Ibuprom Max Sprint 400 mg, kapsułki, 10 szt
1,25 zł / szt
Gorączka
Ibuprom Max Sprint to lek przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia. Główny składnik preparatu to ibuprofen w dawce 400 mg zamknięty w żelowej kapsułce. Poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, a także przeciwgorączkowe. Przeznaczony jest do stosowania w przypadku bólu o słabym i umiarkowanym nasileniu. Dzięki płynnej formie aktywnego składnika szybko się wchłania likwidując uciążliwe bóle w krótkim czasie.
Ibuprom Max Sprint to silny lek w szybko działającej formie. Dzięki zastosowaniu płynnej postaci ibuprofenu oraz szybko rozpuszczającej się kapsułce, efekt przeciwbólowy uzyskiwany jest już po 30 minutach od zastosowania.
Substancją czynna: Ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze:makrool 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona
Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia (powyżej 40 kg) |
1 kapsułka co 4 - 6 godzin, nie stosować więcej niż 3 kapsułki na dobę |
Zaleca się przyjmowanie leku po posiłku. Nie należy rozgryzać kapsułek.
Ibuprom Max Sprint, jak każdy lek, może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Często (u 1 do 10 na 100 pacjentów):
Niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów):
Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):
Częstość nieznana:
Ibuprom Max Sprint może wchodzić w reakcję z lekami i substancjami takimi jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
1,25 zł / szt
0,91 zł / szt
1,11 zł / szt
0,39 zł / szt
1,15 zł / szt