Drogi moczowe

Bez recepty, drogi moczowe, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 123 pozycji

Drogi moczowe

Drogi moczowe są często narażone na różnego rodzaju infekcje. Kobiety są bardziej narażone na zakażenia dróg moczowych. Wynika to z budowy anatomicznej pań. Cewka moczowa jest umiejscowiona blisko pochwy oraz odbytu co przyczynia się do łatwej migracji bakterii.

Infekcja dróg moczowych

Infekcja dróg moczowych powstaje w momencie przedostania się bakterii do cewki moczowej, co następnie powoduje zapalenie pęcherza. Jest to dość częste schorzenie, które powoduje szereg uciążliwych objawów.

Przyczyny zapalenia pęcherza

Do przyczyn zapalenia pęcherza zaliczamy brak odpowiedniej higieny, częste kontakty seksualne i używanie preparatów plemnikobójczych. Dodatkowo pacjenci chorujący na cukrzycę są bardziej podatni na zapalenie dróg moczowych.

Objawy zapalenia pęcherza

Zakażenie dróg moczowych objawia się pieczeniem podczas oddawania moczu i częstomoczem. Dodatkowo może pojawić się gorączka oraz bóle w podbrzuszu. Zapalenie pęcherza może również być bezobjawowe, w takich przypadkach wykrywane jest przypadkowo podczas badań kontrolnych.

Badania na drogi moczowe

Podstawowymi badaniami wykluczającymi lub potwierdzającymi obecność bakterii jest ogólne badanie moczu. Lekarz może dodatkowo zlecić posiew moczu w celu wykrycia konkretnej bakterii.

Antybiotyki na drogi moczowe

Podczas zapalenia pęcherza w zaawansowanym stadium pacjent musi przyjąć antybiotyk. Podczas infekcji dróg moczowych stosuje się głównie amoksycylinę, fosfomycynę lub cefaleksynę. Substancje te działają zarówno na zapalenie pęcherza jak i na zapalenie nerek i bakteriomocz. 

Leki bez recepty na drogi moczowe

W aptece kupimy również leki bez recepty przeznaczone do leczenia infekcji dróg moczowych, które zawierają w swoim składzie furaginę. Substancja ta działa odkażająco i przeciwbakteryjnie. Za pomocą tych leków bez recepty możemy wyleczyć zapalenie pęcherza. Dodatkowo preparaty te są wzbogacone o substancje wpływające pozytywnie na układ moczowy. Podczas występowania bólów podbrzusza należy zastosować leki typu No-Spa o działaniu przeciwbólowym i rozkurczowym.

Suplementy na drogi moczowe 

U osób podatnych na zakażenia dróg moczowych można stosować suplementy wspierające układ moczowy. Preparaty te w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne wpływające na ograniczenie przylegania bakterii do komórek pęcherza. Korzystny wpływ ma żurawina, pokrzywa, ziele skrzypu, mniszek lekarski i rumianek.

Naturalne sposoby na drogi moczowe

Podczas występowania zapalenia pęcherza można wspomóc się domowymi sposobami. Jedną z podstawowych zasad jest nawadnianie organizmu. Duża ilość płynów przyczynia się do częstomoczu, a co za tym idzie do wypłukiwania zalegających bakterii. Ziołowe herbatki o działaniu przeciwzapalnym również złagodzą dolegliwości. W przypadku braku poprawy należy sięgnąć po leki dostępne w aptece.

Nieleczone zapalenie pęcherza skutkuje przedostawaniem się bakterii do dalszych części układu moczowego, co skutkuje zapaleniem nerek. Dlatego nie należy lekceważyć objawów. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 113,00 zł

Produkt dodany do ulubionych