Pulsoksymetry

sprzęt medyczny, pulsoksymetry, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Pulsoksymetr

Pulsoksymetry to urządzenia cieszące się dużą popularnością w ostatnim czasie. W pewnym stopniu przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa. Chorzy na Covid-19 często posiadali problem z układem oddechowym. Na skutek tego ich saturacja spadała do poziomu stanowiącego zagrożenie życia lub zdrowia. Pulsoksymetry to urządzenia odpowiednie do stosowania w warunkach domowych. Pacjenci zaczęli masowo poszukiwać tego rodzaju sprzętu. Dziś uważa się, że pulsoksymetr powinien znajdować się w każdym domu. 

Jak działa pulsoksymetr?

Obecne w aptece pulsoksymetry przeznaczone do użytku domowego są w formie urządzeń nakładanych na palca. Pulsoksymetr emituje światło o określonej długości fal. Światło to przechodzi przez tkankę do detektora umieszczonego po drugiej stronie pulsoksymetru. W tym czasie dochodzi do pomiaru saturacji krwi czyli stopnia wysycenia krwi tlenem. 

Po co używać pulsoksymetru?

Saturacja u człowieka powinna utrzymywać się na poziomie 97-98% Pulsoksymetr jest urządzeniem odpowiednim do samokontroli. Dzięki niemu dowiemy się czy nasze wysycenie krwi tlenem jest prawidłowe, w przypadku nieprawidłowości możemy szybko udać się do szpitala, a tam zostanie nam udzielona pomoc. 

Gdzie kupić pulsoksymetr

Pulsoksymetry są dostępne w różnych sklepach, jednak sprawdzonym źródłem jest apteka. W naszej ofercie znajdziecie pulsoksymetry napalcowe firm takich jak Novama, Microlife, Sanity czy Contec. Urządzenia te posiadają potwierdzoną wiarygodność zakresu mierzenia. Dodatkowo posiadają gwarancję. 

Pulsoksymetr dla kogo?

Pulsoksymetr jest urządzeniem przeznaczonym dla osób w różnym przedziale wiekowym. Należy pamiętać, że pulsoksymetr może nie sprawdzić się u niemowląt ze względu na małe rozmiary paluszków. Urządzenie do mierzenia saturacji z apteki może być stosowane u osób starszych, dorosłych i młodzieży. 

Ile kosztuje pulsoksymetr?

W naszej aptece cena pulsoksymetru waha się między 84 a 149 złotych. Można zakupić je stacjonarnie lub przez aptekę internetową z dostawą pod drzwi. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 84,00 zł - 190,00 zł

Produkt dodany do ulubionych