Testy ciążowe

Mama i kobieta w ciąży,testy ciążowe,sptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Testy ciążowe aptekapapaya.pl

Test ciążowy to łatwa metoda pozwalająca wykryć, czy jesteśmy w ciąży na bardzo wczesnym jej etapie (nawet już po 7 dniach od zapłodnienia). Testy ciążowe wykrywają obecność hormonu ciążowego zwanego gonadotropiną kosmówkową (HCG), której powstanie świadczy o zagnieżdżeniu się jaja płodowego w błonie śluzowej macicy. Wiarygodność testu ciążowego przeprowadzanego w domu wacha się od 95-99%, natomiast w przypadku testów laboratoryjnych z krwi wynosi 100%. Domowe testy ciążowe różnią się od siebie czułością, czyli im wyższe stężenie hormonu, tym szybciej możemy otrzymać wiarygodny wynik testu. Poziom hormonu ciążowego HCG jest najwyższy w 10 tygodniu ciąży, następnie spada aż do momentu porodu.  

Testy ciążowe z apteki

Najlepszym miejscem do zakupu testu ciążowego są legalne źródła. W naszej aptece internetowej Papaya znajdziecie testy, które są w prawidłowy sposób przechowywane i kupowane tylko z hurtowni farmaceutycznych. 

Rodzaje testów ciążowych

Dostępne są trzy rodzaje testów ciążowych, które działają na tej samej zasadzie, różnią się tylko czułością i metodą wykonania badania.

Rodzaje testów ciążowych:

  • Test ciążowy płytkowy inaczej zwany kasetowym, który z wyglądu przypomina prostokątną wąską płytkę z dwoma otworami. W jednym odczytujemy wynik, a do drugiego wprowadzamy mocz. Wykonanie testu ciążowego płytkowego, polega na pobraniu próbki porannego moczu do pojemniczka, następnie za pomocą pipety należy nabrać mocz i wstrzyknąć kilka kropli do wyznaczonej dziurki w teście. Następnie należy odczekać kilka minut, w zależności od testu, pojawią się barwne prążki pozwalające odczytać wynik. 
  • Test ciążowy strumieniowy inaczej zwany flamastrowym, z wyglądu przypomina flamaster, który z jednej strony posiada uchwyt a z drugiej zamkniętą końcówkę za pomocą nasadki i dwa pola do odczytu. Aby wykonać test ciążowy, należy zdjąć nasadkę i podłożyć końcówkę paska testowego pod strumień moczu (pasek powinien być cały zmoczony). Następnie zakładamy nasadkę z powrotem i czekamy kilka minut na wynik testu. Test ciążowy strumieniowy występuje również w wersji ze wskaźnikiem tygodnia ciąży, w którym pojawiają się znaki  + i - ,albo napisy pregnat, lub not pregnat.  
  • Test ciążowy paskowy jak sama nazwa wskazuje przypomina z wyglądu prostokątny, wąski pasek, na którym znajdują się strzałki wskazujące kierunek zanurzenia w pojemniku z moczem, oraz wyżej część do odczytu. Po zanurzeniu paska w pojemniku z moczem, odkładamy go na bok i odczekujemy kilka minut. Na teście pojawią się prążki pozwalające odczytać wynik. 

Kiedy wykonać test ciążowy?

Test ciążowy możemy wykonać najwcześniej po 8 dniach od zbliżenia i owulacji. Na ulotce w testach ciążowych zalecane jest wykonanie go w czasie przewidywanej miesiączki. Zbyt wczesne wykonanie testu, może skutkować błędnym wynikiem, lub mało widocznym, przez co możemy nieprawidłowo go odczytać. W przypadku pozytywnego wyniku, należy udać się do ginekologa, w celu potwierdzenia ciąży i przeprowadzenia dalszych badań. Natomiast jeżeli otrzymamy wynik negatywny, a wszystkie symptomy ciąży nam pozostały, należy za kilka dni ponownie wykonać test, lub udać się na badanie hormonu HCG z krwi. 

Test ciążowy ceny 

Ceny testów ciążowych różnią się w zależności od rodzaju i producenta. Mogą wahać się w granicach od 5 - 40 złotych. Najdroższe są cyfrowe ze wskaźnikiem tygodnia ciąży. Wszystkie testy można dostać od ręki w aptece, lub zamówić on line. 

Czy test ciążowy może się mylić?

Czy test ciążowy może się mylić ? Oczywiście, że tak. Każdy producent testów podaje margines wiarygodności, dlatego zawsze w tym jednym lub kilku procentach może ukryć się błąd. Czasami zdarzają się testy fałszywie dodatnie lub ujemne, dlatego zawsze musimy potwierdzić wynik u lekarza. Błędy mogą wynikać ze zbyt wczesnego wykonania testu, choroby, albo po prostu wadliwego produktu. Należy pamiętać, by zawsze przed przystąpieniem do testu dokładnie przeczytać ulotkę i zgodnie z nią przeprowadzić badanie. Czasami testy ciążowe, na których wynik musimy dłużej poczekać, mogą wskazywać błąd, ponieważ mocz może wejść w interakcję z substancją chemiczną zawartą w teście. 

Bardzo szeroki asortyment testów ciążowych możemy otrzymać w Aptece internetowej Papaya. Znajdziemy tutaj testy ciążowe płytkowe, strumieniowe, oraz paskowe różnych firm. Jeżeli podejrzewasz u siebie ciąże, możesz w prosty i szybki sposób to sprawdzić kupując wybrany test ciążowy w naszej aptece Papaya.  

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 35,00 zł

Produkt dodany do ulubionych