Witamina K

Witaminy i minerały, witamina k, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Suplementacja witaminy K

Witamina K w suplementach diety przyczynia się do ochrony naszego organizmu. Stosowanie suplementacji witaminą K zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych oraz zmniejsza ryzyko występowania złamań. Witamina k wpływa na prawidłowe krzepnięcie krwi. Najlepszym źródłem dostarczania tego składnika są produkty z witaminą K. Odpowiednia dieta jest w stanie uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na witaminę k. Istnieją jednak przypadki, kiedy pacjenci mają problem z zaburzonym wchłanianiem. Słabą przyswajalność witaminy K mają osoby chore na celiakię, mukowiscydozę, przewlekłe zapalenie trzustki, niektóre choroby wątroby oraz nowotwory. W takich przypadkach grozi niedobór witaminy K, a co za tym idzie problemy z układem krwionośnym. Osoby posiadające wymienione choroby powinny suplementować witaminę K.

Objawy niedoboru witaminy K

Witamina K powinna być dostarczana do organizmu w odpowiednich dawkach. Skutki niedoboru witaminy k są niekorzystne dla funkcjonowania całego organizmu

witamina k a układ kostny

Witamina k ma ogromny znaczenie dla układu kostnego. Odpowiednia ilość witaminy k wpływa na poprawne działanie gospodarki wapniowej, a co za tym idzie prawidłowemu rozowjowi kości.

Witamina k a układ krwionośny

Funkcjonowanie układu krwionośnego dzięki witaminie k jest niemożliwe, dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać odpowiednią ilość witaminy k w organizmie. Ten składnik odżywczy zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych, czyli zapobiega występowaniu miażdżycy.

Jakie jest dziennie zapotrzebowanie na witaminę K?

Przypadki niedoboru witaminy K leczy się suplementami i lekami dostępnymi w aptece. Jaka jest prawidłowa dawka witaminy k? Dzienne zapotrzebowanie na witaminę k wynosi ok 50 µg na dobę. Większość suplementów diety dostępnych bez recepty nie posiada większego stężenia tej witaminy.

Witamina K w tabletkach i kapsułkach

W aptece dostępne są różne witaminy k, różnią się ceną, dawką i producentem. Wybór witaminy k należy do nas samych, dostępne są witaminy k w kroplach, tabletkach oraz kapsułkach. Często możemy zakupić preparaty łączone, które zawierają kompleks witamin z zawartością witaminy D i K. Pamiętaj stosując suplementy z tej grupy wpływamy na prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego, wspieramy układ kostny a witamina k również wpływa na prawidłowe działanie serca. W przypadku niewielkich niedoborów warto sięgać po naturalne sposoby, jakimi jest naturalna witamina k obecna w pożywieniu.

Jak suplementować witaminę K?

Witaminę K suplementuje się we wskazany sposób na opakowaniu. Należy stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać wskazanych dawek. Jeśli będziemy przyjmować większą dawkę, doprowadzimy do przedawkowania witaminy k. Nadmiar witaminy k jest bardzo niebezpieczny dla organizmu, mianowicie podczas przedawkowania może nastąpić rozpad czerwonych krwinek, a co za tym idzie do niedkrwistości hemolitycznej.

Product added to compare.