Test na RSV

Bez recepty, diagnostyka, testy, test na rsv, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Domowy test na RSV

Test diagnostyczny rsv to wyrób medyczny, który można wykonać w warunkach domowych o każdej porze dnia. Test antygenowy wykonuje się pomocą pobrania wymazu z nosogardzieli. Badanie antygenu wirusa rsv pomaga w szybkim wdrożeniu leczenia i uniknięciu powikłań. Rsv jest szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci. Wciąż wzrasta hospitalizacja rsv u dzieci w wieku wczesno niemowlęcym. Wczesne wykrycie zakażenia rsv pomaga uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych.

Jak szybko wykryć wirusa RSV

Wykrywanie wirusa rsv jest możliwe za pomocą szybkiego testu do wykonania w domu lub za pomocą pobrania wymazu w laboratorium diagnostycznym. Badanie antygenu rsv z krwi niesie za sobą dłuższy czas oczekiwania na wynik. Wirus rsv w wydzielinie wykrywany jest w ciągu 15 minut od wykonania testu.

Jakie choroby wywołuje wirus RSV?

Zakażenie rsv powoduje szereg chorób układu oddechowego. Jednym z częściej występujących objawów zakażenia rsv. U niemowląt atakuje głównie dolne drogi oddechowe u starszych osób objawia się infekcją górnych dróg oddechowych. Test na RSV w domu nie tylko pomoże w diagnozie, ale również sprawdzi się przy podróżowaniu. Sprawdzenie swojego stanu zdrowia ogranicza migrację wirusów.

Jakie objawy daje obecność wirusa RSV w organizmie?

Objawy wywołane wirusem rsv to między innymi katar, kaszel, bóle mięśni, ból gardła, problemy z oddychaniem i złe samopoczucie. Sezon RSV panuje głównie jesienią oraz zimą. Obecnie na rynku dostępne są testy combo, które wykrywają covid-19/rsv i grypę. Taki rodzaj testu za jedym razem zdiagnozuje 3-4 choroby

Kiedy wykonać test na obecność wirusa RSV

Test diagnostyczny rsv należy wykonać jeśli posiadamy objawy grypopodobne. W ten sposób unikniemy rozprzestrzeniania wirusa.

Test na RSV, najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób wykonać test RSV? Czy można wykonywać test na rsv w domu?

Test rsv możemy wykonać w warunkach domowych. Domowy test na rsv posiada wymazówkę do pobrania wymazu z nosogardzieli. Pobranie próbki jest bezbolesne i bardzo łatwe w wykonaniu.

Czy podczas infekcji RSV zarażamy?

RSV jest wirusem wysoko zakaźnym, zarażamy już w momencie nie występowania objawów. Testy diagnostyczne pomagają ograniczyć migrację wirusa.

W jaki sposób możemy się zarazić wirusem rsv?

Wirusem rsv zarażamy się poprzez przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobą zakażoną oraz poprzez używanie tych samych przedmiotów.

Czy test na wirusa RSV można wykonywać u dzieci?

Obecne testy zaleca się wykonywać powyżej 14 roku życia. U dzieci młodszych test na rsv powinno wykonywać się w laboratorium.

 

Product added to compare.