Ospa

Problemy skórne, ospa, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Ospa

Ospa jest chorobą wieku dziecięcego, która może występować również u osób dorosłych. W obecnych czasach istnieje szczepionka, która chroni przed zachorowaniem. Jest to jednak szczepienie dodatkowe, które nie jest zaliczane do szczepień obowiązkowych. Choroba ta nazywana jest również wiatrówką, a to dlatego, że bardzo łatwo się rozprzestrzenia. 

Objawy ospy

Ospa objawia się wykwitem skórnym, który pojawia się z różnym nasileniem. Powstałe krostki są wypełnione płynem surowiczym. Pacjenci chorujący na ospę posiadają również objawy takie jak zmęczenie, gorączkę, bóle mięśniowe i ogólne rozbicie. U dzieci często obserwuje się ból gardła i katar.

Leczenie ospy

Leczenie ospy polega na łagodzeniu objawów i zabezpieczaniu wykwitów przed zakażeniem. W tym celu stosuje się leki obniżające temperaturę ciała, leki uspokajające, które pomogą znieść łatwiej swędzenie oraz leki przyspieszające gojenie się króst. 

Leki na ospe

Krostki powstałe w wyniku ospy są podatne na występowanie zakażenia. Dlatego podczas obecności pęcherzyków stosuje się pudry, które mają właściwości antyseptyczne i wysuszające. Dodatkowo pudry z tej kategorii zawierają substancje przyspieszające regenerację naskórka oraz niwelujące świąd. Dzięki zastosowaniu tego typu preparatów łatwiej przejdziemy chorobę. Podczas ospy możemy również zastosować leki przeciwwirusowe, które wpłyną na skrócenie czasu choroby. Jeszcze do niedawna stosowano gencjanę w leczeniu wykwitów skórnych, jednak dziś zaleca się stosowanie gotowych preparatów w postaci pudru z apteki. 

Leki na ospę z apteki

W aptece znajdziemy pudrodermy oraz pianki odpowiednie do stosowania podczas ospy. Produkty te mogą stosować zarówno dzieci jak i dorośli. Należy pamiętać, że pudroderm powinien być stosowany miejscowo ze względu na silne działanie wysuszające. 

Ospa jest chorobą wirusową, która przenosi się drogą kropelkową. Nie bez przyczyny nazywamy ją inaczej wiatrówką. Podczas jej występowania należy pamiętać, aby w szczególny sposób zadbać o wykwity. Przede wszystkim nie rozdrapywać zmian i unikać drapania. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 38,00 zł

Produkt dodany do ulubionych