Odleżyny

Alantan Plus, krem, 35 g
Dostępny
Atopia

Alantan Plus, krem, 35 g

8,93 zł
Wskazania: Odparzenia Oparzenia Suchość Podrażnienia Otarcia Rogowacenie
Argotiab, krem, 50 ml
Argotiab, krem, 50 ml
 2
Dostępny
Kosmetyki specjalistyczne i ochronne

Argotiab, krem, 50 ml

38,31 zł
Wskazania: Odleżyny Otarcia Oparzenia Pieluszkowe zapalenie skóry Radioterapia
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Odleżyny, jak wygląda leczenie odleżyn?

Odleżyny to zmiany powstające na skutek długotrwałego leżenia pacjenta. Proces powstawania odleżyn zaczyna się w momencie przylegania tkanki przez długi czas. Stopień zaawansowania odleżyn jest zależny od czasu przebywania pacjenta w jednej pozycji. Czynniki sprzyjające odleżynom mogą by różne, często jest to spowodowane cukrzycą, niedożywienie chorego, miażdżycą i innymi chorobami. Podczas występowania odleżyn bardzo ważne jest pielęgnowanie osoby leżącej

Najczęstsze miejsca występowania odleżyn, czynniki sprzyjające

Czynnikami sprzyjającymi do rozwoju odleżyn są choroby współistniejące takie jak cukrzyca, miażdżyca oraz niedożywienie chorego. Miejsce odleżyn, w których najczęściej się pojawiają to kość krzyżowa, pośladki i stopy, to właśnie w tych miejscach powstają najczęściej trudno gojące się rany zwane odleżynami. Proces gojenia jest zależny od pielęgnacji osoby leżącej.

Preparaty na odleżyny

Profilaktyka odleżyn to również materac zapobiegający powstawaniu zmian u chorego. Gojenie ran to długotrwały proces, a choroby i leżenie pacjenta to czynniki sprzyjające zmianom martwiczym. Co stosować na odleżyny? W aptece znajdziecie szereg produktów takich jak skuteczne kremy, opatrunki hydrożelowe, płyny z nanosrebrem oraz preparaty na dezynfekowanie odleżyn.

Kremy do leczenia odleżyn i inne produkty do leczenia odleżyn

Kremy na odleżyny powinny zawierać w swoim składzie składniki przeciwzapalne oraz składniki sprzyjające szybkiemu gojeniu. W naszej kategorii znajdziecie Sudocrem, argotiab, kremy z zawartością tranu.

Plastry na odleżyny

Plastry na odleżyny zawierają w swoim składzie nano srebro, które przyczynia się do szybszego gojenia się ran. Odpowiednie opatrunki to preparaty pomagające na regenerację tkanki. Opatrunki powinny być odpowiednio dobrane rozmiarem, rana powinna być w całości pokryta. W naszej ofercie znajdziesz opatrunki poliuretanowe, opatrunki hydrokoloidowe, to jaki opatrunek specjalistyczny zakupisz powinieneś uzgodnić z lekarzem. Specjalista określi owrzodzenia i dobierze odpowiedni opatrunek do rozwoju rany.

Dezynfekcja odleżyn

Odpowiednie leczenie odleżyn to przed wszystkim dbałość o odpowiedni dostęp powietrza, prawidłowa dezynfekcja ran oraz stosowanie kremów i maśći wpływających na regenerację owrzodzenia.

Zapobieganie odleżynom

Zapobieganie odleżynom to odpowiednia dieta dla pacjenta, materac przeciwodleżynowy i częsta zmiana pozycji pacjenta.

Product added to compare.