Witaminy dla mam

Mama i kobieta w ciąży,witaminy dla mam,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 40 pozycji

Suplementy dla kobiet w ciąży - aptekapapaya.pl

Ciąża to okres, w którym szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na dostarczanie do organizmu odpowiednich składników odżywczych. Witaminy i minerały są bardzo ważnym elementem, który wpływa na rozwój płodu, oraz przebieg ciąży. Zaburzenia w poziomach mikroelementów może prowadzić do wad płodu oraz przedwczesnego porodu. Suplementy dla kobiet w ciąży powstały właśnie z myślą o dziecku i matce. Witaminy i minerały dedykowane kobietom w ciąży są bogate w składniki, które wpływają korzystnie na zdrowie. 

Co powinien zawierać dobry suplement dla kobiet w ciąży?

Dobry suplement dla kobiet w ciąży powinien zawierać:

  • kwas foliowy - ten minerał odpowiada za zmniejszenie ryzyka występowania wad u płodu
  • żelazo - jego niedobór może prowadzić do przedwczesnego porodu, spowolnionego wzrostu dziecka w łonie matki lub poronienia
  • jod - jest minerałem, który odpowiada za prawidłowy rozwój układu nerwowego u dziecka, jego niedobór może skutkować uszkodzeniem słuchu lub nawet głuchotą całkowitą
  • witamina D - wpływa na prawidłową wagę urodzeniową dziecka, dodatkowo zapobiega występowaniu krzywicy
  • Kwasy DHA - wpływają na prawidłowy rozwój siatkówki oka u dziecka, ich niedobór może skutkować przedwczesnym porodem i niską wagą urodzeniową dziecka

Dobry suplement dla kobiet w ciąży powinien zawierać cynk, selen, mangan i miedź te składniki odżywcze odgrywają również bardzo ważną rolę podczas ciąży. Badania dowodzą, że niedobór tych mikroelementów zwiększa ryzyko występowania stanu przedrzucawkowego, 

Kompleksy witamin dla kobiet w ciąży z apteki internetowej Papaya

Kompleksy witamin dla kobiet w ciąży to wygodne preparaty zawierające w swoim składzie wszystkie niezbędne witaminy i minerały, które odpowiadają w dużej mierze za prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu. Oczywiście można sięgać po każdy mikroelement oddzielnie jednak wygodniejszą formą jest korzystanie z preparatów łączonych. 

Suplementy dla kobiet karmiących

Suplementacja podczas okresu karmienia piersią jest również bardzo ważna. Podczas laktacji zwiększa się zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Organizm matki potrzebuje witaminy A, D, E, C, witaminy z grupy B aby prawidłowo funkcjonować. Dodatkowo kobieta karmiąca powinna dostarczać do organizmu wapń, magnez, jod, selen, cynk, miedź i kwasy DHA. Wszystkie te składniki wpływają korzystnie na utrzymanie laktacji i funkcjonowanie całego organizmu kobiety. 

Witaminy bez jodu dla kobiet w ciąży

Wszystkie kompleksy witamin dla kobiet w ciąży i mam karmiących zawierają jod, jest to niezbędny mikroelement wpływający na rozwój płodu i prawidłowy przebieg ciąży. Jeśli pacjentka posiada przeciwwskazania do przyjmowania tego mikroelementu należy dostarczać do organizmu witaminy i minerały osobnych preparatach.

Czy warto przyjmować suplementy w ciąży i podczas karmienia piersią?

Ciąża i okres karmienia piersią to czas zwiększonego zapotrzebowania na witaminy i minerały. Uzupełniać możemy je na dwa sposoby, za pomocą odpowiedniej diety oraz przyjmując suplementy. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że podaż na te składniki jest zwiększona, dlatego zaleca się sięganie po suplementy z apteki. 

Czy można przedawkować witaminy i minerały w ciąży?

Niedobór witamin w ciąży może przyczynić się do występowania wad płodu oraz złego przebiegu ciąży. Nadmiar witamin i minerałów również może zaszkodzić przyszłej mamie oraz kobiecie karmiącej. Stosując suplementy zawsze powinniśmy się stosować do zaleceń producenta.

Witaminy i minerały odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie ludzkim. Nie bez przyczyny uważa się, że podstawą zdrowia jest prawidłowa dieta. Sięgajmy po suplementy tylko w przypadku braku możliwości dostarczania do organizmu witamin i minerałów w tradycyjny sposób. Pamiętajmy, że okres ciąży i czas karmienia piersią jest zaliczany do wzmożonego zapotrzebowania na składniki odżywcze. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 113,00 zł

Produkt dodany do ulubionych