Ochrona

ochrona, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Ochrona

Kategoria ochrona jest poświęcona produktom takim jak maseczki, płyny do dezynfekcji i wszelkiego rodzaju produkty chroniące przed transmisją wirusów i bakterii. W obecnych czasach kiedy mamy do czynienia z pandemią stosujemy środki do ochrony zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem się patogenów. 

Środki ochrony osobistej

W naszej aptece znajdziecie produkty takie jak żele i płyny służące do dezynfekcji powierzchni jak i dłoni. Dzięki odpowiednim środkom ochrony jesteśmy w stanie zabezpieczyć siebie i innych przed przenoszeniem wirusów i bakterii. 

Płyny i żele do dezynfekcji

Płyny i żele do dezynfekcji zawierają składniki, które zabijają wirusy i bakterie. Możemy stosować je do odkażania powierzchni w miejscach ogólnodostępnych. Dodatkowo możemy zakupić żele, które możemy zastosować w momencie kiedy tradycyjne mycie dłoni jest niemożliwe. 

Które płyny do dezynfekcji wybierać?

Płyny do dezynfekcji posiadają w swoim składzie duże stężenie alkoholu, to właśnie on działa bakteriobójczo. Odpowiedni płyn do dezynfekcji powinien zawiera 70% alkoholu, takie proporcje są skuteczne w walce z patogenami. Niektóre płyny są wzbogacone o kompozycję zapachową, aby ograniczyć zapach alkoholu. 

Czy płyny do dezynfekcji są bezpieczne?

Środki do ochrony osobistej są bezpieczne jednak należy pamiętać, że nagminne ich używanie może prowadzić do przesuszenia skóry. Dlatego należy używać ich z umiarem. Jeśli mamy możliwość tradycyjnego umycia dłoni to zawsze to róbmy. Stosujemy żele i płyny do dezynfekcji tylko w momencie kiedy nie mamy możliwości zrobić tego w sposób tradycyjny. Wysokoprocentowy alkohol stosowany przewlekle uszkadza barierę ochronną skóry. 

Gdzie kupować płyny i żele do dezynfekcji.

Płyny i żele do dezynfekcji najlepiej kupować ze sprawdzonych źródeł. Apteka to jedno z tych miejsc gdzie mamy pewność, że produkt jest bezpieczny do stosowania i nie powoduje skutków ubocznych. Dlatego dokonując zakupów wybierajmy legalne źródła.

Stosując płyny i żele do dezynfekcji chronimy siebie i innych. Ograniczamy w ten sposób migracje wirusów i bakterii. Zabezpieczamy się przed różnego typu chorobami.

Product added to compare.