Pozostałe kontuzje

Sprzęt medyczny, kontuzja, pozostałe, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Pozostałe kontuzje

W tej kategorii znajdziemy wyroby medyczne przydatne podczas urazów i zwyrodnień kręgosłupa szyjnego a także przy dyskopatii szyjnej. Ból kręgosłupa szyi jest dość częstą dolegliwością z którą zmaga się coraz więcej osób. Aby dobrać odpowiednie środki do leczenia i rehabilitacji, należy przede wszystkim przeprowadzić wnikliwą diagnostykę i poznać przyczynę kontuzji czy zwyrodnienia. W aptece Papaya zakupimy niezbędne wyroby medyczne przydatne podczas kontuzji.  

Pozostałe kontuzje: kontuzja kręgosłupa szyi

Wśród pozostałych kontuzji z jakimi możemy mieć do czynienia, jest kontuzja kręgosłupa szyi. W większości przypadków dochodzi do niej podczas upadku, uderzenia lub wypadku, lecz może być również spowodowana przez wady wrodzone lub przez nieodpowiednią postawę będącą skutkiem np. siedzącego trybu życia. Kontuzje kręgosłupa szyi, choć mogą być różne, to dają podobne objawy. Zazwyczaj jest to ból, ograniczenie ruchów a także obrzęk i wylew. Najczęściej diagnozowane są skręcenia, stłuczenia, zwichnięcie i uszkodzenie wyprostne. 

  • Skręcenie stawów międzykręgowych, do tej kontuzji może dojść podczas silnego skręcenia szyi lub gwałtownego zgięcia. Dochodzi wtedy do mocnego naciągnięcia lub zerwania więzadeł, mięśni oraz torebek stawów. Odczuwamy wtedy silny ból, który może pojawić się dodatkowo podczas połykania a także obrzęk, sztywność i wylew. 
  • Stłuczenie kręgosłupa szyjnego, jest efektem bezpośredniego urazu do którego może dojść nawet podczas niewielkiego uderzenia. Ból, który odczuwamy w miejscu urazu jest mniejszy od bólu podczas skręcenia a pozostałe objawy pozostają jak podczas innych kontuzji. 
  • Uszkodzenie wyprostne kręgosłupa szyi, to uraz do którego najczęściej dochodzi podczas upadku podbródkiem np. na krawędź umywalki czy wannę a także przy gwałtownym hamowaniu auta lub wypadku w trakcie którego inny pojazd uderzył w tył naszego pojazdu. Ten rodzaj kontuzji nazywany jest smargnięcie biczem “whiplash”. Dochodzi podczas tego urazu do krążka międzykręgowego, więzadła podłużnego przedniego oraz zwichnięcia stawów międzykręgowych. Niejednokrotnie są to zwichnięcia chwilowe, które same ulegają nastawieniu lecz może to być także uraz, który spowoduje uszkodzenie czy ucisk rdzenia kręgowego. Możemy odczuwać wtedy niewielki ból, ale może również dojść do całkowitego porażenia.  

Ważne, by każdą kontuzję kręgosłupa szyi nie lekceważyć, lecz udać się do specjalisty, gdyż nawet niewinny upadek czy uderzenie może skończyć się bardzo poważnie. Dlatego uważajmy i dbajmy o siebie, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.   

Product added to compare.