Jelito drażliwe

Układ pokarmowy,jelito drażliwe,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Trądzik

Olejek pichtowy, 10 ml

11,90 zł
Wskazania: Doustnie przy owrzodzeniach, reumatyzmie, artretyzmie, kamicy żółciowej, w zaburzeniach okresu przekwitania. Jako wcierka jest stosowany przy trądziku, liszajach, czyrakach, grzybicy, łuszczycy oraz przy opryszczce.
Dodaj do ulubionych
Probiotyki i prebiotyki

Lakcid Entero 250mg, kapsułki twarde, 10szt

23,97 zł
Wskazania: Choroby zapalne błony śluzowej jelit Zaburzenia flory jelitowej Zakażenia i zaburzenia czynności jelit  Biegunka występująca w zespole jelita drażliwego Biegunka przy antybiotykoterapii Zapobieganie biegunce podczas żywienia dojelitowego Zapobieganie biegunce podróżnych
Dodaj do ulubionych
Zaparcia

Debutir, czopki doodbytnicze, 10szt

23,84 zł
Wskazania: Wsparcie regeneracji pęknięć, nadżerek czy innych ubytków w obrębie odbytnicy Bolesne wypróżnianie się Odnowienie naturalnego stanu fizjologicznego śluzówki odbytnicy Proces zapalny w odbytnicy Wspomaganie regeneracji tkanek po radioterapii czy zabiegach chirurgicznych
Dodaj do ulubionych
Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Jelito drażliwe

Jelito drażliwe to schorzenie objawiające się nawracającymi bólami brzucha, skurczami oraz nadmierną produkcja gazów. Dodatkowo podczas występowania zespołu jelita drażliwego dochodzi do pojawienia się luźnych stolców na przemian z zaparciami

Przyczyny i objawy zespołu jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego objawia się zaburzeniami wypróżnień, bólami brzucha i  dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Pacjenci z tym schorzeniem mają do czynienia z występowaniem biegunek na przemian z zaparciami. Schorzenie te nie jest stanem zagrażającym życie, jednak znacznie wpływa na codzienność. Przyczyn jelita drażliwego nadal nie jesteśmy w stanie dokładnie wskazać. Dotychczasowe badania potwierdziły jedynie, że na rozwój choroby mają wpływ uwarunkowania genetyczne, alergie pokarmowe oraz czynniki psychologiczne. Jelito drażliwe często może być spowodowane nadmiernym stresem, zmianami hormonalnymi oraz zakażeniami układu pokarmowego. 

Leki na zespół jelita drażliwego

Leki na zespół jelita drażliwego dostępne bez recepty z apteki zawierają substancje prebiotyczne, które działają pozytywnie na układ pokarmowy. Normalizują procesy trawienne i chronią przewód pokarmowy przed nadwrażliwością. Dodatkowo posiadają wyciągi roślinne, które działają rozkurczowo i ograniczają powstawanie dolegliwości bólowych. Za pomocą tych leków wspieramy naturalną florę bakteryjną, która odpowiada za prawidłowe trawienie i zdrowie całego organizmu. 

Leki na jelito drażliwe w aptece Papaya

W naszej aptece posiadamy leki wspierające funkcjonowanie pacjentów podczas zespołu jelita drażliwego w formie kapsułek, kropli, tabletek i ziół do zaparzania.

Zioła na zespół jelita drażliwego

Podczas występowania dolegliwości związanych z nadwrażliwością przewodu pokarmowego możemy sięgać również po zioła. Kminek, mięta, melisa i koper włoski wpływają pozytywnie na układ trawienny ograniczając powstawanie wzdęć i problemów z wypróżnianiem. 

Jak radzić sobie z objawami jelita drażliwego?

Jelito drażliwe wymaga od nas samodyscypliny w diecie. Oznacza to, że pacjenci z tą dolegliwością powinni skupiać się na dostarczaniu pokarmów wpływających na zmniejszenie nadwrażliwości. Dobrym rozwiązaniem jest włączenie do codziennej diety produktów zawierających probiotyki. Zaleca się przyjmowanie kiszonek, kefirów i maślanek, produkty te wspomagają florę bakteryjną.

Jeśli posiadasz objawy sugerujące występowanie zespołu jelita drażliwego powinieneś udać się do gastroenterologa, który postawi diagnozę. Tylko znając przyczynę możemy skutecznie leczyć objawy. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 58,00 zł

Produkt dodany do ulubionych