Oparzenia

Urazy, opatrunki i dezynfekcja,oparzenia,aptekapapaya.pl
Farmapia, Propolis 7%,...
Dostępny
Rany, skaleczenia i odleżyny

Farmapia, Propolis 7%, maść, 30 g

17,29 zł
Wskazania: Otarcia naskórka Niegojące się rany Skórne zmiany ropne Oparzenia Owrzodzenia Odleżyny
L3 Prurigo, maść, 25 g
Dostępny
Oparzenia

L3 Prurigo, maść, 25 g

26,87 zł
Wskazania: Oparzenia i podrażnienia skóry Swędzenie skóry Pieczenia
Prolab Borasol 3%, płyn, 500 g
Dostępny
Obrzęk i kontuzja

Prolab Borasol 3%, płyn, 500 g

20,41 zł
Wskazania: Stany zapalne skóry. Stany zapalne zewnętrznych narządów moczowo-płciowych. Stłuczenia, obrzęki, powierzchowne uszkodzenia naskórka, wypryski, oparzenia.
Aloe Vera, żel bioaktywny,...
Dostępny
Alergia

Aloe Vera, żel bioaktywny, 150 ml

22,21 zł
Wskazania: Oparzenia słoneczne Opryszczka Trądzik Odleżyny Grzybica Alergia Ukąszenia owadów Łuszczyca
Naranyl spray, 50ml Naranyl spray, 50ml 2
Brak na stanie
Urazy, opatrunki i dezynfekcja

Naranyl spray, 50ml

18,30 zł
Wskazania: Niewielkie rany Oparzenia I stopnia Otarcia, zadrapania, skaleczenia, pęknięcia Dezynfekcja
Pokazano 1-24 z 34 pozycji

Oparzenia skóry, które preparaty na oparzenia?

W kategorii oparzenia znajdziecie wszystkie produkty, które będą pomocne podczas oparzeń, spowodowanych np. wysoką temperaturą czy promieniami słonecznymi. Produkty te, łagodzą, koją i regenerują naskórek. Występują w postaci pianek, płynu, maści, żelu, kremu oraz plastrów hydrożelowych. Każdy może skorzystać z szerokiej oferty apteki Papaya i znaleźć odpowiedni preparat na oparzenia, który pomoże w nieprzyjemnym dyskomforcie i złagodzi ból.   

Jak zaopatrzyć rany po oparzeniach?

Oparzenia dzielimy ze względu na intensywność obrażeń i określamy ich rodzaj w stopniach. I i II stopień możemy leczyć sami, oczywiście jeśli oparzenia nie przekraczają od 2 do 3 procent powierzchni ciała (w przypadku II stopnia oparzenia). W stopniu I skóra jest zaczerwieniona, występuje lekki obrzęk i pieczenie. Taki rodzaj oparzenia wywołuje para wodna z gotującego się naczynia, bardzo ciepła woda lub długa ekspozycja na słońce. W przypadku II stopnia mogą dodatkowo pojawić się pęcherze wypełnione płynem a skóra pod oderwanym naskórkiem powoduje silny ból. Nigdy nie wolno przebijać pęcherzy, gdyż są one naturalną barierą ochronną poparzonej skóry. Takie dolegliwości objawiają się często po oblaniu się wrzącą wodą, olejem lub krótkotrwałą stycznością z ogniem. III stopień oparzenia, wymaga specjalistycznego leczenia w szpitalu, gdyż dochodzi wtedy do poważnych obrażeń skóry a nawet tkanek podskórnych, mięśni oraz kości. Jak najszybciej wzywamy pogotowie lub transportujemy chorego do szpitala. Przede wszystkim, jeśli poparzeniu uległo ciało pod ubraniem, należy je szybko zdjąć, gdyż skóra musi być wolna od wszelkich ciał obcych. Musimy pamiętać też, że z oparzonej kończyny powinniśmy zdjąć wszelką biżuterię, ponieważ może nastąpić obrzęk. Rany po oparzeniach termicznych, które możemy zaopatrzyć sami, w pierwszej kolejności trzeba szybko schłodzić. W zależności od stopnia oparzenia ciała, ranę trzeba pozostawić pod strumieniem zimnej wody od 15 do 30 minut. Należy pamiętać, by woda nie była zbyt zimna, ponieważ może dojść do pogłębienia niedokrwienia tkanek skóry. Schłodzenie miejsca oparzenia, skraca czas gojenia, uśmierza ból i pozwala zmniejszyć bliznę. Następnie zastosować delikatne preparaty w formie pianki, kremu lub żelu. Produkty te trzeba cyklicznie dokładać po wchłonięciu w skórę. Jeżeli doszło do pojawienia się większych pęcherzy, oczyszczamy ranę za pomocą delikatnego środka antyseptycznego, nie spirytusu i nakładamy preparat na oparzenia oraz jałowy opatrunek z gazy, którego nie przyciskamy. Jeśli oparzenie wystąpiło na dużej powierzchni ciała, stosujemy jedynie delikatne środki na oparzenia np. pianki, ale nie robimy opatrunku.      

Na oparzenia z apteki

Środki na oparzenia łagodzą podrażnienia, nawilżają skórę i przyspieszają regenerację naskórka. W składzie produktów na oparzenia z apteki możemy znaleźć np. d-panthenol, wyciąg z aloesu, olej canola, kwas hialuronowy, witaminy A i E, glicerynę, lanolinę, alantoinę oraz hydrokortyzon i arnikę górską. Apteka internetowa Papaya  posiada produkty wspomagające w oparzeniach takie jak np. Panthenol pianki i krem, AloeVera żel, Cosmos plastry hydrożelowe, Termcool, Altaziaja, Betadine, Borasol płyn, Aloepanten, Hydrocortisonum i wiele innych. 

Maść na oparzenia

Maść na oparzenia tworzy warstwę ochronną w miejscu uszkodzenia skóry. Gojenie oparzeń słonecznych oraz oparzenia skóry wywołane czynnikami zewnętrznymi wymagają odpowiedniego środowiska. Maść na oparzenia z apteki Linomag, alantan lub altabactin. Sprawdzą się one na poparzenia słoneczne oraz chemiczne.

Aloes na oparzenia

Łagodzenie oparzeń słonecznych i chemicznych przyniesie ulgę pacjentowi. Kosmetyki na oparzenia zawierające aloes przyczyniają się do stworzenia idelanego środowiska do regeneracji skóry. Wyciąg aloesu zmniejszy zaczerwienienie skóry oraz zmniejszy pieczenie i ból. Aloes wpływa na proces regeneracji skóry. Stosowanie preparatów wspomagających skraca gojenie oparzeń.

Balsam na oparzenia słoneczne

Balsam na oparzenia słoneczne to środki na regenerację skóry, które możemy zakupić w drogerii lub aptece. Balsam łagodzi objawy oparzenia skóry. Przyspiesza proces gojenia, może być stosowany u dzieci i dorosłych. Leczenie oparzeń przy zastosowaniu balsamu znacznie przyspiesza regenerację skóry.

Leki na oparzenia

Leki na oparzenia są dostępne w formie kremów, maści, pianek, żelów i balsamów. Łagodzenie oparzeń słonecznych sprawi, że skóra szybciej się zregeneruje. To jaką formę preparatu wybierzemy zależy od nas. Pianki na oparzenia to jedne z częściej wybieranych preparatów. Kremy chłodzące również cieszą się dużą popularnością. Dla dzieci często stosuje się żele chłodzące, które szybko przynoszą ulgę. Postępowanie w przypadku oparzenia powinno być skonsultowane z lekarzem. Proces gojenia jest zależny od odpowiedniego postępowania. W naszej aptece znajdziecie kosmetyki, które stanowią zabezpieczenie przed oparzeniami. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Warto posiadać w swojej apteczce preparaty na oparzenia, gdyż pomogą nam ukoić ból i pieczenie oraz pomóc szybciej wrócić do zdrowia. 

Product added to compare.