Ból menstruacyjny
Nurofen Express Forte, kapsułki miękkie 400 mg, 30 szt.
Ibuprom Max Sprint 400 mg, kapsułki, 20 szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 12 szt
Ketokaps Max, kapsułki miękkie, 0,05g, 10szt
Apap 500mg, tabletki powlekane, 50 szt
Ibuprom RR Max 400 mg, tabletki, 24 szt
Ibuprom RR Max, tabletki, 400 mg, 12 szt
Axoprofen Forte, tabletki, 20szt
Ibuprom RR Max 400 mg, tabletki powlekane, 48 szt.
Apap Extra 500mg+65mg, 24 szt
Axoprofen Forte, zawiesina doustna, 100ml
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt
Apap 500mg, tabletki powlekane, 100 szt
Dexak 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Apap Noc 500mg+25mg, tabletki, 50 szt
Apap Extra, tabletki 500mg+65mg, 50 szt
Ketonal Sprint 25 mg, granulat do sporządzenia roztworu doustnego, saszetki, 12 szt.
Ibupar Forte 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt
Axoprofen Forte, tabletki, 3 x 20szt
Metafen rozkurczowy, 40mg, tabletki, 40szt.
Ból menstruacyjny. Jakie leki stosować podczas bólu miesiączkowego?
Ból miesiączkowy jest bólem skurczowym o dużym nasileniu. Bolesne miesiączkowanie to niestety dość powszechna dolegliwość, dotykająca sporej liczby miesiączkujących kobiet. Mamy dwa rodzaje bólów miesiączkowych. Należy do nich pierwotne bolesne miesiączkowanie oraz wtórne. Pierwotne bolesne menstruacje to najczęściej występujące zaburzenia występujące u dorastających dziewcząt i kobiet. Wiąże się to ze skurczowym i nawracającym bólem w dolnej części brzucha i talii, bez rozpoznanej innej choroby. Zazwyczaj bóle brzucha związane z miesiączką występuje na 24 godziny przed miesiączką lub po pojawieniu się krwawienia i największą siłę osiąga w ciągu pierwszych 48 godzin. Wtórne bolesne menstruacje wynikają z różnych stanów chorobowych zdiagnozowanych w obrębie miednicy np. endometrioza, mięśniaki, czy torbiele. Nasza Apteka Papaya posiada w ofercie leki przeciwbólowe należące do niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz preparaty zawierające w swoim składzie drotawerynę oraz substancje takie jak paracetamol oraz ibuprofen. Preparaty na bóle miesiączkowe działają rozkurczowo i przeciwbólowo. Łagodzą skurczowe bóle i inne dolegliwości związane z menstruacją. Do najpopularniejszych leków na dolegliwości menstruacyjne zaliczamy scopolan, no-spa, buscopan, saridon, vemonis, panadol femina. Produkty apteczne występują w formie tabletek powlekanych, tabletek drażowanych, kapsułek miękkich a także czopków doodbytniczych.
Przyczyny bólu menstruacyjnego. Co jest przyczyną bólu miesiączkowego?
Ból menstruacyjny zwiastuje nadejście krwawienia miesiączkowego. Niektóre kobiety częściej i bardziej dotkliwie odczuwają ból menstruacyjny, inne zaś nie wiedzą co to bolesne miesiączki. Na początku miesiączki ból osiąga największą intensywność, by w kolejnych dniach stopniowo ustępować, aczkolwiek nadal ból menstruacyjny potrafi utrudnić normalne funkcjonowanie. U zdrowych kobiet ból menstruacyjny spowodowany jest przez skurcze mięśni macicy, które należą do mięśni gładkich i dzięki kurczeniu się i rozkurczaniu wydalają błonę śluzową, w której nie zaadoptował się zarodek. Jeśli skurcze są częste i intensywne, wtedy włókna mięśniowe nie pozostają odpowiednio dotlenione i ukrwione, co sprawia, że odczuwamy większy dyskomfort. Powodem bólu miesiączkowego mogą być również zmiany chorobowe takie jak: stany zapalne, endometrioza, torbiele na jajnikach, czy mięśniaki macicy. Jeśli występują silne bóle menstruacyjne, a stosowanie leków przeciwbólowych nie pomaga, zawsze należy takie dolegliwości skonsultować z lekarzem.
Zespół bolesnego miesiączkowania. Kiedy występują bolesne miesiączki?
Zespół bolesnego miesiączkowania to dolegliwość, która najczęściej pojawia się w pierwszych dniach miesiączki. Dolegliwość ta charakteryzuje się odczuwaniem bolesnych skurczów i bólem podbrzusza. Objawom tym towarzyszą także bóle głowy, zawroty, nudności, wymioty oraz bóle pleców. Jednak podczas menstruacji u wielu pań ból miesiączkowy zazwyczaj nie trwa zbyt długo, a tabletki przeciwbólowe i leki rozkurczowe, pozwalają w złagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.
Leki na ból menstruacyjny, najczęściej zadawane pytania:
Jak łagodzić bóle menstruacyjne domowymi sposobami?
Najbardziej powszechną domową metodą na bóle brzucha w czasie miesiączki kobiety jest stosowanie ciepłych okładów lub ciepłych, relaksujących kąpieli. Można do podbrzusza przyłożyć termofor z ciepłą wodą lub inne źródła ciepła, które zredukuje ból. Ciepło rozkurczy mięśnie gładkie macicy i przyniesie ulgę w bólu.
Dlaczego warto stosować tabletki łagodzące ból miesiączkowy?
Dla wielu kobiet bolesne miesiączki utrudniają normalne funkcjonowanie w życiu. Dlatego zamiast zwijać się w silnym bólu zaleca się stosowania preparatów przeciwbólowych i leków rozkurczowych. Pomagają na zredukowanie bólów menstruacyjnych, poprawiają samopoczucie i przynoszą ulgę w cierpieniu.
Jakie środki na bóle miesiączkowe okazują się skuteczne?
Podczas bolesnego miesiączkowania skutecznymi środkami będą preparaty przeciwbólowe zawierające w swoim składzie ibuprofen, ketoprofen, metamizol czy paracetamol. Wspomagać się można również środkami rozkurczowymi, które zawierają jako substancję czynną drowaterynę.