Peelingi

Kosmetyki, włosy, peelingi, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Peeling do skóry głowy, peelingujące kosmetyki do włosów

Peeling do skóry głowy jest nazywany peelingiem trychologicznym. Jest coraz częściej kupowanym produktem przez kobiety i panów. Docenia się go ze względu na cudowne właściwości. Jest zalecany dla osób z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry oraz u pacjentów z nadmiernym wypadaniem włosów. Peeling do włosów oczyszcza skórę głowy i przyczynia się do lepszej kondycji skóry. Rodzaje peelingów powinny być dostosowane do rodzaju skóry głowy. Peeling enzymatyczny znajdzie zastosowanie u osób ze skórą wrażliwą. Peelingi trychologiczne przeznaczone są do włosów przetłuszczających się. Po zastosowaniu tych kosmetyków zachodzi regeneracja skóry głowy. Peeling sprawia, że cebulki włosów są pobudzone do wzrostu, a skóra jest przygotowana do dalszych zabiegów. Ukrwienie skóry głowy znacznie się poprawia, a co za tym idzie następuje szybszy wzrost włosów.

Peeling trychologiczny, peeling na skórę głowy

Peeling trychologiczny pomaga złuszczyć martwy naskórek, a co za tym idzie wspomaga normalne funkcjonowanie skóry głowy. Dodatkowo wspiera procesy regeneracyjne naskórka. Peeling przyczynia się również do normalizacji pracy gruczołów łojowych. Dodatkowo zabieg z użyciem peelingu trychologicznego wpływa na lepsze dotlenienie cebulek oraz ich wzmocnienie. 

Kto powinien stosować peeling trychologiczny?

Peelingi trychologiczne są zalecane dla osób z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy. Mogą również być stosowane u osób z nadmiernym wypadaniem włosów lub u pacjentów, którzy w szczególności chcą zadbać o kondycję skóry głowy i włosów. Należy pamiętać, że peelingi trychologiczne nie mogą być stosowane u osób ze skórą wrażliwą. W takich sytuacjach peelingi mogą przyczynić się do powstawania podrażnień. Łysienie, łojotok i łupież to szczególne wskazania do stosowania peelingów enzymatycznych. W aptece z drogeriach możemy kupić, rodzaje peelingów:

  • peeling cukrowy do włosów
  • peeling kawowy do włosów
  • wegańskie peelingi do włosów
  • peeling naturalny

Peelingi trychologiczne z apteki

Apteka to miejsce gdzie zakupimy rekomendowane kosmetyki przez dermatologów i kosmetologów. Dlatego będzie odpowiednim miejscem do zakupu peelingu trychologicznego. W aptece Papaya znajdziecie produkty firmy Pharmaceris, Radical, i Cerkoderm.

Peeling można wykonać również w warunkach domowych. Wystarczy dodać do szamponu łyżeczkę cukru i wykonać masaż skóry głowy. Następnie należy dokładnie spłukać i ponownie umyć głowę samym szamponem. Peeling cukrowy można również zakupić gotowy. Za pomocą domowego jak i kupnego peelingu następuje złuszczanie naskórka. Peeling skóry głowy należy wykonywać regularnie. Oczyszczający peeling skóry głowy można wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Problemy skóry głowy takie jak nadmierne przetłuszczanie się włosów czy łuszczenie naskórka głowy powinny zniknąć.

 

Product added to compare.