Kosmetyki ochronne

Kosmetyki, kosmetyki dla dzieci, kosmetyki ochronne, aptekapapaya.pl
Alantan, zasypka, 50 g
Dostępny
Nadmierna potliwość

Alantan, zasypka, 50 g

10,16 zł
   Wskazania: Podrażnienia Zaczerwienienia Otarcia
Tormentile Baby, maść, 20 g
Dostępny
Kosmetyki specjalistyczne i ochronne

Tormentile Baby, maść, 20 g

12,13 zł
Wskazania: Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej Codzienna pielęgnacja skóry zaczerwienionej i podrażnionej Codzienna pielęgnacja okolic pieluszkowych
Linomag, puder, 100 g
Dostępny
Kosmetyki specjalistyczne i ochronne

Linomag, puder, 100 g

16,94 zł
Wskazania: Pieluszkowe zapalenie skóry Odparzenia Suchość Podrażnienia Zaczerwienienie Otarcia
Bepanthen Derm, krem, 30 g
Dostępny
Kosmetyki specjalistyczne i ochronne

Bepanthen Derm, krem, 30 g

23,96 zł
Wskazania: Zaczerwienienia Suchość Podrażnienia
Pokazano 1-24 z 45 pozycji

Kosmetyki ochronne dla dzieci

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, kosmetyki ochronne mają za zadanie zabezpieczyć skórę dziecka przed powstawaniem podrażnień wywołanych czynnikami zewnętrznymi. W tej kategorii znajdziesz kosmetyki zabezpieczające przed negatywnym wpływem słońca, kosmetyki chroniące przed pojawieniem się pieluszkowego zapalenia skóry czy niepogodą.

Kosmetyki ochronne przeciw odparzeniom dla dzieci

Niemowlęta są narażone na powstawanie pieluszkowego zapalenia skóry. Wilgotne i ciepłe środowisko w pieluszce malucha sprzyja rozwojowi bakterii. Skóra wilgotna jest narażona na uszkodzenia, a co za tym idzie powstawania stanu zapalnego. W tej podkategorii znajdziecie kremy i maści chroniące przed powstawaniem charakterystycznych zmian. Kosmetyki tworzą na skórzę film, który zabezpiecza przed mikrouszkodzeniami. 

Kosmetyki ochronne przeciwsłoneczne dla dzieci

Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa na promieniowanie słoneczne. Od najmłodszych lat należy zadbać o odpowiednią ochronę aby zapobiec chorobom skóry wywołanym przez słońce. W tej kategorii znajdziesz kremy, emulsje i olejki do ciała przeznaczone dla najmłodszych. Należy pamiętać, że kremy ochronne należy stosować zarówno latem jak i zimą. W lecie filtr powinien być wysoki, zimą wystarczy Spf 25. Kosmetyki tego typu powinno nakładać się około 30 minut przed ekspozycją na słońce. 

Kosmetyki ochronne na niepogodę dla dzieci

Za niepogodę uważa się dni, w których występuje mróz, wiatr i opady. Podczas niskiej temperatury, szczególnie u małych dzieci istnieje ryzyko powstawania podrażnień skóry. Dlatego naprzeciw tym potrzebom wyszli producenci dermokosmetyków dla dzieci. Kremy na niepogodę tworzą niewidoczny film, chroniący przed niską temperaturą czy wiatrem. Krem należy nakładać przed każdym wyjściem w okresie jesienno-zimowym. Kremy na niepogodę są również dostępne pod nazwą kremy barierowe. 

Ochrona maluszka jest kluczowym elementem codziennej pielęgnacji. Wybierając odpowiednie kosmetyki zwiększymy funkcje obronne i zapobiegamy wielu problemom skórnym. 

Product added to compare.