Cholesterol

Bez recepty, cholesterol, aptekapapaya.pl, strona 1

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 33 pozycji

Cholesterol

Cholesterol odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Kiedyś uważano, że powinno się unikać wszystkich produktów odzwierzęcych bo to właśnie one rzekomo odpowiadały za podwyższenie cholesterolu. Dziś już mamy świadomość, że zarówno przyjmowanie zbyt dużej ilości węglowodanów może prowadzić do nadwyżki cholesterolu. 

Czym jest cholesterol?

Cholesterol zaliczamy do związków lipidowych czyli do tłuszczów. Produkowanie cholesterolu odbywa się w organizmie zwierząt i ludzi. Związek ten nie rozpuszcza się we krwi, jest przenoszony przez lipoproteiny ( cząsteczki tłuszczów połączonych z białkami) Poziom cholesterolu nie powinien przekraczać normy, jego nadmiar może prowadzić do powstawania wielu chorób takich jak udar, miażdżyca lub zawał serca. 

Wysoki cholesterol objawy

Wysoki cholesterol prowadzi do gromadzenia się złogów zalegających w naczyniach krwionośnych. Często zbyt duży poziom cholesterolu jest wykrywany podczas rutynowych badań. Pacjenci nie posiadają objawów w początkowej fazie schorzenia. Dopiero po dłuższym czasie mogą pojawić się objawy takie jak zgrubienia w okolicach powiek, pod biustem czy na łokciach. Dodatkowo u pacjentów z dużym cholesterolem występuje bolesność kończyn dolnych, które są spowodowane zwężeniem naczyń poprzez złogi. Chorzy skarżą się również na brak pamięci i problemy z koncentracją. 

Co na cholesterol?

U osób z nadmiarem cholesterolu zaleca się zmianę nawyków żywieniowych. Awokado, siemię lniane, olej rośliny czy ryby morskie są odpowiednie do stosowania u pacjentów z nadmiarem cholesterolu. W przypadku zaawansowanej choroby zaleca się wdrożenie leczenia farmakologicznego. 

Leki na cholesterol

W przypadku znacznie podwyższonego poziomu cholesterolu stosuje się leki na receptę takie jak: statyny, inhibitory i fibraty. Przed przyjmowaniem tych leków potrzebna jest konsultacja lekarska oraz badania potwierdzające problem z podwyższonym cholesterolem.

Leki na cholesterol bez recepty

Leki na cholesterol bez recepty zawierają głównie wyciągi roślinne. Ostropest plamisty, karczoch, witaminy z grupy B czy kwasy omega 3 to tylko jedne z wielu substancji, które wpływają na zmniejszenie cholesterolu. W niektórych preparatach znajdziemy również monakolinę K lub ubikareon, które skutecznie wpływają na obniżenie poziomu złego cholesterolu. Suplementy na cholesterol mają głównie za zadanie utrzymać poziom cholesterolu na prawidłowym poziomie. 

Leki na cholesterol Apteka Papaya

Tabletki na cholesterol to nie jedyna forma jaką możemy wybrać w naszej aptece, dostępne są również herbatki czy płyne zioła. To jaki produkt wybierzemy zależy od nas samych.

Soki na cholesterol

Ostatnio pacjenci ze zbyt wysokim cholesterolem sięgają po soki z granatu. Owoc ten zawiera w sobie substancje wpływające na obniżenie złego cholesterolu. Jest to odpowiednia alternatywa dla suplementów i leków z tej kategorii. Sok można używać do herbaty jak dodatek lub do wody jako element orzeźwiający. 

Wysoki cholesterol naraża nas na powstawanie wielu chorób, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia oraz zdrowia. Na wysoki poziom narażeni są pacjenci powyżej 50 roku życia, dlatego zaleca się u takich osób wykonywać badania kontrolne. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 169,00 zł

Produkt dodany do ulubionych