Ząbkowanie

Dziecko, ząbkowanie, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Ząbkowanie

Wyrzynanie się pierwszych zębów nazywamy ząbkowaniem. Jest to okres w życiu małego człowieka, który często jest przepełniony bólem i ogólnym rozdrażnieniem. Obecna medycyna proponuje kilka rozwiązań dzięki, którym czas ten nie musi być koszmarem zarówno dla dziecka jak i rodzica

Objawy ząbkowania

Podczas wyrzynania się pierwszych zębów u dziecka mogą pojawić się objawy takie jak gorączka, biegunka, ból, rozdrażnienie oraz ogólne złe samopoczucie. Dodatkowo dziecko posiada obrzęk dziąseł, który prowadzi do utraty apetytu oraz obficie wydziela ślinę. Dzieci podczas ząbkowania są marudne oraz posiadają problemy ze snem co prowadzi do nieprzespanych nocy zarówno u dzieci jak i dorosłych. 

Na ząbkowanie z apteki

W aptece dostępne są leki i wyroby medyczne niwelujące objawy ząbkowania. Do najpopularniejszych zaliczamy żele na ząbkowanie, które posiadają substancje czynne o działaniu miejscowo znieczulającym. Jest to rozwiązanie, po które rodzice sięgają najczęściej podczas wyrzynania się pierwszych zębów. Dodatkowo stosuje się leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, które umożliwiają spokojny sen.

Żel na ząbkowanie co zawiera?

Żel na ząbkowanie zawiera w swoim składzie lidokainę, która działa znieczulająco. Substancja ta działa miejscowo i jest bezpieczna dla dzieci od 3 miesiąca życia. W aptece znajdziemy również żele na bazie substancji naturalnych, które działają przeciwzapalnie i zmniejszają obrzęk dziąseł. Zawierają one w składzie kwas hialuronowy, który wpływa na szybszą regenerację błon oraz wyciągi z rośliny takich jak malwa, dzika róża, rumianek i aloes

Żel na ząbkowanie dla niemowląt

Czy żel na ząbkowanie jest tylko dla niemowląt? Preparaty w formie żelu dla dzieci są również stosowane u dorosłych. Stanowią one środek znieczulający podczas stanu zapalnego dziąsła.

Domowe sposoby na ząbkowanie

Podczas ząbkowania i nieprzyjemnych objawów towarzyszących podczas wyrzynania się zębów możemy sięgać również po domowe sposoby łagodzące ból i obrzęk. Jednym z nim jest chłodzenie gryzaka i podawanie go dziecku. Zimno powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zmniejszenie obrzęku. Dobrym sposobem jest podawanie schłodzonych owoców, które będą miały podobne zastosowanie do gryzaków. 

Ząbkowanie nie musi być stanem, który kojarzy się z nieprzespanymi nocami oraz ciągłym płaczem dziecka. Sięgając po żele na ząbkowanie, syropy przeciwgorączkowe i przeciwbólowe pomożemy dziecku przetrwać ten trudny czas.

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 29,00 zł

Produkt dodany do ulubionych