Lokomocja, biegunka, wymioty u dzieci

Dziecko,lokomocja, biegunka,wymioty u dzieci, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 45 pozycji

Lokomocja biegunka i wymioty u dzieci

Lokomocja biegunka i wymioty u dzieci występują często i wynikają z różnych infekcji, dolegliwości lub chorób. Zwykle trwają krótko i pomocne są przy nich wyroby lecznicze i suplementy diety, które możemy znaleźć w tej kategorii. Występują one w formie syropów, tabletek, pastylek do ssania oraz proszku do sporządzenia zawiesiny. 

Leki na lokomocję u dzieci

Dlaczego tak się dzieje i co możemy podawać od którego wieku? Lokomocja to dolegliwość zwana kinetozą, która obejmuje przemieszczanie się we wszystkich środkach transportu. Niekiedy jednak zdarza się, że dzieci podczas jazdy autobusem nie odczuwają żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, natomiast przemieszczanie się autem już źle znoszą. Lokomocja występuje gdy podczas jazdy do kory mózgowej docierają sprzeczne sygnały. Z jednej strony błędnik wysyła informację o zmianie położenia ciała, ruchu a z drugiej inne zmysły tego nie odczuwają i odwrotnie. Zaburzenia te występują najczęściej w wieku od 2 do 12 roku życia. Dzieci odczuwają wtedy nieprzyjemne objawy takie jak bladość, ziewanie, nudności, bóle brzucha, wzmożone pocenie się, trudności w oddychaniu, wymioty, biegunkę oraz bóle i zawroty głowy. Typowe dla lokomocji jest to, iż gdy przestaniemy się przemieszczać, objawy ustępują. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie nieprzyjemnym dolegliwościom, zanim się pojawią. Warto przed wyjazdem nie podawać dziecku ciężkostrawnych posiłków oraz wietrzyć auto przed jazdą i zapewnić dostęp świeżego powietrza a także nie zapominać o regularnych postojach. Dziecko powinno siedzieć jeżeli jest to możliwe przodem do kierunku jazdy a w przypadku maluchów w pozycji półsiedzącej. Można także wybierać porę do podróży, kiedy jest czas drzemki lub nocą, by przespało całą lub część jazdy. Jeśli te metody nie pomagają należy wprowadzić profilaktykę farmakologiczną. Na rynku farmaceutycznym dostępne jest wiele preparatów na lokomocję, lecz większość z nich przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. W aptece internetowej Papaya dostępne są preparaty antyhistaminowe na lokomocję u dzieci, które zmniejszają dolegliwości i zapobiegają objawom. Działają one przeciwwymiotnie, delikatnie uspokajająco i przeciwuczuleniowo. Możemy znaleźć na naszych wirtualnych pułkach preparaty w formie syropu oraz tabletek, drażetek i pastylek do ssania np. Aviomarin, lokomarin, lokomotiv, oraz vertigoheel itp. Podajemy je zwykle przed podróżą lub w trakcie, w zależności od zaleceń producenta. Leki na lokomocję niwelują nieprzyjemne dolegliwości, sprawiając, że przemieszczanie się jakimkolwiek środkiem transportu staje się przyjemne. 

Leki na wymioty u dzieci

Wymioty jest to nagłe usunięcie treści pokarmowej z żołądka przez przełyk i jamę ustną na zewnątrz. Odpowiedzialny za wymioty jest ośrodek wymiotny, który zostaje pobudzony a jego lokalizacja znajduje się w mózgu. Powodem wymiotów u dzieci są najczęściej objawy nieżytu żołądka i jelit, alergia lub nietolerancja pokarmowa, zatrucie pokarmowe, zakażenie ucha środkowego lub układu moczowego, choroba lokomocyjna. Pozostałe czynniki, które mogą wpłynąć na wymioty u dzieci to; infekcje górnych a także dolnych dróg oddechowych, obecność ciała obcego w przełyku, zaburzenia psychogenne, choroby metaboliczne i wiele innych. Do rozpoznania przyczyny wystąpienia wymiotów, pomocna może być ich konsystencja, kolor a także czy znajdują się w niej np. żółć lub krew. Musimy wiedzieć, że wymioty o barwie ciemnozielonej wskazują na obecność w nich żółci, która może być przejawem chorób w jamie brzusznej np. niedrożności jelit i wymagać natychmiastowej interwencji lekarza. Natomiast obecność krwi w wymiotach u dziecka, może zagrażać jego życiu i wymagać także pilnej diagnostyki lekarskiej. Na szczęście najczęściej tą uciążliwą przypadłość możemy leczyć sami w domu stosując odpowiednie preparaty, które pomogą nam zniwelować jej nieprzyjemne objawy. Podczas wymiotów u dzieci możemy zastosować środki przeciwwymiotne, które podaje się także przy chorobie lokomocyjnej oraz elektrolity na odwodnienie i preparaty na zrównoważenie naturalnej flory jelitowej, która została zaburzona. Produkty o których mowa oferujemy w aptece internetowej Papaya i zapraszamy do zapoznania się z szerokim wyborem preparatów różnych firm, które pomogą zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości.

Leki na biegunkę u dzieci

Biegunka charakteryzuje się częstym, wodnistym lub półpłynnym oddawaniem stolca. Mówimy o niej, gdy występują u dziecka minimum 3 luźne kupki na dobę. Biegunka u dzieci zdarza się w każdym wieku. Przyczyną pojawienia się jej może być ząbkowanie, infekcja, rotawirusy, bakterie a także zatrucie lub nietolerancja pokarmowa czy alergia. Wyjątkowo może pojawić się także po zażyciu antybiotyku jako jego skutek uboczny. Biegunka u dzieci zazwyczaj objawia się złym samopoczuciem i bólem brzucha, niekiedy również pojawia się gorączka i wymioty. Najważniejsze podczas biegunki jest nawadnianie dziecka, poprzez dostarczanie odpowiedniej ilości płynów i elektrolitów oraz blokowanie ilości luźnych stolców za pomocą odpowiednich leków. W naszej aptece można znaleźć wiele leków na biegunkę u dzieci oraz środków nawadniających z elektrolitami. Preparaty na biegunkę zawierają zazwyczaj drożdżaki Saccharomyces boulardi lub inne bakterie kwasu mlekowego czy inulinę, taninian żelatyny, chlorowodorek loperamidu czy nifuroksazydu a także kapsułki z maślanem sodu lub węglem aktywnym oraz diosmektytem. Leki na biegunkę u dzieci jakie posiada apteka Papaya występują w formie syropu, proszku, tabletek i kapsułek np. smecta, enterol, carbosal, tasectan, nifuroksazyd, stoperan, węgiel leczniczy i wiele innych preparatów pomocnych przy tej dolegliwości. Na naszych półkach znajdziecie także środki nawadniające takie jak np. acidolit, elektrolity G forte, litorsal, orsalit itd.

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 60,00 zł

Produkt dodany do ulubionych