Ból gardła

Ból, ból gardła, aptekapapaya.pl
Lizak Cholinex, 1szt
Dostępny
Ból gardła

Lizak Cholinex, 1szt

1,74 zł
Wskazania: Ból gardła, pieczenie, drapanie, suchość
Islaherb, spray do gardła,... Islaherb, spray do gardła,... 2
Dostępny
Gardło

Islaherb, spray do gardła, 30 ml

14,65 zł
Wskazania: Drapanie w gardle, Stan zapalny gardła, jamy ustnej, krtani, strun głosowych, migdałków, afty Ból, suchy kaszel
Tymianek i podbiał,...
Dostępny
Gardło

Tymianek i podbiał, pastylki, 24 szt

16,55 zł
 Wskazania: Łagodzenie chrypki Łagodzenie kaszlu związanego z przeziębieniem Pomocniczo w nieżycie błon śluzowych górnych dróg oddechowych
Septinum Silver, pastylki... Septinum Silver, pastylki... 2
Dostępny
Gardło

Septinum Silver, pastylki do ssania, 24szt

17,68 zł
Wskazania: Podrażnienia błony śluzowej gardła i krtani Suchość, trudność w przełykaniu Stan zapalny jamy ustnej Stan zapalny migdałków podniebiennych Po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych
Pokazano 1-24 z 176 pozycji

Ból gardła, co może być przyczyną bólu gardła?

Zapewne każdy z Nas, niejednokrotnie doświadczył w swoim życiu bólu gardła. Jest to, niestety niezbyt przyjemne doświadczenie, które często jest wynikiem stanu zapalnego wywołanego wirusami lub bakteriami. Nasza apteka Papaya posiada szereg preparatów, które wykazują działanie, gdy występuje zarówno ból gardła przy infekcjach górnych dróg oddechowych, jak i przy nadwyrężeniu strun głosowych czy klimatyzacji. Dostępne leki i wyroby medyczne pomagają złagodzić objawy takie jak ból przy przełykaniu, pieczenie w gardle, kłucie i drapanie. Preparaty na gardło zawierają substancje czynne taki jak salicylan choliny, lidokaine, benzokaine, które mają działanie przeciwbólowe oraz odkażające. 

Leki na ból i zapalenie gardła z apteki

Leki na ból gardła dostępne są w formie sprayu na gardło, tabletek do ssania czy pastylek. Spraye są wygodną formą podania, leki te działają miejscowo. Tabletki i kapsułki na ból gardła znajdują często połączenie w sobie substancji czynnej o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym z wyciągami roślinnymi o działaniu powlekającym i ochronnym. Podczas silnego bólu gardła pojawiają się często także problemy z przełykaniem oraz mówieniem. Leki do zwalczania bólu gardła dają natychmiastową ulgę w odczuwaniu bólu gardła i zapewniają szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Już przy pierwszych objawach zapalenia gardła, warto sięgnąć po środki lecznicze dostępne w aptece. Przy wyborze właściwego preparatu na ból gardła warto wziąć pod uwagę czy ma jakieś przeciwwskazania oraz dla jakiej grupy wiekowej jest dedykowany. W ofercie naszej apteki znajdziecie Państwo leki i suplementy diety, pomocne w łagodzeniu objawów stanu zapalnego bony śluzowej gardła i jamy ustnej, leki działające w celu złagodzenia miejscowego bólu gardła, oraz w dolegliwościach bólowych gardła wywołanych infekcjami. Przykładem są tabletki na ból gardła herbitussin, orofar, cholinex, tantum verde czy strepsils. W leczeniu bólu gardła świetnie radzą sobie także spraye jak np. fiorda, argentin T, Gardimax oraz tantum verde itp.

Leki ziołowe na ból gardła. Jakie zioła pomagają na bolące gardło?

Podczas bólu gardła można sięgać po zioła łagodzące objawy. Do ziół wpływających pozytywnie na infekcję gardła zaliczamy szałwię lekarską, rumianek, tymianek, porost islandzki i lipa. Wszystkie te rośliny przyczynią się do złagodzenia podrażnień w gardle. Dodatkowo wyciągi roślinne takie jak prawoślaz, podbiał, porost islandzki powlekają błonę śluzową gardła i jamy ustnej zmniejszając ryzyko występowania podrażnień na skutek kaszlu. 

Płukanki na gardło. Co zawierają preparaty do płukania gardła?

Kiedyś podczas nieprzyjemnego bólu gardła stosowano płukanki na bazie soli lub mieszanek ziół, które skutecznie łagodziły dolegliwości bólowe. Dziś również stosuje się tą metodę, w aptece możemy kupić gotową mieszankę do zaparzania, dzięki której wykonamy płukankę. Dodatkowo w tej kategorii znajdziemy tabletki na bazie soli emskiej do rozpuszczania, która również jest odpowiednia do stosowania podczas bólu gardła. 

Ból gardła kojarzy nam się zazwyczaj z przeziębieniem czy anginą, a może to być po prostu przebywanie w zanieczyszczonym środowisku lub wpływ klimatyzacji. Niezależnie od źródła, nie należy nigdy ignorować bólu gardła, gdyż nie leczony często nasila swoje nieprzyjemne działanie. Ból gardła można leczyć gotowymi preparatami zawierającymi substancje czynne lub domowymi sposobami. Należy pamiętać, żeby stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać dawki zalecanej przez producenta. W przypadku niemijającego bólu gardła, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutom.

Ból gardła, najczęściej zadawane pytania:

Czym płukać gardło, by jak najszybciej przestało boleć?

  • Płukać gardło możemy za pomocą gotowych preparatów do płukania, lub tabletek czy saszetek do przygotowania roztworu. Posiadają one działanie przeciwbakteryjne, antyseptyczne, znieczulające i przeciwzapalne.

Jakie preparaty na ból gardła zadziałają najlepiej?

  • W przypadku bólu gardła o podłożu infekcyjnym, preparat powinien zawierać substancje antybakteryjne takie jak np. chloheksydynę, flurbiprofen czy salicylan choliny, natomiast przy dolegliwościach związanych z nadwyrężeniem strun głosowych, możemy zastosować preparaty zawierające np. rumianek, tymianek, szałwię a także podbiał, aloes i miód.

Kiedy antybiotyk na zapalenie gardła?

  • Lekarz zaleca zastosowanie antybiotyku przy leczeniu dolegliwości bólowych gardła, tylko w przypadku infekcji bakteryjnej jak np. grzyby czy angina, która charakteryzuje się wysoką gorączką i ostrym bólem gardła.

Co jest najczęstszą przyczyną bólu w gardle?

  • Najczęstszą przyczyną pojawienia się bólu w gardle może być: infekcja wirusowa, grzybicza, bakteryjna, klimatyzacja, suche powietrze, wdychanie szkodliwych substancji przez drogi oddechowe, nadwyrężenie strun głosowych.

Jak można złagodzić ból gardła domowymi sposobami?

  • Jednym z najczęściej stosowanych domowych sposobów przy leczeniu bólu gardła, jest płukanie gardła kilka razy dziennie roztworem soli. Ból gardła łagodzi także picie ciepłych płynów takich jak np. herbatka z miodem i cytryną, bulion oraz napary z malin czy czarnego bzu.

Product added to compare.