Pulsoksymetry

sprzęt medyczny, pulsoksymetry, aptekapapaya.pl
Pulsoksymetr na palec M70,... Pulsoksymetr na palec M70,... 2
Dostępny
Pulsoksymetry

Pulsoksymetr na palec M70, 1 szt

58,00 zł
Wskazania: Punkowe sprawdzanie nasycenia tlenem hemoglobiny tętniczej Punktowe sprawdzanie tętna u osób dorosłych 
Pulsoksymetr JPD-500G, 1 szt Pulsoksymetr JPD-500G, 1 szt 2
Dostępny
Pulsoksymetry

Pulsoksymetr JPD-500G, 1 szt

28,07 zł
Wskazania: Punkowe sprawdzanie nasycenia tlenem hemoglobiny tętniczej Punktowe sprawdzanie tętna u osób dorosłych i dzieci
Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Pulsoksymetr, co dokładnie mierzy?

Pulsoksymetry to urządzenia cieszące się dużą popularnością w ostatnim czasie. W pewnym stopniu przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa. Chorzy na Covid-19 często posiadali problem z układem oddechowym. Na skutek tego ich saturacja spadała do poziomu stanowiącego zagrożenie życia lub zdrowia. Pulsoksymetry to urządzenia odpowiednie do stosowania w warunkach domowych. Pacjenci zaczęli masowo poszukiwać tego rodzaju sprzętu. Dziś uważa się, że powinien znajdować się w każdym domu.  Mechanizm działania pulsoksymetru opiera się na badaniu nasycenia hemoglobiny tlenem czyli poziom saturacji tlenem.

Jak działa pulsoksymetr?

Obecne w aptece urządzenia do pomiaru saturacji przeznaczone do użytku domowego są w formie urządzeń nakładanych na palca. Saturator emituje światło o określonej długości fal. Światło to przechodzi przez tkankę do detektora umieszczonego po drugiej stronie. W tym czasie dochodzi do pomiaru saturacji krwi czyli stopnia wysycenia krwi tlenem. Regularny pomiar saturacji pomaga kontrolować stan zdrowia i ogranicza ryzyko występowania powikłań zdrowotnych. Niska saturacja krwi zagraża zdowiu, a nawet życiu. Badanie pulsoksymetrem odbywa się w szybki i nieinwazyjny sposób. Wynik badania jest już znany po kilku sekundach. W celu pomiaru saturacji zakładamy urządzenie na palec wskazujący. Jeśli nastąpił spadek saturacji należy udać się do lekarza.

Po co używać pulsoksymetru? Jak odczytać wynik?

Saturacja u człowieka powinna utrzymywać się na poziomie 97-98% Pulsoksymetr jest urządzeniem odpowiednim do samokontroli. Dzięki niemu dowiemy się czy nasze wysycenie krwi tlenem jest prawidłowe, w przypadku nieprawidłowości możemy szybko udać się do szpitala, a tam zostanie nam udzielona pomoc. Warto mieć pulsoksymetr w swoim domu ze względu na szybką interpretację swojego stanu zdrowia i możliwość szybkiej reakcji.

Gdzie kupić pulsoksymetr, saturatory na palec

Urządzenia te są dostępne w różnych sklepach, jednak sprawdzonym źródłem jest apteka. Urządzenia te posiadają potwierdzoną wiarygodność zakresu mierzenia. Dodatkowo posiadają gwarancję. W naszej ofercie znajdziecie saturatory napalcowe firm takich jak Novama, Microlife, Sanity czy Contec. Jednymi z popularniejszych pulsoksymetrów są:

  • Pulsoksymetr Oxy 300

  • Pulsoksymetr rossmax

  • Pulsoksymetr pempa oxy 100

Pulsoksymetr dla kogo?

Pulsoksymetr jest urządzeniem przeznaczonym dla osób w różnym przedziale wiekowym. Należy pamiętać, że może nie sprawdzić się u niemowląt ze względu na małe rozmiary paluszków. Urządzenie do mierzenia saturacji z apteki może być stosowane u osób starszych, dorosłych i młodzieży. 

Ile kosztuje pulsoksymetr?

W naszej aptece cena pulsoksymetru waha się między 84 a 149 złotych. Można zakupić je stacjonarnie lub przez aptekę internetową z dostawą pod drzwi. Urządzenia do mierzenia saturacji krwi są stosunkowo tanie, co sprawia, że każdy może pozwolić sobie na takie urządzenie. Za pomocą niego dokonamy nieinwazyjnego pomiaru saturacji co również zapobiegnie poważnym konsekwencją zdrowotnym.

Jak działa pulsoksymetr napalcowy?

Pulsoksymetry są urządzeniami stosowanymi w placówkach medycznych do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi, czyli nasycenia krwi tlenem. Pomiar saturacji krwi jest istotnym wskaźnikiem zdrowia pacjentów, zwłaszcza tych cierpiących na choroby układu oddechowego. Pulsoksymetry znajdują zastosowanie nie tylko w placówkach medycznych, ale także na oddziałach intensywnej terapii oraz w domowych warunkach.

Istnieje różnorodność rodzajów pulsoksymetrów, ale jednym z najpopularniejszych jest pulsoksymetr napalcowy. Działa on poprzez umieszczenie na palcu czujnika, który pomaga w pomiarze saturacji krwi. Spadek saturacji krwi tętniczej może być oznaką problemów zdrowotnych, dlatego dokładność pomiaru jest niezwykle istotna.

Pulsoksymetry są niezwykle przydatnym narzędziem w diagnostyce oraz monitorowaniu pacjentów z chorobami układu oddechowego. Dzięki nim możliwe jest szybkie wykrycie ewentualnych problemów z poziomem tlenu we krwi, co umożliwia lekarzom podjęcie odpowiednich działań w celu poprawy stanu zdrowia pacjenta. Warto zauważyć, że pomiar saturacji krwi przy pomocy pulsoksymetru jest nieinwazyjny i bezbolesny, co czyni go bezpiecznym narzędziem diagnostycznym.

Pulsoksymetr, najczęściej zadawane pytania

Jaki jest prawidłowy wynik? Na co wskazuje niski poziom natlenienia?

Wyniki pomiaru pulsoksymetrem pomaga kontrolować stan naszego zdrowia. Urządzenie te pomaga sprawdzić nasycenie krwi tlenem. Monitorowanie saturacji krwi pomaga zapobiec poważnym konsekwencją zdrowotnym. Wykonywanie pomiarów jest możliwe w warunkach domowych. Niski poziom mówi o słabym nasyceniu krwi tlenem.

Czy pulsoksymetr jest urządzeniem medycznym?

Niewielkie urządzenie jest urządzeniem medycznym posiadającym niezbędne atesty oraz potwierdzoną skuteczność. Wykonanie pomiaru, jego wartość jest porównywalna z urządzeniami specjalistycznymi dostępnymi w szpitalach.

Kiedy wynik może być błędny?

Dokładność pomiaru może być zaburzona przez niektóre czynniki, takie jak chociażby lakier na paznokciach. Aby prawidłowo monitorować stan zdrowia należy dokonywać pomiaru na palcu bez pomalowanych paznokci.

Jak wykonać prawidłowy poziom saturacji?

Prawidłowy poziom saturacji powinien być wykonany w spoczynku. Aby sprawdzić wynik saturacji należy umieścić urządzenie umożliwiające pomiar na palcu wskazującym. Następnie włączyć urządzenie i poczekać na wynik. Różne rodzaje pulsoksymetrów są wyposażone w różne funkcję. Jedne saturatory na palec posiadają dużą pamięć wewnętrzną co sprawia, że możemy zapamiętywać wyniki, drugie zaś mają duże wyświetlacze oraz funkcję samoistnego wyłączania po zakończonym pomiarze.

Product added to compare.