Skóra z trądzikiem różowatym

Kosmetyki, rodzaj skóry, skóra z trądzikiem różowatym, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-24 z 65 pozycji

Trądzik różowaty, jak złagodzić trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest chorobą zapalną skóry. Objawia się zaczerwienieniem skóry w obrębie czoła, policzków, nosa i brody. U osób z trądzikiem różowatym pojawiają się również krostki i grudki. Ta choroba skóry jest diagnozowana głównie u kobiet około 40 roku życia.  Kremy do cery z trądzikiem różowatym powinny zawierać substancje wspierające naczynia krwionośne. Kosmetyki do trądziku różowatego powinny posiadać również działanie przeciwzapalne. Masz trądzik różowaty, wybieraj kosmetyki z apteki.

Objawy trądziku różowatego

Do głównych objawów trądziku różowatego zaliczamy powstawanie zmian w formie krost i grudek, dodatkowo podczas tego schorzenia występuje suchość skóry. Zaczerwienienia pojawiają się w okolicy policzków, nosa, brody i czoła. Obecne są również rozszerzone naczynka, świąd, pieczenie i napięcie skóry. Zmiany nasilają się podczas kontaktu z chlorem, słońcem czy przebywaniu w pomieszczeniach o zmiennej temperaturze. Początkowo zmiany ustępują dość szybko z czasem się utrwalają. Pierwszym objawem jak nadwrażliwość, następnym etapem jest zaczerwienienie, końcowym grudki i krostki. Silne zaczerwienienie powoduję dyskomfort, szybkie wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji pomoże zahamować postępowanie tej dolegliwości.

Trądzik różowaty przyczyny, jak wygląda trądzik różowaty?

Przyczyny trądziku różowatego nie są dokładnie zbadane. Uważa się, że na rozwój choroby mają wpływ uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, nieprawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz zaburzenia naczynioruchowe.  Etiologia trądziku różowatego nadal jest badana, znane są jednak skuteczne metody leczenia, które w głównej mierze opierają się na prawidłowej pielęgnacji. Leki na trądzik są stosowane na zlecenie lekarza dermatologa. W celu uzupełnienia pielęgnacji warto zastosować krem pielęgnacyjny, który również łagodzi trądzik różowaty. Bardzo ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna, ekspozycja na słońce zaostrza objawy.

Trądzik różowaty leczenie, czego należy unikać podczas występowania trądziku różowatego?

Leczenie trądziku różowatego jest długotrwałym procesem. Podczas tego schorzenia skóry stosuje się antybiotyki doustne lub miejscowe. Mają one działanie przeciwzapalne i łagodzące. Obecnie stosuje się również terapie izotretynoinową, polega ona na zastosowaniu pochodnej witaminy A. Metoda ta jest skuteczna, jednak niesie za sobą wysokie ryzyko skutków ubocznych. Na trądzik różowaty w zaawansowanym stadium zaleca się również terapię fotodynamiczną IPL, która ma za zadanie zmniejszyć objawy takie jak widoczność naczyń oraz zaczerwienienie. 

Trądzik różowaty leczenie trądziku różowatego. Jak zmniejszyć rumień?

Leczenie trądziku różowatego można wspomóc domowymi sposobami. Pozytywny wpływ na skórę podczas tego schorzenia mają płatki owsiane. Płatki z owsa zalewamy wrzącą wodą i czekamy aż się zaparzą, następnie wystudzone nakładamy na twarz, po 15 minutach spłukujemy wodą. Korzystny wpływ mają również zioła, szczególnie polecana jest zielona herbata. Za pomocą płatków kosmetycznych należy przemywać twarz.

Trądzik różowaty pielęgnacja, profesjonalne kosmetyki na trądzik różowaty.

Odpowiednia pielęgnacja trądziku różowatego jest kluczowym elementem, aby pozbyć się zmian. Ten rodzaj skóry wymaga specjalnego traktowania. Trądzik różowaty jest schorzeniem, które wymaga wypracowania kilku nawyków. Przede wszystkim nie należy pocierać skóry podczas codziennej pielęgnacji. Osoby z trądzikiem różowatym podczas osuszania twarzy powinny w sposób delikatny dotykać ręcznikiem skórę, a nie ją pocierać. W aptece znajdziecie produkty takie jak:

  • filtry do twarzy - prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna
  • krem wzmacniający - wspomagający naczynka
  • krem ultrakojący - krem zmniejszający zaczerwienienia
  • przeciwzapalne serum kojące- zmniejszający rumień
  • kosmetyki pielęgnacyjne w postaci żeli do mycia twarzy

Kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym

Skóra z trądzikiem różowatym jest nadwrażliwa, dlatego podczas wyboru kosmetyków należy zwrócić uwagę na skład produktów. Nie powinny one zawierać sztucznych barwników i kompozycji zapachowych. Najlepiej wybierać produkty dedykowane, stosowanie żeli do tego typu skóry nie tylko przyczyni się do oczyszczania ale i  wzmocnienia naczynek. Trądzik różowaty charakteryzuje się nadmierną suchością, dlatego należy pamiętać również o odpowiednim nawilżeniu. 

Który krem wybrać na trądzik różowaty?

Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej powinny zawierać substancje wzmacniające naczynia krwionośne oraz redukujące zaczerwienienia. Krem na dzień dodatkowo zawierać powinien wysoki filtr Spf, zaś na noc mieć skoncentrowany skład o mocniejszym działaniu. Kosmetyki do trądziku różowatego powinny mieć działanie przeciwzapalne, wzmacniające naczynia oraz nawilżające. Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym powinna opierać się na dobraniu odpowiednich kosmetyków. Bardzo ważne jest oczyszczanie cery z trądzikiem różowatym, dermokosmetyki do oczyszczania twarzy powinny być bogate w substancje nawilżające oraz nie powodować zaburzenia pH skóry.

Trądzik różowaty Apteka Papaya - produkty do walki z trądzikiem różowatym

Nasza apteka Papaya posiada w swojej ofercie kosmetyki do skóry trądzikowej. Nasze kategorie zostały podzielone na rodzaj skóry, dlatego z łatwością można przejrzeć ofertę kosmetyków dedykowanych. Znajdziecie tutaj kremy do twarzy, płyny, pianki, żele do oczyszczania, koncentraty, serum i preparaty ochronne do skóry z trądzikiem różowatym.

Skóra z trądzikiem różowatym nie znosi zmian, częste eksperymenty z kosmetykami mogą wpłynąć negatywnie na wygląd skóry. Dlatego przed zastosowaniem nowego produktu należy dokonać próby na niewielkim fragmencie skóry. Prawidłowa pielęgnacja i odpowiednie leczenie może zmniejszyć wszystkie dolegliwości.  

Product added to compare.