Ból gardła

Ból, ból gardła, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 179 pozycji

Ból gardła

Ból gardła jest często wynikiem stanu zapalnego wywołanego wirusami lub bakteriami. Nasza apteka Papaya posiada szereg preparatów na ból gardła. Dostępne leki i wyroby medyczne pomagają złagodzić objawy takie jak ból przy przełykaniu, pieczenie w gardle, kłucie i drapanie. Preparaty te zawierają substancje czynne taki jak salicylan choliny, lidokaine, benzokaine, które mają działanie przeciwbólowe oraz odkażające. 

Leki na ból gardła z apteki

Leki na ból gardła dostępne są w formie sprayu na gardło, tabletek do ssania czy pastylek. Spraye są wygodną formą podania, leki te działają miejscowo. Tabletki i kapsułki to często połączenie substancji czynnej o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym z wyciągami roślinnymi o działaniu powlekającym i ochronnym. Podczas występowania bólu gardła występuje problem z przełykaniem oraz mówieniem. Leki na ból gardła dają natychmiastową ulgę zapewniając szybki powrót do normalnego funkcjonowania. 

Leki ziołowe na ból gardła

Podczas bólu gardła można sięgać po zioła łagodzące objawy. Do ziół wpływających pozytywnie na infekcję gardła zaliczamy szałwię lekarską, rumianek, tymianek, porost islandzki i lipa. Wszystkie te rośliny przyczynią się do złagodzenia podrażnień w gardle. Dodatkowo wyciągi roślinne takie jak prawoślaz, podbiał, porost islandzki powlekają błonę śluzową gardła i zmniejszają ryzyko występowania podrażnień na skutek kaszlu. 

Płukanki na gardło

Kiedyś podczas bólu gardła stosowano płukanki na bazie soli lub mieszanek ziół, które skutecznie łagodziły dolegliwości bólowe. Dziś również stosuje się tą metodę, w aptece możemy kupić gotową mieszankę do zaparzania, dzięki której wykonamy płukankę. Dodatkowo w tej kategorii znajdziemy tabletki na bazie soli emskiej do rozpuszczania, która również jest odpowiednia do stosowania podczas bólu gardła. 

Ból gardła można leczyć gotowymi preparatami zawierającymi substancje czynne lub domowymi sposobami. Należy pamiętać, żeby stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać dawki zalecanej przez producenta. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 44,00 zł

Produkt dodany do ulubionych