Lokomocja, biegunka, wymioty u dzieci

Dziecko,lokomocja, biegunka,wymioty u dzieci, aptekapapaya.pl
Acidolac, kapusłki, 10 szt
Dostępny
Biegunka

Acidolac, kapusłki, 10 szt

17,38 zł
Wskazania: Zaburzenia równowagi flory bakteryjnej przewodu pokarmowego Biegunki (zwłaszcza infekcyjne) Prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego Podróże ze zmianą strefy klimatycznej
Pokazano 1-24 z 41 pozycji

Lokomocja biegunka i wymioty u dzieci

Lokomocja biegunka i wymioty u dzieci występują często i wynikają z różnych infekcji, dolegliwości lub chorób. Zwykle trwają krótko i pomocne są przy nich wyroby lecznicze i suplementy diety, które możemy znaleźć w tej kategorii. Występują one w formie syropów, tabletek, pastylek do ssania oraz proszku do sporządzenia zawiesiny. 

Leki na lokomocję u dzieci

Dlaczego tak się dzieje i co możemy podawać od którego wieku? Lokomocja to dolegliwość zwana kinetozą, która obejmuje przemieszczanie się we wszystkich środkach transportu. Niekiedy jednak zdarza się, że dzieci podczas jazdy autobusem nie odczuwają żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, natomiast przemieszczanie się autem już źle znoszą. Lokomocja występuje gdy podczas jazdy do kory mózgowej docierają sprzeczne sygnały. Z jednej strony błędnik wysyła informację o zmianie położenia ciała, ruchu a z drugiej inne zmysły tego nie odczuwają i odwrotnie. Zaburzenia te występują najczęściej w wieku od 2 do 12 roku życia. Dzieci odczuwają wtedy nieprzyjemne objawy takie jak bladość, ziewanie, nudności, bóle brzucha, wzmożone pocenie się, trudności w oddychaniu, wymioty, biegunkę oraz bóle i zawroty głowy. Typowe dla lokomocji jest to, iż gdy przestaniemy się przemieszczać, objawy ustępują. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie nieprzyjemnym dolegliwościom, zanim się pojawią. Warto przed wyjazdem nie podawać dziecku ciężkostrawnych posiłków oraz wietrzyć auto przed jazdą i zapewnić dostęp świeżego powietrza a także nie zapominać o regularnych postojach. Dziecko powinno siedzieć jeżeli jest to możliwe przodem do kierunku jazdy a w przypadku maluchów w pozycji półsiedzącej. Można także wybierać porę do podróży, kiedy jest czas drzemki lub nocą, by przespało całą lub część jazdy. Jeśli te metody nie pomagają należy wprowadzić profilaktykę farmakologiczną. Na rynku farmaceutycznym dostępne jest wiele preparatów na lokomocję, lecz większość z nich przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. W aptece internetowej Papaya dostępne są preparaty antyhistaminowe na lokomocję u dzieci, które zmniejszają dolegliwości i zapobiegają objawom. Działają one przeciwwymiotnie, delikatnie uspokajająco i przeciwuczuleniowo. Możemy znaleźć na naszych wirtualnych pułkach preparaty w formie syropu oraz tabletek, drażetek i pastylek do ssania np. Aviomarin, lokomarin, lokomotiv, oraz vertigoheel itp. Podajemy je zwykle przed podróżą lub w trakcie, w zależności od zaleceń producenta. Leki na lokomocję niwelują nieprzyjemne dolegliwości, sprawiając, że przemieszczanie się jakimkolwiek środkiem transportu staje się przyjemne. 

Leki na wymioty u dzieci

Wymioty jest to nagłe usunięcie treści pokarmowej z żołądka przez przełyk i jamę ustną na zewnątrz. Odpowiedzialny za wymioty jest ośrodek wymiotny, który zostaje pobudzony a jego lokalizacja znajduje się w mózgu. Powodem wymiotów u dzieci są najczęściej objawy nieżytu żołądka i jelit, alergia lub nietolerancja pokarmowa, zatrucie pokarmowe, zakażenie ucha środkowego lub układu moczowego, choroba lokomocyjna. Pozostałe czynniki, które mogą wpłynąć na wymioty u dzieci to; infekcje górnych a także dolnych dróg oddechowych, obecność ciała obcego w przełyku, zaburzenia psychogenne, choroby metaboliczne i wiele innych. Do rozpoznania przyczyny wystąpienia wymiotów, pomocna może być ich konsystencja, kolor a także czy znajdują się w niej np. żółć lub krew. Musimy wiedzieć, że wymioty o barwie ciemnozielonej wskazują na obecność w nich żółci, która może być przejawem chorób w jamie brzusznej np. niedrożności jelit i wymagać natychmiastowej interwencji lekarza. Natomiast obecność krwi w wymiotach u dziecka, może zagrażać jego życiu i wymagać także pilnej diagnostyki lekarskiej. Na szczęście najczęściej tą uciążliwą przypadłość możemy leczyć sami w domu stosując odpowiednie preparaty, które pomogą nam zniwelować jej nieprzyjemne objawy. Podczas wymiotów u dzieci możemy zastosować środki przeciwwymiotne, które podaje się także przy chorobie lokomocyjnej oraz elektrolity na odwodnienie i preparaty na zrównoważenie naturalnej flory jelitowej, która została zaburzona. Produkty o których mowa oferujemy w aptece internetowej Papaya i zapraszamy do zapoznania się z szerokim wyborem preparatów różnych firm, które pomogą zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości.

Leki na biegunkę u dzieci

Biegunka charakteryzuje się częstym, wodnistym lub półpłynnym oddawaniem stolca. Mówimy o niej, gdy występują u dziecka minimum 3 luźne kupki na dobę. Biegunka u dzieci zdarza się w każdym wieku. Przyczyną pojawienia się jej może być ząbkowanie, infekcja, rotawirusy, bakterie a także zatrucie lub nietolerancja pokarmowa czy alergia. Wyjątkowo może pojawić się także po zażyciu antybiotyku jako jego skutek uboczny. Biegunka u dzieci zazwyczaj objawia się złym samopoczuciem i bólem brzucha, niekiedy również pojawia się gorączka i wymioty. Najważniejsze podczas biegunki jest nawadnianie dziecka, poprzez dostarczanie odpowiedniej ilości płynów i elektrolitów oraz blokowanie ilości luźnych stolców za pomocą odpowiednich leków. W naszej aptece można znaleźć wiele leków na biegunkę u dzieci oraz środków nawadniających z elektrolitami. Preparaty na biegunkę zawierają zazwyczaj drożdżaki Saccharomyces boulardi lub inne bakterie kwasu mlekowego czy inulinę, taninian żelatyny, chlorowodorek loperamidu czy nifuroksazydu a także kapsułki z maślanem sodu lub węglem aktywnym oraz diosmektytem. Leki na biegunkę u dzieci jakie posiada apteka Papaya występują w formie syropu, proszku, tabletek i kapsułek np. smecta, enterol, carbosal, tasectan, nifuroksazyd, stoperan, węgiel leczniczy i wiele innych preparatów pomocnych przy tej dolegliwości. Na naszych półkach znajdziecie także środki nawadniające takie jak np. acidolit, elektrolity G forte, litorsal, orsalit itd.

Stoperan dla dzieci – zastosowanie leku Stoperan a biegunka przewlekła

Stoperan dla dzieci jest lekiem stosowanym w leczeniu biegunek u dzieci. Głównym składnikiem aktywnym w Stoperanie dla dzieci jest loperamid w dawce 2 mg. Jest to substancja, która działa na jelita, hamując nadmierną perystaltykę i przyspieszone wypróżnienia.

Stoperan dla dzieci jest stosowany w przypadku ostrej i przewlekłej biegunki i niedrożności jelit. Lek ten działa poprzez spowolnienie perystaltyki jelit, co zmniejsza liczbę luźnych wypróżnień.

Przed zastosowaniem Stoperanu dla dzieci należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli dziecko ma niedrożność jelit, zapalenie jelita grubego, bakteryjne zapalenie jelita cienkiego, problemy z zaburzeniami czynności nerek lub w przypadku wystąpienia zaparcia. W przypadku ciężkich objawów może być konieczne podawanie leku w dawkach większych niż zalecane.

Stoperan dla dzieci jest zwykle dobrze tolerowany, ale może powodować pewne działania niepożądane. Niekiedy mogą wystąpić nadwrażliwość, podwyższona temperatura ciała, wzdęcia brzucha lub obrzęk naczynioruchowy. Jeśli jakiekolwiek objawy niepożądane wystąpią lub się nasilą, należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie Stoperanu dla dzieci zależy od wieku i wagi dziecka. Zazwyczaj zalecana dawka to 1 kapsułka 2 mg po każdym wodnistym wypróżnieniu, jednak lekarz może dostosować dawkę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Stoperan 2 mg dla dzieci występuje w postaci kapsułek żelatynowych. Oprócz loperamidu zawierają one także substancje pomocnicze, takie jak laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, żelatyna i erytrozyna. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić skład i upewnić się, że dziecko nie jest uczulone na żadną z substancji.

Ważne jest, aby stosować Stoperan dla dzieci zgodnie z zaleceniami lekarza i nie przekraczać zalecanych dawek. Lek ten powinien być tylko częścią kompleksowego leczenia biegunki u dzieci, a nie stosowany samodzielnie. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem w celu dalszej diagnostyki i leczenia. Nie należy stosować dawki większej niż zalecona.

Wymioty i biegunka – jak pomóc dziecku?

Wymioty i biegunka to objawy występujące przy różnych schorzeniach przewodu pokarmowego. Biegunka jest charakteryzowana przez częste, wodniste wypróżnienia, podczas gdy wymioty polegają na odruchowym opróżnianiu zawartości żołądka przez jamę ustną.

W przypadku biegunki błona śluzowa przewodu pokarmowego może być podrażniona z różnych przyczyn, takich jak zakażenie bakteryjne, zatrucie pokarmowe, nietolerancje pokarmowe lub biegunka przewlekła. Objawia się to nadmiernym uwodnieniem stolca, silnymi bólami brzucha oraz uporczywymi luźnymi wypróżnieniami.

Wymioty i biegunka mogą występować równocześnie, szczególnie w przypadku zakażeń układu pokarmowego. Mogą towarzyszyć im także inne objawy, takie jak utrata apetytu, ogólne osłabienie czy wysoka gorączka. W przypadku wystąpienia wymiotów i biegunki, szczególnie u małych dzieci i osób starszych, zaleca się konsultację z lekarzem. Kiedy wymioty są fusowate, ich przyczyną może być krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Biegunki dzielimy na biegunki ostre oraz biegunki przewlekłe.

Przyczyny biegunki i wymiotów mogą być różnorodne. Mogą to być infekcje bakteryjne, wirusowe, problemy z przewodem pokarmowym, jak niedrożność jelit czy skurcz odźwiernika, a także działanie niektórych leków. W niektórych przypadkach wymioty i biegunka mogą być również objawem poważniejszych schorzeń, takich jak guzy nowotworowe czy obecność toksyn.

W przypadku wystąpienia wymiotów i biegunki należy zwrócić szczególną uwagę na nawodnienie organizmu. W niektórych przypadkach konieczna może być konsultacja lekarska w celu ustalenia przyczyn i podjęcia odpowiedniego leczenia. Przy ostrej biegunce wirusowej sprawdzą się probiotyki o sprawdzonym działaniu. W tym celu można stosować leki ze smektynem. To naturalny związek, który powleka błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Niektóre leki mogą również powodować wymioty i biegunkę jako działanie niepożądane. W przypadku stosowania antybiotyków niekiedy może dochodzić do zaburzeń równowagi flory jelitowej, co prowadzi do biegunki.

Ważne jest, aby w przypadku utrzymujących się objawów biegunki i wymiotów, zwłaszcza gdy towarzyszą im inne nieprzyjemne dolegliwości, jak silne bóle brzucha czy ogólne osłabienie, udać się do lekarza w celu dokładnej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Product added to compare.