Gorączka

Przeziębienie,gorączka,aptekapapaya.pl
Apap 500mg, tabeltki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt

14,65 zł
Wskazania: Bóle głowy Bóle miesiączkowe Bóle zębów Bóle mięśni Bóle kostno-stawowe Ból gardła Nerwobóle Gorączka np. w przeziębieniu i grypie
Apap 500mg, tabletki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabletki powlekane, 50 szt

27,06 zł
Wskazania:Bóle głowyBóle miesiączkoweBóle zębówBóle mięśniBóle kostno-stawoweBól gardłaNerwobóleGorączka np. w przeziębieniu i grypie
 Ibuprom RR Max 400 mg,...
Dostępny
Gorączka

Ibuprom RR Max 400 mg, tabletki, 24 szt

18,48 zł
Wskazania: Gorączka towarzysząca przeziębieniu, grypie i innym chorobom zakaźnym Ból różnego pochodzenia  o słabym m i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym migrenowe bóle głowy), mięśni,  stawów, bóle pooperacyjne, bóle zębów,  Bóle menstruacyjne Bóle okolicy lędźwiowo -krzyżowej 
Apap 500mg, tabeltki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabeltki powlekane, 12 szt

8,47 zł
Wskazania: Bóle głowy Bóle miesiączkowe Bóle zębów Bóle mięśni Bóle kostno-stawowe Ból gardła Nerwobóle Gorączka np. w przeziębieniu i grypie
Axoprofen Forte, tabletki,...
Dostępny
Przeciwbólowe o szerokim zastosowaniu

Axoprofen Forte, tabletki, 20szt

6,03 zł
Wskazania: Ból o małym lub umiarkowanym nasileniu Gorączka Stan zapalny
 Ibuprom RR Max, tabletki,...
Dostępny
Gorączka

Ibuprom RR Max, tabletki, 400 mg, 12 szt

11,82 zł
Wskazania: Gorączka towarzysząca przeziębieniu, grypie i innym chorobom zakaźnym Ból różnego pochodzenia  o słabym  i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym migrenowe bóle głowy), mięśni,  stawów, bóle pooperacyjne, bóle zębów,  Bóle menstruacyjne Bóle okolicy lędźwiowo -krzyżowej 
Pokazano 1-24 z 150 pozycji

Gorączka, podwyższona temperatura ciała - stan podgorączkowy.

Gorączka to naturalny proces obrony organizmu, który pojawia się na skutek infekcji. Gorączka oznacza, że w naszym organizmie toczy się stan zapalny. Stan podwyższonej temperatury może wystąpić zarówno u dzieci jak i dorosłych. Warto wiedzieć, że gorączka występuje, gdy temperatura ciała przekroczy 38° Celsjusza, natomiast wartości znajdujące się poniżej w przedziale 37°-38° Celsjusza, to stan podgorączkowy. Choć gorączka to naturalna odpowiedź organizmu na walkę z patogenami, to już gorączka 40 stopni Celsjusza, to zbyt wysoka temperatura zagrażająca zdrowiu. Dlatego powinno się przyjąć leki z apteki na obniżenie temperatury ciała.

Przyczyny gorączki u dorosłych. Jakie mogą być przyczyny gorączki u osób dorosłych?

Przyczyny gorączki u dorosłych może być wiele. Najczęściej podwyższona temperatura pojawia się podczas grypy lub przeziębienia. Powstały stan zapalny budzi system obronny, a skutkiem jest właśnie gorączka. Wysoka temperatura może pojawić się również na skutek powikłań pooperacyjnych lub w przebiegu stanu zapalnego zęba. 

Jak zbić gorączkę u dorosłego człowieka. Jaki lek na gorączkę dla dorosłych?

Wysoka gorączka u osób dorosłych najczęściej zbijana jest za pomocą leków przeciwgorączkowych dostępnych bez recepty. Do najczęściej wybieranych należą preparaty zawierające paracetamol. Jest to substancja, która działa przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo. Pacjenci często sięgają również po leki zawierające ibuprofen, ta substancja wykazuje dodatkowo działanie przeciwzapalne. 

Leki na gorączkę dla dorosłych. Jakie leki na zbicie gorączki dla dorosłych należy sięgnąć?

Leki przeciwgorączkowe dostępne w naszej aptece posiadają różne substancje czynne. Są preparaty zawierające jedną substancją lub preparaty łączone czyli takie, które zawierają dwie substancje czynne.  

Substancja czynna

lek przeciwgorączkowy

paracetamol

paracetamol, paracetamol hasco, apap, cefalgin, saridon

metamizol sodowy

pyralgina 

kwas acetylosalicylowy

aspirin, aspiryna, etopiryna

ibuprofen

nurofen, ibuprom, ibum, ibuprofen, ibupar

Domowe sposoby na gorączkę u dorosłych. Jakie są sprawdzone sposoby na zbicie gorączki u dorosłych?

Podczas występowania wysokiej gorączki u dorosłych można zastosować domowe sposoby na jej obniżenie. Jednym z nich jest picie ziół o działaniu przeciwgorączkowym. Podczas wysokiej temperatury można zastosować chłodne okłady, które powinno nakładać się na kark i czoło. Osoby z wysoką temperaturą trudną do zbicia mogą wziąć chłodną kąpiel, jest to również dobry sposób na schłodzenie organizmu. Należy pamiętać, że okłady powinny być chłodne ale nie zimne. 

Ile może trwać gorączka u dorosłego?

Gorączka w przebiegu infekcji może utrzymywać się do 7 dni. Jeśli podwyższona temperatura utrzymuje się dłużej należy zgłosić się do lekarza. W większości przypadków gorączka ustępuje po około 3-4 dniach. 

Leki na gorączkę dla dzieci. Jak bezpiecznie dawkować leki przeciwgorączkowe u dziecka?

Gorączka u dzieci to często występująca dolegliwość. Zazwyczaj pojawia się nieoczekiwanie i jest pierwszym z objawów infekcji wirusowych lub bakteryjnych takich jak np. przeziębienie, angina, grypa, czy zakażenia żołądkowo-jelitowe. Ponadto oprócz podwyższonej temperatury ciała, dziecko staje się marudne, płaczliwe i pokładające. Kiedy temperatura ciała dziecka przekracza 38° Celsjusza ,wtedy podajemy mu preparaty na jej obniżenie. Chcemy zbić gorączkę u dziecka jak najszybciej by pomóc i ulżyć w objawach z nią związanych. Tradycyjnie dzieciom obniżają gorączkę leki zawierające paracetamol lub ibuprofen należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Leki przeciwgorączkowe dla dzieci należy bezpiecznie dawkować. Ważne, by odpowiednio dostosować dawkę leku do masy ciała i wieku dziecka. Pod żadnym pozorem, nie wolno samodzielnie zwiększać lub zmniejszać dawki zalecanej przez producenta leku. Zawsze trzeba przestrzegać informacji zawartych w ulotce, lub stosować się do zaleceń lekarza.

Leki na gorączkę Apteka Papaya. W jakiej formie dostępne są leki i preparaty na gorączkę bez recepty?

Leki na gorączkę dla dzieci z apteki są dostępne w różnej formie. Mogą to być czopki doodbytnicze, syropy o smaku malinowym, truskawkowym czy bananowym a także bezsmakowe. Preparaty zbijające gorączkę u osób dorosłych natomiast występują w postaci kapsułki, tabletki przeciwgorączkowej oraz czopków doodbytniczych. Zaglądając do kategorii gorączka, każdy znajdzie preparaty na obniżenie temperatury pomocne dla siebie.

Leki na gorączkę, najczęściej zadawane pytania:

Jakie najczęściej pojawiają się objawy gorączki?

Gorączce najczęściej towarzyszy: uczucie zimna, zimne poty, osłabienie, dreszcze, brak apetytu, ból głowy, ból mięśni i stawów a także drgawki.

Jak można zbić gorączkę 40 stopni u dorosłej osoby?

Jeśli chcemy zbić gorączkę 40 stopni u osoby dorosłej, podajemy jej tabletki przeciwgorączkowe zawierające paracetamol, ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy według zaleceń zawartych na ulotce leku. Jeśli temperatura nie spada należy skonsultować się z lekarzem.

Jak można zbić gorączkę u dziecka?

Obniżyć temperaturę u dziecka można stosując leki przeciwgorączkowe dostępne w aptece bez recepty. Najlepszą skuteczność wykazują leki na bazie ibuprofenu i paracetamolu. Środki przeciwgorączkowe dla dzieci mają przeważnie formę syropu o różnych smakach lub czopków doodbytniczych. Warto jednak pamiętać, że zbyt wysoka temperatura ciała dziecka, lub utrzymująca się przez 3 dni i dająca dodatkowo inne niepokojące objawy, powinna być skonsultowana z lekarzem.

Czy naproxen pomoże obniżyć temperaturę ciała?

Naproxen jest lekiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dlatego może być stosowany w celu zbicia gorączki.

Jakie występują rodzaje leków na zbicie gorączki?

Wśród popularnych leków na obniżenie temperatury ciała znajdziemy: aspirynę zawierającą kwas acetylosalicylowy, leki zawierające paracetamol, ibuprofen lub naproxen. Jeśli chcemy zbić wysoką gorączkę u osoby dorosłej, na którą inne substancje nie zadziałały możemy zastosować popularną pyralginę, zawierającą metamizol.

Product added to compare.