Środki przeczyszczające

Układ pokarmowy, środki przeczyszczające,aptekapapaya.p

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Czym są środki przeczyszczające?

Środki przeczyszczające to leki, które wpływają na rozluźnienie mas kałowych oraz wspomagają pracę jelit. Są odpowiednie do stosowania w leczeniu zaparć. Ta metoda jednak powinna być doraźnym środkiem na zaparcia. Leki przeczyszczające zaliczane są do środków osmotycznych. Oznacza to, że rozpuszczają się w jelitach i zatrzymują wodę oraz zwiększają jej napływ do jelit. Leki przeczyszczające dostępne w aptece mają za zadanie pozbyć się zaparcia w szybki sposób. Środek przeczyszczający szybko niweluje problem zaparć, ale nie można stosować go przewlekle.

Jak działają leki przeczyszczające?

Czopki, tabletki przeczyszczające stosuje się w leczeniu doraźnym zaparć. Osmotyczne środki przeczyszczające powodują rozluźnienie mas kałowych i zwiększenie napływu wody do jelit. Przyjmowanie środków tego typu jest skutecznym sposobem w momencie występowania długotrwałego zaparcia, które powoduje ból brzucha. Należy wiedzieć, że przewlekłe stosowanie środków przeczyszczających może powodować stany zapalne jelita. Większe dawki leków niż zaleca producent może również przynieść niepożądane efekty takie jak, zaburzenia wchłaniania substancji odżywczych z przewodu pokarmowego. W danym przypadku środek może spowodować biegunki i stany zapalne jelit. Może powodować zespół jelita drażliwego.

Kiedy stosować leki na przeczyszczenie?

Leki przeczyszczające powinno się stosować w przypadku zwiększonych objętości mas kałowych, które prowadzą do objawów zaparcia. Leki osmotyczne to środki zmiękczające masy kałowe, dlatego są tak skuteczne podczas leczenia zaparć. Należy przyjmować je zgodnie z przeznaczeniem. Nie wolno stosować ich jako środek, który ma pomóc w utracie kilogramów. Zaburzenia układu pokarmowego często biorą się z nieodpowiedniej diety i zbyt małej ilości wody. Dlatego środki na przeczyszczenie należy stosować tylko w skrajnych przypadkach. Skutki uboczne nadużywania leków przeczyszczających może prowadzić do powstawania poważnych problemów zdrowotnych. Często różne rodzaje leków przeczyszczających używa się do opróżnienia jelit przed różnego rodzaju badaniami.

Jakie leki przeczyszczające wybrać?

Leki wspomagające opróżnienie jelit zawierają w swoim składzie pikosiarczan sodu, laxigen, makrogol, lactulosa, senefol. Te substancje czynne skutecznie wpływają na rozluźnienie mas kałowych. Dostępne środki na przeczyszczenie. Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta i nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej. W aptece dostępne są czopki, tabletki i wlewki.

Które tabletki przeczyszczające wybrać?

W niektórych przypadkach stosowania leków może dojść do sytuacji, że pacjent nie odczuje znacznej poprawy. Oznacza to, że problem zaparć może być objawem poważniejszej choroby. Dlatego jeśli środki na przeczyszczenie nie działają należy udać się do lekarza. W pozostałych przypadkach możemy sięgnąć po tabletki na przeczyszczenie, czopki lub wlewki. W zależności od potrzeb pacjenta, każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy leki przeczyszczające pomogą na ból brzucha?

Podczas zaparć pojawia się ból brzucha. Jest on spowodowany zaleganiem mas kałowych. Stosując odpowiedni lek jesteśmy w stanie pozbyć się uporczywego bólu brzucha. Podczas przyjmowania leków o takim działaniu należy nie przekraczać zalecanej dawki, taka sytuacja może prowadzić do przewlekłych biegunek. Dodatkowo podczas występowania problemów z wypróżnianiem należy sięgać po pokarmy bogate w dużą ilość błonnika. Warto wiedzieć, że częste sięganie po leki na przeczyszczenie jelit może prowadzić do wyjałowienia naszego układu pokarmowego. Ściany jelita zostają pozbawione naturalnej flory bakteryjnej. Warto, aby u osób stosujących leki o takim działaniu wspomóc organizm probiotykami.

 

Zaparcia to problem, który dotyczy wiele osób w społeczeństwie. Przewlekłe zaparcia mogą prowadzić do dyskomfortu i złego samopoczucia. Warto oczywiście w pierwszej kolejności sięgać po naturalne sposoby radzenia sobie z zaparciami, jednak jeśli te sposoby nie działają sięgnij po leki dostępne w aptece.

 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 36,00 zł

Produkt dodany do ulubionych