Wody morskie i spraye dla dzieci

Dziecko, wody morskie i spraye dla dzieci,aptekapapaya.pl
Acatar, aerozol do nosa...
Dostępny
Katar

Acatar, aerozol do nosa 05,mg/ml, 15 ml

23,51 zł
Wskazania: Obrzęk błony śluzowej  Alergiczne zapalenie błony śluzowej. Zapalenie zatok przynosowych. Zapalenie ucha środkowego.
Nozoil, aerozol, 10 ml Nozoil, aerozol, 10 ml 2
Dostępny
Wody, spraye, inhalacje

Nozoil, aerozol, 10 ml

35,12 zł
Wskazania: Suchość błon śluzowych nosa i strupy Nawilżanie błon śluzowych nosa w trakcie procesu gojenia po zabiegu chirurgicznym nosa
Iwonicka Sól jodobromowa, 1kg
Brak na stanie
Wody, spraye, inhalacje

Iwonicka Sól jodobromowa, 1kg

33,54 zł
 Wskazania: Ból, nerwobóle Zwyrodnienia i schorzenia stawów, mięśni, ścięgien, kości Wspomaga przewlekłe leczenie chorób górnych dróg oddechowych Skaza limfatyczna
Pokazano 1-24 z 32 pozycji

Wody morskie i spraye dla dzieci

Wody morskie i spraye dla dzieci to bezpieczna i skuteczna pomoc przy oczyszczaniu nosa czy zatok z zalegającej wydzieliny, zanieczyszczeń, pyłków oraz alergenów i wirusów. Woda morska posiada właściwości nawilżające, dlatego może być stosowana do codziennej ochrony błony śluzowej i higieny nosa oraz pomocniczo w zapaleniu zatok lub katarze siennym. Wody morskie i spraye dla dzieci to wysoko oczyszczone roztwory fizjologiczne, które mogą być wzbogacone w minerały takie jak żelazo, miedź, cynk, jod i mangan oraz selen i potas. Wyróżniamy dwa rodzaje roztworów wody morskiej, a mianowicie izotoniczny i hipertoniczny. Wody morskie i spraye dla dzieci są skuteczne nie tylko w leczeniu ale także pomagają zapobiegać powstawaniu infekcji górnych dróg oddechowych, poprzez wypłukiwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń i patogenów chorobotwórczych.  

Kiedy stosować wodę morską

Wodę morską można stosować pomocniczo przy katarze czy zatkanych zatokach z gęstą wydzieliną, a także przez osoby z alergią sezonową lub całoroczną. Ponadto jest to produkt, który może być używany długotrwale i bez przerwy. Zaleca się również stosowanie wody morskiej w okresie grzewczym i klimatyzowanych pomieszczeniach, ponieważ przynosi ona ulgę i nawilża śluzówkę nosa. Woda morska dla dzieci może być stosowana jako środek ułatwiający higienę. Aplikować wodę morską można w każdym wieku, spray do nosa jest bezpieczny zarówno dla niemowląt, dzieci w wieku szkolnym oraz nastolatków. U noworodków zaleca się stosować roztwór wody morskiej w ampułkach.

Od jakiego wieku stosować wodę morską

Wodę morską izotoniczną można stosować od pierwszych dni życia noworodka, ponieważ jest ona bardzo delikatna. Preparat odpowiedni jest do użycia przez wszystkie grupy wiekowe zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Wodę morską hipertoniczną natomiast można stosować  w zależności od zaleceń producenta, może to być od 3,6 lub 18 miesiąca życia dziecka, ale zdarza się także od 3 czy 6 roku. Zatkany nos, przeziębienie, alergia, suchość, podrażnienie oraz higiena to wszystkie wskazania do stosowania wody morskiej dla dzieci

Czym się różni woda izotoniczna od hipertonicznej, która woda morska w sprayu najlepsza?

Woda morska izotoniczna różni się od wody hipertonicznej stężeniem chlorku sodu, czyli soli. Woda izotoniczna ma takie samo ciśnienie osmotyczne jakie występuje w ludzkim organizmie, dlatego doskonale nawilża i oczyszcza błonę śluzową nosa. Odpowiednia jest do codziennej higieny i nawilżania, a dzięki regularnemu stosowaniu nie dopuszcza do infekcji. Woda hipertoniczna natomiast, posiada ciśnienie osmotyczne wyższe od tego, które występuje u człowieka. Użycie jej sprawia, iż błona śluzowa ulega odwodnieniu i obkurcza się, ponieważ pozbywa się wody aby wyrównać ciśnienie. W efekcie wydzielina w nosie staje się rozrzedzona i można ją usunąć, aby ułatwić oddychanie. Wodę hipertoniczną może również zalecić lekarz, po różnego rodzaju operacjach w obrębie nosa lub zatok. 

Apteka Papaya posiada szeroki wybór preparatów zawierających wody morskie izotoniczne i hipertoniczne. Występują one w postaci roztworów w ampułkach lub sprayu. Stosowanie ich jest skuteczne i bezpieczne dla wszystkich grup wiekowych. Nie wywołują one żadnych skutków ubocznych, wystarczy tylko wybrać odpowiednią wodę izotoniczną, lub hipertoniczną w zależności od swoich potrzeb.  W naszej aptece znajdziecie:

  • roztwór izotoniczny
  • sól morska
  • woda morska w sprayu
Product added to compare.