Żywienie dzieci

Dziecko, żywienie dzieci, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Żywienie u dzieci

Najważniejszym elementem właściwego rozwoju od narodzin po okres niemowlęcy i kolejno dziecięcy jest prawidłowe odżywianie. W tej kategorii znajdziemy mleka i kleiki ryżowe. Badania nad mlekiem modyfikowanym i zagęszczaczami do nich, dowodzą, iż są one bezpieczne w żywieniu u dzieci. 

Mleka dla dzieci

Mleko to podstawa żywienia od pierwszych dni życia. Dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione mlekiem matki zostało stworzone mleko modyfikowane, które jest produktem wytwarzanym z krowiego mleka tak, aby podczas procesu technologicznego zbliżyć go jak najbardziej do składu naturalnego mleka matki. Jest ono dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego, by w pełni zaspokoiło potrzeby dziecka. Mleka dla dzieci dobierane są odpowiednio do miesiąca życia i preferencji dietetycznych malucha. Mleko początkowe podaje się dziecku od pierwszych dni narodzin do 6-go miesiąca życia. Mleko następne jest dla niemowląt, które ukończyły pół roku i kolejne dla juniora po ukończeniu 12 miesiąca życia. Mleka dla dzieci zawierają wszystkie składniki odżywcze, probiotyki, prebiotyki oraz witaminy i minerały potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. Poza mlekiem początkowym, następnym i dla juniora dostępne są także mleka specjalistyczne takie jak; zapobiegające kolkom, przeciw ulewaniu się, przeciw alergii, nietolerujących laktozy oraz zapobiegające biegunce czy zaparciom.  

Zagęszczacze do mleka

Ulewanie u noworodków pojawia się bardzo często i jest zmartwieniem wielu rodziców. Jeśli nie towarzyszą mu przy tym dodatkowe objawy takie jak bóle brzuszka, biegunka, zaparcia czy gorączka, nie ma powodu do niepokoju. Przyczyn ulewania u maluszków może być wiele jak np. połykanie powietrza podczas picia, przejedzenie lub osłabiony zwieracz przełyku czyli tzw. refluks. W większości dolegliwości te przemijają, gdy dziecko zacznie siadać lub zjadać bardziej gęste posiłki. Rozwiązaniem na ulewanie są zagęszczacze do mleka, które można dodawać zarówno do mleka modyfikowanego jak i naturalnego mleka matki. Stosuje się je także do zagęszczania preparatu mlekozastępczego jakie podaje się dzieciom z alergią. W aptece internetowej Papaya, na naszych wirtualnych półkach można znaleźć środek zagęszczający jak np. Bebilon Nutriton, który zawiera naturalne zagęszczacze i można go dodawać bezpośrednio do mleka lub płynów. Zagęszczacze do mleka sprawiają, że posiłek maluszka jest odpowiednio przygotowany a rodzic ma pewność, że jego pociecha jest najedzona i ma dobrze zbilansowaną dietę.

Kleiki dla dzieci

Kleiki dla dzieci to bezmleczne i bezglutenowe posiłki, które dodaje się do mleka, preparatu mlekozastępczego lub do wody. Kleiki dla dzieci występują w postaci kleików ryżowych i kukurydzianych. Podaje się je maluszkowi, od 4 miesiąca życia, by rozszerzać jego dietę i łagodnie wprowadzić w zmianę konsystencji posiłku. Można także dodawać kleiki ryżowe do zupek czy deserów owocowych jako zagęszczacz posiłku. Często stosuje się go u maluszków, które nie tolerują glutenu. U starszych dzieci, które potrzebują diety lekkostrawnej, może być podawany w formie łagodnego, półpłynnego posiłku lub przygotowany w postaci zupy mlecznej. Kleiki ryżowe występują także w formie dietetycznego środka spożywczego z dodatkiem marchewki. Gotowa postać kleiku marchwiowo-ryżowego, stosowana jest u niemowląt od 4-go miesiąca, przy zaburzeniach elektrolitowo wodnych.  

Każda mama wie, że odpowiednie żywienie dziecka jest bardzo ważne, ponieważ układ trawienny i jego zapotrzebowanie na energię z miesiąca na miesiąc wzrasta. Dlatego trzeba wybrać taki preparat, które będzie dla niego smaczny i nie będzie powodował żadnych problemów trawiennych. 

Product added to compare.