Drogi moczowe

Tena Men Super (level 3), wkładki, 20 szt
UroFuraginum Max, tabletki 0,1 g, 15 szt
Tena Lady Slim Mini, wkładki, 20 szt
Urosept, tabletki drażowane, 60 szt
Tena Lady Slim Ultra Mini Plus, wkładki, 24 szt
Tena Lady Maxi Night, wkładki, 12 szt
Tena Pants ProSkin Normal OTC Edition M, majtki, 10 szt
Romed 2, worek jałowy na mocz z zaworem T, 2l, 1 szt.
Tena Wet Wipes Original, chusteczki, 80 szt
Tena Pants ProSkin Plus, majtki M, 10 szt
Tena Lady Slim Mini, wkładki, 10 szt
Tena Lady Slim Ultra Mini, wkładki, 28 szt
Tena Slip ProSkin Maxi L, pieluchomajtki, 10 szt
Tena Slip ProSkin Maxi M, pieluchomajtki, 10 szt
NeoFuragina Max 100 mg, tabletki , 25 szt
Tena Slip ProSkin Plus M, pieluchomajtki, 30 szt
Fitolizyna ® Nefrocaps Forte, kapsułki, 30 szt
Tena Pants ProSkin Plus L, majtki, 30 szt
Tena Lady Slim Ultra Mini, wkładki, 14 szt
Tena Lady Normal, wkładki, 24 szt
Tena Lady Slim Mini Plus, wkładki, 16 szt
Uroplus, tabletki, 60 szt
Tena Lady Normal, wkładki, 12 szt
Tena Slip ProSkin Plus L, pieluchomajtki, 30 szt
Zioł.fix Rumianek, saszetki 2 g, 30 szt
Tena Pants ProSkin Normal L, majtki, 30 szt
Fitolizyna, pasta doustna, 100 g
Tena Pants ProSkin Normal M, majtki, 30 szt
Tena Bed Normal, podkłady 60 x 90, 5 szt
Drogi moczowe
Drogi moczowe są często narażone na różnego rodzaju infekcje. Kobiety są bardziej narażone na zakażenia dróg moczowych. Wynika to z budowy anatomicznej pań. Cewka moczowa jest umiejscowiona blisko pochwy oraz odbytu co przyczynia się do łatwej migracji bakterii.
Infekcja dróg moczowych
Infekcja dróg moczowych powstaje w momencie przedostania się bakterii do cewki moczowej, co następnie powoduje zapalenie pęcherza. Jest to dość częste schorzenie, które powoduje szereg uciążliwych objawów.
Przyczyny zapalenia pęcherza
Do przyczyn zapalenia pęcherza zaliczamy brak odpowiedniej higieny, częste kontakty seksualne i używanie preparatów plemnikobójczych. Dodatkowo pacjenci chorujący na cukrzycę są bardziej podatni na zapalenie dróg moczowych.
Objawy zapalenia pęcherza
Zakażenie dróg moczowych objawia się pieczeniem podczas oddawania moczu i częstomoczem. Dodatkowo może pojawić się gorączka oraz bóle w podbrzuszu. Zapalenie pęcherza może również być bezobjawowe, w takich przypadkach wykrywane jest przypadkowo podczas badań kontrolnych.
Badania na drogi moczowe
Podstawowymi badaniami wykluczającymi lub potwierdzającymi obecność bakterii jest ogólne badanie moczu. Lekarz może dodatkowo zlecić posiew moczu w celu wykrycia konkretnej bakterii.
Antybiotyki na drogi moczowe
Podczas zapalenia pęcherza w zaawansowanym stadium pacjent musi przyjąć antybiotyk. Podczas infekcji dróg moczowych stosuje się głównie amoksycylinę, fosfomycynę lub cefaleksynę. Substancje te działają zarówno na zapalenie pęcherza jak i na zapalenie nerek i bakteriomocz.
Leki bez recepty na drogi moczowe
W aptece kupimy również leki bez recepty przeznaczone do leczenia infekcji dróg moczowych, które zawierają w swoim składzie furaginę. Substancja ta działa odkażająco i przeciwbakteryjnie. Za pomocą tych leków bez recepty możemy wyleczyć zapalenie pęcherza. Dodatkowo preparaty te są wzbogacone o substancje wpływające pozytywnie na układ moczowy. Podczas występowania bólów podbrzusza należy zastosować leki typu No-Spa o działaniu przeciwbólowym i rozkurczowym.
Suplementy na drogi moczowe
U osób podatnych na zakażenia dróg moczowych można stosować suplementy wspierające układ moczowy. Preparaty te w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne wpływające na ograniczenie przylegania bakterii do komórek pęcherza. Korzystny wpływ ma żurawina, pokrzywa, ziele skrzypu, mniszek lekarski i rumianek.
Naturalne sposoby na drogi moczowe
Podczas występowania zapalenia pęcherza można wspomóc się domowymi sposobami. Jedną z podstawowych zasad jest nawadnianie organizmu. Duża ilość płynów przyczynia się do częstomoczu, a co za tym idzie do wypłukiwania zalegających bakterii. Ziołowe herbatki o działaniu przeciwzapalnym również złagodzą dolegliwości. W przypadku braku poprawy należy sięgnąć po leki dostępne w aptece.
Nieleczone zapalenie pęcherza skutkuje przedostawaniem się bakterii do dalszych części układu moczowego, co skutkuje zapaleniem nerek. Dlatego nie należy lekceważyć objawów.