Emolienty

Emolienty
Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Emolienty dla dzieci z problemami skórnymi

Emolienty dla dzieci to specjalistyczne kosmetyki, które wpływają na kondycję skóry dziecka. Emolienty posiadają działanie nawilżające oraz ochraniające. Dobry emolient dla dzieci dogłębnie oczyszcza. Dermokosmetyki w postaci emolientów są bez parabenów mogą być stosowane u dzieci posiadających nadwrażliwość na sztuczne składniki. Jakich składników szukać w dobrych emolientach? Składniki aktywne, które muszą znaleźć się w dobrym emoliencie to substancje nawilżające, ochraniające oraz regenerujące.

Emolienty do kąpieli dla niemowląt

Zdrowa skóra u niemowląt jest efektem pożądanym przez każdego rodzica. Atopowe zapalenie skóry , podrażnienie suchość i nadwrażliwość skóry to sytuacje, kiedy sięgać należy po emolienty dla dzieci. Emolienty najczęściej powinny zawierać oleje roślinne, które mają drogocenny wpływ na procesy regeneracyjne skóry. Kosmetyki nawilżające wspierają procesy naprawcze. Łagodzenie podrażnień skóry jest możliwe po zastosowaniu odpowiednich kosmetyków. Emolienty dla noworodka nie naruszają bariery ochronnej skóry. Jak stosować emolienty? Emolienty należy dolewać do wody w odmierzonej dawce. Chronienie skóry dziecka jest bardzo ważnym elementem. Nowo narodzone dzieci nie posiadają odpowiednich systemów chroniących skórę, dlatego naturalna bariera ochronna skóry musi być wspierana już od urodzenia. Olejek do kąpieli w postaci emolientu natłuszcza i dostarcza odpowiednich składników odżywczych do skóry.

Który emolient dla niemowląt

Wszystkie dermokosmetyki bez parabenów i sztucznych barwników niosą mniejsze ryzyko występowania podrażnień szczególnie u malucha. Emolienty dają możliwość stosowania już od pierwszych dni życia. Dzięki nim zmniejsza się nadwrażliwość, podrażnienie suchość. Emolienty będą odpowiednie do stosowania podczas chorób skóry takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, właściwości nawilżające zmniejszają mikrouszkodzenia powstałe na skutek działania czynników zewnętrznych.

Product added to compare.