres, uważa się, że ma on ogromny wpływ na nasilenie objawów. Badania dowodzą, że na rozwój łuszczycy mają wpływ czynniki genetyczne. To oznacza, że jeśli matka lub ojciec choruje na tą chorobę skóry to ich dziecko prawdopodobnie będzie również chorować. 

Leki na łuszczycę

Na łuszczycę stosuje się maści, kremy i leki immunosupresyjne. Dodatkowo stosuje się czasem preparaty keratoliczne i naświetlenia. Te metody leczenia wykazują skuteczność i zmniejszają widoczność zmian.

Leki na łuszczycę z apteki

W naszej aptece znajdziecie produkty takich marek jak Cutis, Cerkoderm, Mediderm, Nivelium czy Cetaphil, które są przeznaczone do codziennej pielęgnacji u osób z łuszczycą. Produkty te wpływają na zmniejszenie zmian oraz zapobiegają powstawaniu nowych. 

Nadmierne rogowacenie 

Nadmierne rogowacenie to problem skórny, który dotyczy bardzo dużą część społeczeństwa. Problem ten charakteryzuje się brakiem zdolności pozbywania się martwego naskórka w naturalny sposób. Efektem tego stanu jest znacznie pogrubiona skóra o brzydkim wyglądzie. Dodatkowo u osób z nadmiernym rogowaceniem zostaje zaburzony system obronny skóry. Jest ona podatna na powstawanie stanów zapalnych. 

Nadmierne rogowacenie skóry - pielęgnacja

Podczas występowania nadmiernego rogowacenia skóry bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Używanie kremów zmiękczających naskórek przyczynia się do łatwiejszego usuwania zrogowaciałego naskórka. Dzięki nawilżeniu możemy zapobiec zgrubieniom skóry w miejscach narażonych na ten problem skórny. 

Na nadmierne rogowacenie z apteki

W aptece możemy znaleźć szereg dermokosmetyków, które znacznie wpłyną na wygląd naszej skóry. Są to między innymi kremy i balsamy zawierające w swoim składzie mocznik, który skutecznie zmiękcza zrogowaciały naskórek i pomaga go usunąć.

Apteka to miejsce gdzie znajdziemy kosmetyki specjalistyczne, które mają za zadanie leczyć oraz dostarczać do naskórna wszystkie potrzebne składniki. Dermokosmetyki to produkty przeznaczone dla osób z problemami skórnymi oraz tych pacjentów, którzy chcą w sposób odpowiedni zadbać o swoją skórę. 

Product added to compare.