Test helicobacter

Bez recepty, diagnostyka, testy, test helicobacter, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Domowy test na helicobacter pylori, jaka jest wiarygodność tego testu?

Helicobacter Pyroli to bakteria bytująca w błonie śluzowej żołądka. Zakażenie tą bakterią jest najczęściej bezobjawowe. W tej kategorii znajdziesz testy do wykonania w warunkach domowych. Obecnie badanie można przeprowadzić na dwa sposoby. Pobranie próbki z kału nie powoduje bólu tak, jak to jest w teście wykonywanym z próbki krwi. Obydwa z testów obecnych w tej kategorii są skuteczne. Pozytywny wynik świadczy o obecności bakterii w organizmie. Pomocne podczas wstępnej diagnozy oraz podczas monitorowania skuteczności leczenia. 

Helicobacter pyroli to bakteria, która daje objawy nieżytu żołądka, bóli w nadbrzuszu, zaparć, biegunek, wymiotów, zgagi oraz niestrawności. Często nosiciele tej bakterii nie posiadają objawów przez wiele lat. Objawy są podobne do występowania choroby wrzodowej żołądka i często to właśnie z tą dolegliwością myli się zakażenie helicobacter. Obecność helicobacter pylori niesie jednak za sobą ryzyko wielu powikłań, nieleczona może prowadzić do powstawania nowotworu. Zakażenie helicobacter pylori jest, więc bardzo niebezpiecznym stanem.

Diagnostyka Helicobacter pylori

Diagnostyka zakażenia helicobacter pylori w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwa. W aptece dostępny jest test płytkowy na helicobacter pylori, który z łatwością każdy może wykonać w warunkach domowych. Test diagnostyczny na helicobacter pylori można wykonać z krwi albo kału. To, jaki test wybierzemy zależy od nas samych. Domowy test na helicobacer wynosi 95% skuteczności. Leczenie helicobacter pylori, powinno odbyć się jak najwcześniej po wykryciu obecności bakterii. Odkrycie helicobacter pylori powinno skłanić nas do wizyty u lekarza. Wczesne wdrożenie antybiotyku pomaga uchronić przed poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Jakie są objawy helicobacter pylori

Namnażanie helicobacter pylori daje objawy zgagi, nieżytu żołądka, częstych niestrawności oraz bóli w podbrzuszu. Test diagnostyczny na helicobacter pylori pomaga wstępnie postawić diagnozę, która pomoże w podjęciu kroków do zniwelowania objawów. Leczenie zakażenia helicobacter pylori leczy się antybiotykami, dodatkowo przed przyjęciem leków należy przeprowadzić dodatkowe badania. Test antygenowy na przeciwciała helicobacter pylori można wykonać w zaciszu domowym lub w laboartorium.

Jakościowy test na helicobacter pylori, który wybrać?

Wszystkie dostępne testy zarówno te z kału jak i krwi posiadają 95% skuteczności. Oznacza to, że dopuszczone testy do obiegu muszą spełniać wymogi, które określają skuteczność wyrobu medycznego. Test na obecność bakterii w kale, krwi czy wydychanym powietrzu pomoże wykryć obecność helicobacter. Interpretować wynik należy po upływie czasu jaki sugeruje producent.

Cena testu na helicobacter pylori

Cena testu na helicobacter mieści się w przedziale od 16 do 50zł. Ten wyrób medyczny jest więc w przystępnej cenie. Możemy zakupić test z krwi lub test z kału.

Product added to compare.