Kosmetyki do higieny intymnej

kosmetyki, ciało, kosmetyki do higieny intymnej, aptekapapaya.pl
PrOVag, emulsja, 150 ml
Dostępny
Higiena intymna

PrOVag, emulsja, 150 ml

20,80 zł
Wskazania: Dla kobiet i dziewczynek od 1. roku życia Codzienna pielęgnacja i higiena miejsc intymnych Skóra bardzo wrażliwa i skłonna do alergii
Hydrovag emulsja, 300ml
Dostępny
Higiena kobiety

Hydrovag emulsja, 300ml

27,02 zł
Wskazania: Do pielęgnacji i higieny okolic intymnych Odpowiedni do skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej
PrOVag, emulsja, 300 ml
Dostępny
Higiena kobiety

PrOVag, emulsja, 300 ml

38,84 zł
Wskazania: Dla kobiet i dziewczynek od 1. roku życia Codzienna pielęgnacja i higiena miejsc intymnych Skóra bardzo wrażliwa i skłonna do alergii
Iladian żel do higieny...
Dostępny
Higiena kobiety

Iladian żel do higieny intymnej 40+, 180 ml

18,68 zł
Wskazania: Pielęgnacja stref intymnych  Ochrona przed szkodliwymi mikroorganizmami Ochrona przed podrażnieniami  Regeneracja oraz nawilżenie skóry okolic intymnych 
Pokazano 1-24 z 48 pozycji

Kosmetyki do higieny intymnej

Strefa intymna jest niezwykle delikatna i wymaga również od nas takiej pielęgnacji. Ta część ciała szczególnie narażona jest na dużą wilgotność oraz przegrzanie, co stwarza znakomite środowisko do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów. Ponadto naturalne PH i flora fizjologiczna pochwy, mogą zostać zachwiane na skutek wielu różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Prawidłowa i regularna higiena pozwala zapobiec infekcjom o podłożu bakteryjnym i grzybiczym, którym towarzyszy swędzenie oraz upławy o nieprzyjemnym zapachu a także ból. Należy jednak pamiętać, że zarówno nadmierna jak i niedostateczna higiena okolic intymnych, źle wpływa na nasze zdrowie. Stosując odpowiednie kosmetyki do higieny intymnej zapewniamy sobie ochronę przed infekcjami oraz delikatne i skuteczne mycie. Również panowie, nie powinni zapominać dbać o miejsca intymne. Dla nich również posiadamy kosmetyki do higieny intymnej, które pozwolą im zachować higienę, świeżość, prawidłowe PH oraz łagodzić podrażnienia. Wśród wielu dostępnych preparatów w naszej aptece, można znaleźć te, które najbardziej będą odpowiadały naszym potrzebom. Kosmetyki do higieny intymnej w zależności od wymagań mogą być nawilżające, regenerujące, ultra delikatne, przeciwgrzybicze, antybakteryjne, prebiotyczne, łagodzące oraz normalizujące. Ważne, by w kosmetykach do higieny intymnej, nie zabrakło takich składników jak np.: kwas mlekowy, aloes, kozie mleko, oligosacharydy, laktitol, inulina, gliceryna, alantoina, ekstrakt z tymianku oraz wyciągi z szałwi, kory dębu, rumianku, jaśminu, macierzanki, nagietka, babki lancetowatej i tarczycy bajkalskiej a także kwas laktobionowy, panthenol, kwas hialuronowy i prebiotyki. 

Kosmetyki do higieny intymnej z apteki, jak naturalnie dbać o higienę ?

Używając kosmetyki do higieny intymnej z apteki, mamy pewność, że są przebadane pod kątem ginekologicznym i dermatologicznym. Apteka Papaya posiada szeroki wybór preparatów do higieny intymnej w formie płynu, żelu, pianki, emulsji i chusteczek. Mamy kosmetyki wielu renomowanych i cieszących się dobrą opinią marek jak Ziaja, Lacibios, Iladian, PlivaFem, Biały Jeleń, Lactovaginal oraz Lactacyd i Provag. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania odpowiedniego kosmetyku dla siebie i bliskich. Produkty higieny intymnej powinny być dobrane pod kątem potrzeb oraz wieku. Kosmetyki higieny intymnej odpowiednie dla dzieci powinny być stosowane po konsultacji z pediatrą. Zaleca się je stosować kiedy, dziecko ma tendencje do stanów zapalnych okolic intymnych.

Rodzaje kosmetyków do higieny intymnej, troska o higienę intymną

Płyny do higieny intymnej mają za zadanie utrzymać prawidłowe pH miejsc intymnych, aby ograniczyć ryzyko występowania infekcji. Odpowiednie dermokosmetyki dokładnie oczyszcza i poprawia mikrobiom okolic intymnych. W ofercie apteki znajdziecie produkty takie jak:

  • chusteczki intymne - które sprawdzą się w podróży
  • prebiotyczny żel utrzymujący odpowiednie pH okolic intymnych
  • dermatologiczny żel intymny o właściwościach przeciwgrzybiczych, doskonale sprawdzi się podczas występowania infekcji
  • Produkty do higieny intymnej zawierające naturalne składniki
  • Kosmetyki intymne dla mężczyzn
  • wkładki higieniczne, które pomagają zachować

Naturalne kosmetyki intymne zawierają unikatowy skład, który odpowiednio oczyszcza, ale nie narusza bariery ochronnej. Zabezpiecza przed rozwojem bakterii oraz nie zaburza pH. Emulsja higieniczna jest polecana dla wszystkich. Obecnie produkowane są również kosmetyki do higieny intymnej dla dzieci. Większość preparatów zawiera w swoim składzie kwas mlekowy lub kwas laktobinowy, który wpływa pozytywnie na rozwój dobrych bakterii odpowiadających za ochronę przed infekcjami. Kwas mlekowy do higieny intymnej jest rekomendowany przez ginekologów i położników. Wybieraj naturalne kosmetyki intymne, aby nie naruszać naturalnej flory bakteryjnej.

Prebiotyczny żel higieny intymnej, kiedy następuje potrzeba stosowania żeli probiotycznych?

Naturalna higiena intymna to produkty zawierające probiotyki sprzyjające funkcjonowaniu flory bakteryjnej. Potrzeba stosowania żeli probiotycznych następuje w momencie nawracających infekcji intymnych oraz podczas antybiotykoterapii, w tym okresie jesteśmy narażeni na występowanie infekcji okolic intymnych. Troska o higienę intymną jest bardzo ważnym aspektem każdej kobiety. Infekcje intymne powodują dyskomfort, nieleczone mogą powodować wiele schorzeń.

Product added to compare.