Inhalatory

Sprzęt medyczny,inhalatory,aptekapapaya.pl
Sanity AP 2316, Inhalator...
Brak na stanie
Inhalatory

Sanity AP 2316, Inhalator Alergia Stop, 1 szt

76,63 zł
Wskazania: Infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych Infekcje w obrębie gardła i nosa Choroby przewlekłe wymagające przyjmowania leków w postaci nebulizacji: mukowiscydoza, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP ) 
Pokazano 1-18 z 18 pozycji

 

Inhalatory i nebulizatory dla dzieci i dorosłych

Inhalatory służą do leczenia infekcji lub przewlekłych chorób wewnętrznych górnych i dolnych dróg oddechowych. Leki podawane przez inhalatory, docierają bezpośrednio do najgłębszych części układu oddechowego, dzięki czemu leczenie jest szybsze i skuteczniejsze, a przy tym nie obciąża żołądka. Wynalazcą inhalatorów był lekarz John Mudge’a, który wymyślił substancję i urządzenie, mające na celu wspomóc leczenie chorób układu oddechowego. Pierwsze inhalatory powstały w latach 60-tych XIX w. we Francji i Anglii. Zapoczątkowało to leczenie wziewne, które rozwija się do dziś. Wyróżniamy różne rodzaje inhalatorów

Inhalator membranowy

Inhalator membranowy nazywany również membranowo-siateczkowym, służy do wprowadzania leku bezpośrednio do dróg oddechowych. Nebulizator membranowy może być również używany profilaktycznie, żeby oczyścić i nawilżyć układ oddechowy. Inhalatory membranowe zaopatrzone są w wibrującą membranę, przez którą podczas drgań o niskiej częstotliwości przedostaje się środek leczniczy w postaci aerozolu. Zaletą inhalatora membranowego jest cicha i wydajna praca, możliwość podawania soli fizjologicznej oraz wszystkich antybiotyków i leków sterydowych przeznaczonych do nebulizacji. Nebulizatory membranowe mogą być stosowane u wszystkich członków rodziny.

Czy inhalator membranowy dla dzieci jest odpowiednim wyborem? 

Inhalator membranowy jest dobrym wyborem dla dzieci, które nie miały nigdy kontaktu z inhalatorami. Dzięki cichej pracy urządzenie nie wystraszy malucha, co wpłynie pozytywnie na samopoczucie podczas zabiegu, dlatego może to być odpowiedni inhalator dla dzieci. Ponadto lekarstwo w postaci aerozolu nie obciąży żołądka dziecka oraz szybciej i skuteczniej się wchłonie. Inhalatory membranowe są niewielkich rozmiarów, dlatego można je zabrać ze sobą wszędzie.

Inhalator ultradźwiękowy

Inhalator ultradźwiękowy jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu energii fal ultradźwiękowych. Wyróżnia go cicha praca i duża wydajność. Jest to odpowiedni inhalator domowy przeznaczony do stosowania podczas suchości śluzówki nosa lub w przebiegu infekcji. Należy wiedzieć, że można używać inhalatorów ultradźwiękowych tylko i wyłącznie z solą fizjologiczną. Inhalacja leków nie jest zalecana do tego rodzaju inhalatorów. Łagodne infekcje dróg oddechowych mogą być leczone przez inhalator ultradźwiękowy. Inhalacje za pomocą tego urządzenia wpłyną na drożność dróg oddechowych.

Inhalator pneumatyczny 

Inhalator pneumatyczny to urządzenie składające się z elektrycznego kompresora (sprężarki) i pojemnika na lek (nebulizator), połączonego przewodem powietrznym, zakończony maską lub ustnikiem. Te inhalatory służą do rozpylania wszystkich dostępnych leków do inhalacji. Inhalator pneumatyczny może być używany przez osoby w każdym wieku, pod warunkiem posiadania masek o odpowiednim rozmiarze. Kompresory w inhalatorach pneumatycznych wydają jednostajny dźwięk, przypominający szum, mogą wystraszyć dziecko. 

Inhalator tłokowy czy pneumatyczny?

Inhalator tłokowy nosi nazwę również inhalator pneumatyczny czy inhalator kompresorowy, ale jest to wciąż to samo urządzenie.

Nebulizator a inhalator? 

Często zastanawiamy się jaka jest różnica między nebulizatorem a inhalatorem. Większość z nas uważa, że inhalator to to samo co nebulizator. Urządzenia te znacznie się od siebie różnią. Nie każdy inhalator jest nebulizatorem natomiast każdy nebulizator zaliczamy do inhalatorów.  

Różnice między inhalatorem a nebulizatorem:

Inhalator

Nebulizator

  • lek dostarczamy do pojemniczka plastikowego w postaci płynu lub proszku
  • konieczność precyzyjnego skoordynowania wdechu z fazą uwolnienia leku
  • odpowiednie dla dorosłych i starszych dzieci (małe dzieci mogą mieć problem z fazą wdechu leku)
  • szybkie podanie substancji czynnej leku
  • leki podawane przez inhalator, wydawane są tylko na receptę
  • stosowane są do inhalacji płynu
  • nie wymagana koordynacja wdechowo-wydechowa
  • odpowiednie dla małych dzieci i niemowląt
  • dłuższe podawanie substancji czynnej leku
  • nie zawsze wymagana jest konsultacja z lekarzem, można stosować środki wydawane bez recepty

Czy istnieje specjalny inhalator dla dzieci?

Inhalator dla dzieci może mieć klasyczny wygląd, lub wyróżniać się charakterystycznym kształtem w formie kolorowej zabawki. Może być również używany przez innych członków rodziny, gdy w zestawie umieszczone zostaną maseczki o różnych rozmiarach. Jeśli chcemy zakupić inhalator dla dzieci, to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na głośność pracy, regulację czasu zabiegu, jakie tworzy cząsteczki do rozpylenia, oraz ile wynosi przerwa w działaniu inhalatora. 

Inhalacje na katar

Inhalacje na katar są zalecane często przez lekarzy pediatrów. Zatkany nos, bolące zatoki  możemy oczyścić stosując inhalacje z soli fizjologicznej lub soli hipertonicznej. Robiąc regularnie zabiegi inhalatorem, skracamy czas infekcji oraz udrażniamy układ oddechowy, pomagając swobodnie dziecku oddychać. Inhalacja z soli fizjologicznej zapobiega rozmnażaniu się bakterii oraz nawilża drogi oddechowe. W czasie leczenia, ważne jest również częste nawadnianie i wietrzenie pomieszczeń. 

Inhalacje na kaszel

Inhalacje na kaszel jest również skutecznym sposobem coraz częściej  zalecanym przez lekarzy. Przy stosowaniu inhalacji z soli fizjologicznej nawilżamy, oczyszczamy gardło, oraz pomagamy w rozrzedzeniu i usunięciu zalegającej wydzieliny. Trzeba pamiętać, że nie robimy inhalacji zaraz po jedzeniu i przed snem. Inhalacje na kaszel mogą być robione 2-3 razy dziennie, w zależności od potrzeby. Nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Jak zrobić inhalacje z soli fizjologicznej?

Aby zrobić inhalację z soli fizjologicznej, należy w nebulizator wlać ampułkę roztworu, która po włączeniu inhalatora ulega rozdrobnieniu i  zamienia się w delikatną mgiełkę. Następnie przyłożyć maseczkę inhalującą do dróg oddechowych dziecka, aby mogło przez nią swobodnie oddychać. Czas inhalacji wynosi około 10 minut w zależności od inhalatora. Po zakończeniu zabiegu, trzeba wyłączyć urządzenie i umyć maseczkę. Roztwór z soli fizjologicznej jest w pełni bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych, a ponadto można go stosować zarówno u dzieci jak i dorosłych. Czas inhalacji jest inny dla różnych grup wiekowych. 

Inhalatory w aptece Papaya:

  • inhalator pneumatyczny

  • inhalator membranowy

  • inhalator tłokowy

Inhalatory są niezbędnymi urządzeniami, które powinny być obecne w każdym domu. Skutecznie łagodzą objawy chorobowe i przyspieszają powrót do zdrowia. 

Inhalatory, najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje inhalator?

To ile będzie kosztować Cię inhalator zależy od Ciebie. Można kupić urządzenie od 80 do 350zł. Cena inhalatora jest zależna od funkcji, rodzaju oraz producenta.

Czy warto korzystać z inhalatora?

Inhalator to urządzenie, które pomaga w przebiegu infekcji dolnych i górnych dróg oddechowych. Warto go używać również podczas nadmiernej suchości śluzówki, w tym przypadku sprawdzą się ultradźwiękowe inhalatory. Warto używać inhalatora u alergików, pomoże w udrożnieniu dróg oddechowych podczas nieżytu.

Jakie są rodzaje inhalatorów?

  • Inhalator membranowy
  • Inhalator proszkowy
  • inhalator pneumatyczny
  • inhalator elektryczny
  • mini inhalatory
  • inhalator z nebulizatorem
Product added to compare.