Cholesterol
100% Sok z owoców granatu, płyn, 490ml
Karczoch, tabletki powlekane, 60 szt.
Lecytyna 1200mg Forte, kapsułki, 80szt
Morwa Biała Forte + Berberyna, tabletki, 60szt
Czarna Porzeczka z Witaminą C, płyn, 490 ml
Sylicynar, tabletki powlekane, 60 szt.
Omega Cardio + Czosnek, kapsułki, 60 szt
Oeparol, kapsułki, 60 szt
Equazen, płyn o smaku cytrusowym, 200ml
ArmoLipid, tabletki, 60szt
Ostrosept Plamisty mielony odtłuszczony, proszek, 100 g
Monolipid K, kapsułki z celulozy roślinnej, 30 szt
Calominal, tabletki, 60 szt
Cholesterol, jaki wpływ na zdrowie ma poziom cholesterolu?
Cholesterol odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Kiedyś uważano, że powinno się unikać wszystkich produktów odzwierzęcych bo to właśnie one rzekomo odpowiadały za podwyższenie cholesterolu. Dziś już mamy świadomość, że zarówno przyjmowanie zbyt dużej ilości węglowodanów może prowadzić do nadwyżki cholesterolu.
Czym jest cholesterol? Kiedy wykonać badanie poziomu cholesterolu?
Cholesterol zaliczamy do związków lipidowych czyli do tłuszczów. Produkowanie cholesterolu odbywa się w organizmie zwierząt i ludzi. Związek ten nie rozpuszcza się we krwi, jest przenoszony przez lipoproteiny ( cząsteczki tłuszczów połączonych z białkami) Poziom cholesterolu nie powinien przekraczać normy, jego nadmiar może prowadzić do powstawania wielu chorób takich jak udar, miażdżyca lub zawał serca. Dlatego poziom cholesterolu należy badać minimum raz w roku.
Wysoki cholesterol objawy, skutki podwyższonego poziomu cholesterolu
Wysoki cholesterol prowadzi do gromadzenia się złogów zalegających w naczyniach krwionośnych. Często zbyt duży poziom cholesterolu jest wykrywany podczas rutynowych badań. Pacjenci nie posiadają objawów w początkowej fazie schorzenia. Dopiero po dłuższym czasie mogą pojawić się objawy takie jak zgrubienia w okolicach powiek, pod biustem czy na łokciach. Dodatkowo u pacjentów z dużym cholesterolem występuje bolesność kończyn dolnych, które są spowodowane zwężeniem naczyń poprzez złogi. Chorzy skarżą się również na brak pamięci i problemy z koncentracją.
Co na cholesterol? Jak leczyć podwyższony cholesterol?
U osób z nadmiarem cholesterolu zaleca się zmianę nawyków żywieniowych. Awokado, siemię lniane, olej rośliny czy ryby morskie są odpowiednie do stosowania u pacjentów z nadmiarem cholesterolu. W przypadku zaawansowanej choroby zaleca się wdrożenie leczenia farmakologicznego.
Leki na cholesterol, co obniża cholesterol?
W przypadku znacznie podwyższonego poziomu cholesterolu stosuje się leki na receptę takie jak: statyny, inhibitory i fibraty. Przed przyjmowaniem tych leków potrzebna jest konsultacja lekarska oraz badania potwierdzające problem z podwyższonym cholesterolem.
Leki na cholesterol bez recepty na obniżenie cholesterolu
Leki na cholesterol bez recepty zawierają głównie wyciągi roślinne. Ostropest plamisty, karczoch, witaminy z grupy B czy kwasy omega 3 to tylko jedne z wielu substancji, które wpływają na zmniejszenie cholesterolu. W niektórych preparatach znajdziemy również monakolinę K lub ubikareon, które skutecznie wpływają na obniżenie poziomu złego cholesterolu. Suplementy na cholesterol mają głównie za zadanie utrzymać poziom cholesterolu na prawidłowym poziomie.
Leki na cholesterol Apteka Papaya, jakie leki mamy dostępne w naszej ofercie
Tabletki na cholesterol to nie jedyna forma jaką możemy wybrać w naszej aptece, dostępne są również herbatki czy płynne zioła. To jaki produkt wybierzemy zależy od nas samych.
Soki na cholesterol
Ostatnio pacjenci ze zbyt wysokim cholesterolem sięgają po soki z granatu. Owoc ten zawiera w sobie substancje wpływające na obniżenie złego cholesterolu. Jest to odpowiednia alternatywa dla suplementów i leków z tej kategorii. Sok można używać do herbaty jak dodatek lub do wody jako element orzeźwiający.
Cholesterol, najczęściej zadawane pytania
Jaki powinien być prawidłowy poziom cholesterolu?
Cholesterol powinien mieścić się w normie podanej przez laboratorium, które wykonuje badanie. U zdrowego człowieka nie powinien przekraczać 200 mg/dl. Stan wysokiego stężenia cholesterolu powinien być obniżony.
Czy zbyt wysoki cholesterol zagraża życiu?
W przypadku dużego stężenia należy obniżyć poziom cholesterolu. Duży poziom cholesterolu wpływa na pojawienia się zagrożenia zachorowania na choroby sercowo naczyniowe. Leki obniżające cholesterol zmniejszają ryzyko występowania chorób, które mogą prowadzić do przedwczesnej śmierci.
Jakie są naturalne sposoby na obniżenie cholesterolu?
Istnieją domowe sposoby zmniejszające stężenie cholesterolu. Zbyt wysoki poziom można wyregulować sięgając po napary z ziół takich jak kwiat lipy, głóg, serdecznik, pokrzywa, karczoch czy liść łopianu. Wymienione zioła znajdziemy również w suplementach diety.
Z czego wynika wysoki poziom cholesterolu?
Wysoki poziom stężenia cholesterolu może wystąpić u osób, które stosują złą dietę, mają małą aktywność fizyczną, nadużywają alkoholu, palą papierosy. Nie są to jednak jedyne przyczyny zaburzenia normy cholesterolu. Ilości cholesterolu w nadmiarze mogą być wynikiem uwarunkowań genetycznych. W obu przypadkach należy regularnie kontrolować poziom cholesterolu.
Czym są leki na cholesterol nowej generacji?
Obecnie na rynku mamy dostępne leki nowej generacji, które zawierają w swoim składzie statyny, inhibitory pompy PCSK9, suplementy zmniejszające cholesterol zawierają również składniki ziołowe. Badania dowodzą zę zwiększony poziom cholesterolu znacznie się obniża po zażywaniu regularnym leków obniżających poziom.
Kiedy stosować leki na cholesterol?
Powinniśmy stosować leki w momencie podwyższonego poziomu tego wskaźnika. Leki zmniejszające cholesterol niwelują ryzyko występowania wielu chorób.
Gdzie kupić preparaty obniżające cholesterol?
Jeśli decydujemy się na leczenie za pomocą środków farmakologicznych warto, aby kupować je z legalnych źródeł. Dlatego leki na cholesterol warto zakupić w aptece. Przed zastosowaniem należy sprawdzić poziom cholesterolu całkowitego.
Ile osób w Polsce ma zły poziom całkowitego cholesterolu?
W Polsce optymalny poziom cholesterolu posiada tylko 31% populacji. Pozostałe 69% posiada zaburzony poziom stężenia cholesterolu.
Wysoki cholesterol naraża nas na powstawanie wielu chorób, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia oraz zdrowia. Na wysoki poziom narażeni są pacjenci powyżej 50 roku życia, dlatego zaleca się u takich osób wykonywać badania kontrolne. Kontrola cholesterolu powinna odbywać się regularnie, w przypadku podwyższonego parametru należy obniżyć cholesterol za pomocą leków bez recepty. Suplementy obniżające cholesterol zawierają wyciągi roślinne, które skutecznie wpływają na jego poziom. Zmniejszyć cholesterol można za pomocą ziół dostępnych w aptece. Dodatkowo skuteczna może okazać się dieta cholesterolowa, wprowadzenie odpowiedniego jedzenia ograniczającego podwyższenie cholesterolu skutecznie wpłynie na poprawę parametrów.