Ospa
Pudroderm zawiesina na skórę, 140 g.
Variderm (10mg+10mg+300mg), pasta na skórę, 60g
Puder płynny Farmina, zawiesina, 100 g
Ederix, krem, 200 ml
Ospa wietrzna, przebieg choroby diagnostyka i leczenie
Ospa jest chorobą wieku dziecięcego, która może występować również u osób dorosłych. W obecnych czasach istnieje szczepionka, która chroni przed zachorowaniem. Jest to jednak szczepienie dodatkowe, które nie jest zaliczane do szczepień obowiązkowych. Choroba ta nazywana jest również wiatrówką, a to dlatego, że bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Leczenie ospy polega na eliminowaniu objawów, jest to wirusowa choroba zakaźna, na którą nie stosuje się antybiotyku. Leczyć ospę można za pomocą dostępnych preparatów łagodzących zmiany skórne. Często wybieranym preparatem, aby złagodzić pęcherze surowicze jest wysuszający puder. Chłodzące preparaty zawierają w sobie menthol, swędząca wysypka potrafi być upierdliwa. Smarować ospę należy zawsze w sterylnych warunkach.
Objawy ospy
Ospa objawia się wykwitem skórnym, który pojawia się z różnym nasileniem. Powstałe krostki są wypełnione płynem surowiczym. Pacjenci chorujący na ospę posiadają również objawy takie jak zmęczenie, gorączkę, bóle mięśniowe i ogólne rozbicie. U dzieci często obserwuje się ból gardła i katar. Leczenie ospy wietrznej polega na łagodzeniu objawów. Podczas ospy należy dbać o skórę i stosować preparaty zgodnie z wytycznymi producenta. Powikłania ospy to między innymi głębokie blizny. Ospa wietrzna zwykle ustępuje po okołp 10 dniach.
Leczenie ospy, jak leczyć ospę
Leczenie ospy polega na łagodzeniu objawów i zabezpieczaniu wykwitów przed zakażeniem. W tym celu stosuje się leki obniżające temperaturę ciała, leki uspokajające, które pomogą znieść łatwiej swędzenie oraz leki przyspieszające gojenie się króst.
Leki na ospe, czy puder płynny to dobre rozwiązanie?
Krostki powstałe w wyniku ospy są podatne na występowanie zakażenia. Dlatego podczas obecności pęcherzyków stosuje się pudry, które mają właściwości antyseptyczne i wysuszające. Dodatkowo pudry z tej kategorii zawierają substancje przyspieszające regenerację naskórka oraz niwelujące świąd. Dzięki zastosowaniu tego typu preparatów łatwiej przejdziemy chorobę. Podczas ospy możemy również zastosować leki przeciwwirusowe, które wpłyną na skrócenie czasu choroby. Jeszcze do niedawna stosowano gencjanę w leczeniu wykwitów skórnych, jednak dziś zaleca się stosowanie gotowych preparatów w postaci pudru z apteki.
Leki na ospę z apteki
W aptece znajdziemy pudrodermy oraz pianki odpowiednie do stosowania podczas ospy. Produkty te mogą stosować zarówno dzieci jak i dorośli. Należy pamiętać, że pudroderm powinien być stosowany miejscowo ze względu na silne działanie wysuszające. Ospa u dorosłych jak i dzieci leczona jest w ten sam sposób. Dodatkowo można stosować leki przeciwbólowe w formie syropu takie jak apap czy panadol u dziecka, u dorosłych zaś można przyjąć te leki w tabletce.
Ospa jest chorobą wirusową, która przenosi się drogą kropelkową. Nie bez przyczyny nazywamy ją inaczej wiatrówką. Podczas jej występowania należy pamiętać, aby w szczególny sposób zadbać o wykwity. Przede wszystkim nie rozdrapywać zmian i unikać drapania. Stosować preparaty na ospę i łagodzić objawy towarzyszące ospie wietrznej takiej jak gorączka i ból
Czy szczepić dziecko na ospę?
Szczepienie przeciwko ospie nie jest obowiązkowe, dlatego warto zaszczepić dziecko aby uchronić je przed zachorowaniem. Jest to profilaktyczne działanie wpływające na zwalczanie chorób zakaźnych. Ospa wietrzna wirus to jedna z chorób, które w dzisiejszych czasach występuje z mniejszym nasileniem dzięki szczepeniom.