Peelingi do twarzy

kosmetyki, twarz, peelingi, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Peelingi, podstawa dobrego oczyszczania

Peelingi do twarzy to rodzaj kosmetyków wpływających na wygląd skóry. Posiadają właściwości złuszczające i regenerujące. Peelingi dostępne w naszej aptece są przeznaczone do użytku w warunkach domowych. 

Rodzaj peelingów z apteki

W aptece dostępne są peelingi enzymatyczne, gruboziarniste i drobnoziarniste. Rodzaj powinien być dobrany pod rodzaj skóry. Efekt pożądany uzyskamy tylko w przypadku dobrania odpowiedniego kosmetyku. Delikatny peeling enzymatyczny jest polecany osobom z wrażliwą skórą. Zastosowanie nieodpowiedniego peelingu przyczynia się do powstawania podrażnień. Dlatego oczyszczanie skóry twarzy powinno odbywać się za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Peeling kwasowy to rodzaj profesjonalnego peelingu do twarzy, który powinien być wykonywany pod okiem specjalisty. Wybór peelingu zawsze powinien być dostosowany do rodzaju cery. Twarz jest wizytówką każdego z nas, dlatego nie ryzykujmy stosowania kosmetyków, które mogą przyczynić się do powstawania niepożądanych efektów.

Peeling gruboziarnisty

Peeling gruboziarnisty powinien być stosowany u pacjentów z niedoskonałościami oraz cerą trądzikową. Unikać powinny go osoby ze skórą wrażliwą. Złuszcza martwy naskórek i przyczynia się do rozwoju procesu odbudowy skóry. Dogłębne oczyszczanie twarzy przyczynia się do zmniejszania ryzyka powstawania zmian trądzikowych. Regularne stosowanie peelingu poprawia kondycję skóry. Peelingowanie skóry w przypadku skóry trądzikowej i tłustej jest obowiązkowym etapem pielęgnacji.

Peeling drobnoziarnisty

Peelingi drobnoziarniste są zaliczane do mechanicznych. Powinny je stosować osoby ze skórą normalną. Peeling drobnoziarnisty do twarzy delikatnie złuszcza naskórek przywracając skórze odpowiedni wygląd. Usuwa martwe komórki naskórka i zapewnia oczyszczenie skóry twarzy. Delikatny peeling nie narusza bariery ochronnej skóry, jedynie przygotowuje ją do dalszych zabiegów. Po zastosowaniu peelingu skóra lepiej wchłania produkty takie jak kremy czy serum.

Peelingi enzymatyczne

Peelingi enzymatyczne są przeznaczone dla osób ze skórą wrażliwą. Są zaliczane do peelingów chemicznych niepowodujących nadmiernego tarcia, a w efekcie czego powstawania podrażnień. Jest to delikatna metoda złuszczania naskórka. Peelingi mechaniczne są zarezerwowane dla osób z tendencją do występowania podrażnień. Jeśli nie jesteśmy pewni z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia sięgajmy po peelingi enzymatyczne, które nie zaszkodzą skórze.

Po co stosuje się peelingi?

Peeling to kosmetyk przyczyniający się do poprawy wyglądu skóry. Nie tylko wpływa na złuszczenie martwego naskórka, ale również przyczynia się do zmniejszania widoczności zmarszczek. Jest zalecany dla osób młodych oraz pacjentów ze skórą dojrzałą. Za pomocą peelingów zachodzi odświeżanie skóry twarzy. Peelingi i scruby powinny być dostosowane do potrzeb skóry. Źle dobrany peeling może wywołać więcej szkód niż korzyści.

Jak często stosować peeling?

Peeling twarzy powinien być wykonywany 1-2 razy w tygodniu. Częstsze sięganie po ten rodzaj oczyszczania może przynieść niepożądane efekty. Regularne stosowanie peelingu znacznie poprawia wygląd skóry, dlatego warto sięgać po peelingi z rozwagą

Jakie są korzyści stosowania peelingu do twarzy?

Peelingi są produktami, które powinno się stosować w celu oczyszczania dogłębnego twarzy. Warto je stosować ponieważ przynoszą wiele korzyści dla skóry twarzy. Usuwanie martwego naskórka stymuluje skórę do jej nadbudowy.

Product added to compare.