Skóra naczynkowa

Kosmetyki, rodzaj skóry, skóra naczynkowa, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-24 z 96 pozycji

Skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa jest wyjątkowo delikatna, cienka i wrażliwa, należy do najbardziej wymagającej cery. Objawów skóry naczynkowej, nie sposób nie zauważyć. Najczęściej pojawiają się na policzkach, brodzie oraz w obszarze nosa. Widzimy wtedy usytuowane płytko pod skórą, cienkie naczynka, które mają skłonności do pękania i tworzenia tzw. teleangiektazji czyli potocznie mówiąc pajączków. Charakterystyka skóry naczynkowej, to nie tylko widoczność rozszerzonych naczyń, ale również nadmierne zaczerwienienie skóry, rumień, który może dawać uczucie pieczenia. Gdy zauważymy pękające naczynka na twarzy, powinniśmy od razu zareagować, gdyż jest to sygnał, że naczynia włosowate nie działają prawidłowo. Na rozwój zmian ma wpływ wiele czynników środowiskowych.

Czynniki wpływające na zaawansowanie zmian skóry naczynkowej:

  • zmiany temperatur
  • nadmierna ekspozycja na słońce i w solarium
  • jedzenie bardzo pikantnych potraw
  • nadużywanie alkoholu
  • długie gorące kąpiele, sauna
  • mróz i wiatr

Wpływ światła niebieskiego na skórę naczynkową 

Wpływ Światła niebieskiego na skórę naczynkową jest równie szkodliwe jak promieniowanie UV. Skutkiem tego działania jest powstawanie wolnych rodników, utrata elastyczności skóry, przebarwień i szybszego starzenia. 

Skóra naczynkowa to typ cery tłustej czy suchej? 

Skóra naczynkowa to typ cery suchej. Jest cienka, podatna na uszkodzenia i bardzo wrażliwa. Posiada mało gruczołów łojowych, dlatego działają na nią zmienne czynniki atmosferyczne (wysoka i niska temperatura, wiatr). Powoduje to, powstawanie rozszerzonych i pękających naczynek. 

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Pielęgnacja skóry naczynkowej, polega głównie na łagodzeniu nieprzyjemnych i nieestetycznych objawów. Podstawą są właściwie dobrane kosmetyki do skóry naczynkowej oraz unikanie czynników środowiskowych, które mogą nasilać problem skórny. Pielęgnacja skóry naczynkowej, powinna zacząć się od oczyszczania delikatnymi preparatami ,w formie żelu, emulsji lub pianki, oczywiście rano i wieczorem. Po umyciu należy osuszyć twarz i zaaplikować krem do skóry naczynkowej.   

Skóra naczynkowa kosmetyki z apteki

Apteka Papaya posiada szeroką gamę dermokosmetyków przeznaczoną dla skóry naczynkowej. Znajdziecie u nas kosmetyki do oczyszczania w postaci pianek, żeli oraz serum, maski i kremy nawilżające, tłuste, ujędrniające, uszczelniające i wiele innych. 

Jaki krem na cerę naczynkową?

Jaki krem na cerę naczynkową? na pewno powinien być delikatny, zawierać witaminy K, E, C, rutynę, glicerynę panthenol, wyciąg z kasztanowca, arniki górskiej czy nagietka oraz miłorząb japoński i oleje roślinne. Trzeba unikać kosmetyków, które w swoim składzie posiadają alkohol etylowy oraz mocne substancje zapachowe.   

Skutki nieleczenia skóry naczynkowej

Nieleczona cera naczynkowa może skutkować powstawaniem trądziku różowatego. Wtedy konieczna jest konsultacja dermatologiczna i wdrożenie leczenia.  

Skóra naczynkowa dieta

Dieta przy skórze naczynkowej, to po prostu zdrowe odżywianie się. Powinniśmy spożywać dużo świeżych owoców i warzyw, nie przesadzać z ilością ostrych przypraw. Należy również ograniczyć spożywanie alkoholu, mocnej kawy czy herbaty. 

Skóra naczynkowa zabiegi

Gdy pielęgnacja i profilaktyka nie wystarczają, możemy skorzystać z zabiegów jakie oferują nam salony kosmetyczne. Są to w pełni bezpieczne zabiegi polegające na zamykaniu naczynek za pomocą lasera.

Skóra naczynkowa często jest uzależniona genetycznie, jednakże występuje również u osób ze zwiększonym poziomem estrogenu. Zazwyczaj pojawia się u osób o jasnej karnacji i blond włosach, oraz zielonych lub niebieskich oczach. Widoczne rumieńce w dawnych czasach, uznawane były za oznakę zdrowia. Dziś może być to zwiastun problematycznej skóry naczynkowej, dlatego warto wdrożyć odpowiednią pielęgnację przy pomocy dermokosmetyków i cieszyć się piękną i zdrową cerą.

Product added to compare.