Paznokcie

kosmetyki, ciało, paznokcie, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Paznokcie

Wygląd paznokci jest odzwierciedleniem naszego zdrowia. Warto zwracać uwagę na ich wygląd, bo może on sugerować o obecności wielu schorzeń. Zdrowe paznokcie są gładkie i różowe. Różnego rodzaju przebarwienia, zmiany kształtu płytki mogą sugerować niedobory witamin i minerałów, chorobę lub złą pielęgnację.

Problemy z paznokciami

Jednym z częściej występujących problemów jest nadmierna kruchliwość paznokci. Łamliwe paznokcie pojawiają się w momencie braku witamin i minerałów. Często jest to spowodowane restrykcyjnymi dietami lub chorobą. Paznokcie są również narażone na występowanie grzybicy, można się nią zarazić poprzez kontakt ze skażoną powierzchnią. 

Do paznokci Apteka Papaya

W tej kategorii znajdziemy kosmetyki przeznaczone do odpowiedniej pielęgnacji paznokci. Między innymi znajdziemy tutaj:

odżywki do paznokci zawierające składniki odżywcze, które wzmacniają, wpływają na lepszą twardość płytki paznokciowej oraz zapobiegają rozdwajaniu i nadmiernej kruchliwości. Odżywki do paznokci występują w formie lakierów oraz oliwek do wcierania. Dzięki zastosowaniu odżywek do paznokci z apteki znacznie poprawimy wygląd płytki. 

lakiery na grzybicę to wyroby medyczne obecne również w tej kategorii. Lakiery na grzybicę paznokci posiadają substancję czynną, która wnika w głąb i usuwa grzybicę. Jest to jedna z lepszych metod walki z grzybicą na paznokciach. Lakiery te są dostępne bez recepty i możemy zakupić je w aptece stacjonarnej lub internetowej. 

lakiery na obgryzanie paznokci to skuteczna metoda oduczenia dziecka i dorosłego nawyku obgryzania skórek i paznokci. Posmarowana płytka paznokcia daje gorzki posmak podczas brania rąk do buzi. W ten sposób osoby z nawykiem obgryzania hamują się i nie obgryzają paznokci.

olejki rycynowe i glicerynowe dostępne w tej kategorii również służą do pielęgnacji skórek wokół paznokcia i płytki. Odpowiednie nawilżenie wpływa na kondycję paznokcia. Dodatkowo olejki zawierają w swoim składzie substancje wpływające regeneracyjnie na płytkę, utwardza oraz zwiększa odporność na uszkodzenia. 

Kategoria ta zawiera wszystkie potrzebne produkty do pielęgnacji paznokci oraz leczenia popularnie występującej grzybicy paznokci. Podczas występowania nadmiernej łamliwości należy sięgnąć po odżywki wspomagające procesy regeneracyjne. 

 

Product added to compare.