Wzrok

Bez recepty, wzrok, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 126 pozycji

Wzrok

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka, który dostarcza mu znaczną część informacji z otoczenia. Za zmysł wzroku ludzkiego odpowiadają gałki oczne. W nich znajdują się komórki receptorowe, które odbierają światło widziane jako czopki i pręciki. Następnie bodziec ten przechodzi do dalszych obszarów kory wzrokowej mózgu i tam zostaje odwrócony i przekształcony w obraz jaki widzimy świat. Wzrok posiada zdolność odbierania bodźców świetlnych, które występują w zakresie promieniowania elektromagnetycznego o odległości fali od 350-400 nm do 750-800 nm, za pomocą narządu oczu. Wzrok daje nam możliwość odróżniania światła od ciemności oraz rozpoznawanie rzeczy i ich kształtów, barw, gdzie się znajdują i w jakiej odległości a także czy są w ruchu. Dobry wzrok pomaga nam odnajdywać się w przestrzeni i czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Jest ogromną pomocą przy wykonywaniu codziennych czynności oraz ułatwia nam nawiązywanie kontaktów z ludźmi oraz ich podtrzymywanie. Ponadto wzrok rejestruje dużą część komunikatów pozawerbalnych takich jak mimika twarzy czy gesty. Gdy mechanizm refrakcji oka nie działa prawidłowo mamy wtedy do czynienia z wadami wzroku. Odczuwamy wtedy niewyraźne lub złe widzenie. Najlepiej wtedy udać się do lekarza okulisty, który zajmuje się badaniem oczu. W tej kategorii znajdziemy okulary i soczewki, produkty pielęgnacyjne w formie chusteczek i płynów oraz maści i krople do oczu.

Okulary i soczewki

Wady wzroku korygujemy za pomocą okularów i soczewek. Najczęściej pojawiające się wady narządu wzroku to krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, starczowzroczność. Te wady można skorygować przez okulary i soczewki. Zarówno jedno jak i drugie posiada swoje wady i zalety. 

produkt

zalety

wady

soczewki

-nie przeszkadzają podczas uprawiania sportu

- sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych

- względy estetyczne

- zapewniają szersze pole widzenia i dobrze dopasowują się do oka-problem przy wkładaniu i wyjmowaniu u niektórych osób

- szczególna pielęgnacja

- mogą wystąpić po nich podrażnienie, przesuszenie

okulary

-zmniejszone ryzyko powstania podrażnienia czy infekcji

- chronią wzrok przed czynnikami zewnętrznymi

- względy estetyczne a także moda

-brak odporności na warunki atmosferyczne

- problem czy wykonywaniu niektórych aktywności fizycznych

Produkty pielęgnacyjne  

Produkty pielęgnacyjne do oczu pozwalają zachować odpowiednią higienę oczu, bez podrażnień. Chusteczki, emulsje, płyny, żele i roztwory to produkty renomowanych firm, które znajdziecie w aptece Papaya. Produkty pielęgnacyjne pomagają zapewnić powiekom i okolicom oczu czystość, bez podrażnień przy jednoczesnym nawilżeniu. W tej kategorii znaleźć możemy także płyny do dezynfekcji i przechowywania soczewek.  

Maści i krople do oczu

Aby odpowiednio pielęgnować oczy, które są codziennie narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, powinno stosować się maści i krople do oczu. W aptece Papaya można znaleźć preparaty, które przyniosą ulgę zmęczonym, suchym oraz podrażnionym i zaczerwienionym oczom. Krople do oczu odpowiednie są dla osób zmagających się z suchością oka, pieczeniem, uczuciem piasku pod powiekami oraz przy zapaleniu spojówek. Łagodzą, nawilżają i tworzą ochronną warstwę, która zabezpiecza przed wysychaniem. Krople do oczu w postaci żelu, dłużej utrzymują się w worku spojówkowym i nie spływają. Posiadają substancje żelujące, które wiążą wodę i nawilżają oczy. Maści do oczu pozostawiają film ochronny na powierzchni spojówki i rogówki, który zmniejsza parowanie wody a tym samym wysuszenie oczu. Posiadają gęstą konsystencję i są bardziej tłuste od żeli. 

Pielęgnacja oczu oraz ich okolic ma ogromny wpływ na stan naszego wzroku, dzięki odpowiedniej higienie zapobiegamy wielu chorobom oczu. Regularne, nawilżanie oraz higiena chronią nas przed infekcjami i podrażnieniami. Dlatego warto skorzystać z oferty apteki Papaya, która posiada wszystkie niezbędne produkty, abyśmy mogli cieszyć się zdrowym wzrokiem i pięknymi oczami, aż do późnej starości. 

Filtry

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 68,00 zł

Produkt dodany do ulubionych