Oparzenia

Urazy, opatrunki i dezynfekcja,oparzenia,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 31 pozycji

Oparzenia

W kategorii oparzenia znajdziecie wszystkie produkty, które będą pomocne podczas oparzeń, spowodowanych np. wysoką temperaturą czy promieniami słonecznymi. Produkty te, łagodzą, koją i regenerują naskórek. Występują w postaci pianek, płynu, maści, żelu, kremu oraz plastrów hydrożelowych. Każdy może skorzystać z szerokiej oferty apteki Papaya i znaleźć odpowiedni preparat na oparzenia, który pomoże w nieprzyjemnym dyskomforcie i złagodzi ból.   

Jak zaopatrzyć rany po oparzeniach?

Oparzenia dzielimy ze względu na intensywność obrażeń i określamy ich rodzaj w stopniach. I i II stopień możemy leczyć sami, oczywiście jeśli oparzenia nie przekraczają od 2 do 3 procent powierzchni ciała (w przypadku II stopnia oparzenia). W stopniu I skóra jest zaczerwieniona, występuje lekki obrzęk i pieczenie. Taki rodzaj oparzenia wywołuje para wodna z gotującego się naczynia, bardzo ciepła woda lub długa ekspozycja na słońce. W przypadku II stopnia mogą dodatkowo pojawić się pęcherze wypełnione płynem a skóra pod oderwanym naskórkiem powoduje silny ból. Nigdy nie wolno przebijać pęcherzy, gdyż są one naturalną barierą ochronną poparzonej skóry. Takie dolegliwości objawiają się często po oblaniu się wrzącą wodą, olejem lub krótkotrwałą stycznością z ogniem. III stopień oparzenia, wymaga specjalistycznego leczenia w szpitalu, gdyż dochodzi wtedy do poważnych obrażeń skóry a nawet tkanek podskórnych, mięśni oraz kości. Jak najszybciej wzywamy pogotowie lub transportujemy chorego do szpitala. Przede wszystkim, jeśli poparzeniu uległo ciało pod ubraniem, należy je szybko zdjąć, gdyż skóra musi być wolna od wszelkich ciał obcych. Musimy pamiętać też, że z oparzonej kończyny powinniśmy zdjąć wszelką biżuterię, ponieważ może nastąpić obrzęk. Rany po oparzeniach termicznych, które możemy zaopatrzyć sami, w pierwszej kolejności trzeba szybko schłodzić. W zależności od stopnia oparzenia ciała, ranę trzeba pozostawić pod strumieniem zimnej wody od 15 do 30 minut. Należy pamiętać, by woda nie była zbyt zimna, ponieważ może dojść do pogłębienia niedokrwienia tkanek skóry. Schłodzenie miejsca oparzenia, skraca czas gojenia, uśmierza ból i pozwala zmniejszyć bliznę. Następnie zastosować delikatne preparaty w formie pianki, kremu lub żelu. Produkty te trzeba cyklicznie dokładać po wchłonięciu w skórę. Jeżeli doszło do pojawienia się większych pęcherzy, oczyszczamy ranę za pomocą delikatnego środka antyseptycznego, nie spirytusu i nakładamy preparat na oparzenia oraz jałowy opatrunek z gazy, którego nie przyciskamy. Jeśli oparzenie wystąpiło na dużej powierzchni ciała, stosujemy jedynie delikatne środki na oparzenia np. pianki ale nie robimy opatrunku.      

Na oparzenia z apteki

Środki na oparzenia łagodzą podrażnienia, nawilżają skórę i przyspieszają regenerację naskórka. W składzie produktów na oparzenia z apteki możemy znaleźć np. d-panthenol, wyciąg z aloesu, olej canola, kwas hialuronowy, witaminy A i E, glicerynę, lanolinę, alantoinę oraz hydrokortyzon i arnikę górską. Apteka internetowa Papaya  posiada produkty wspomagające w oparzeniach takie jak np. Panthenol pianki i krem, AloeVera żel, Cosmos plastry hydrożelowe, Termcool, Altaziaja, Betadine, Borasol płyn, Aloepanten, Hydrocortisonum i wiele innych. 

Warto posiadać w swojej apteczce preparaty na oparzenia, gdyż pomogą nam ukoić ból i pieczenie oraz pomóc szybciej wrócić do zdrowia. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 65,00 zł

Produkt dodany do ulubionych