Menopauza

Bez recepty, kobieta, menopauza, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 33 pozycji

Menopauza

Ostatni dzień występowania miesiączki u kobiet nazywamy początkiem menopauzy. Proces jest długotrwały a zmiany hormonalne mogą nawet trwać do 3 lat. Kobiety podczas przekwitania doświadczają szereg objawów utrudniających normalne funkcjonowanie. Zanik okresu jest spowodowany zmianami w gospodarce hormonalnej. Zaburzenia poziomu hormonów żeńskich powodują między innymi wahania nastroju, nadmierną potliwość i uderzenia gorąca. Dodatkowo u kobiet w okresie menopauzalnym występuje nadmierna suchość pochwy nazywana atrofią. 

Co przyjmować podczas menopauzy?

Zaburzenia hormonalne powodują nie tylko objawy takie jak uderzenia gorąca, nadmierną potliwość oraz wahania nastroju. Podczas przekwitania następuje spadek przyswajalności witamin i minerałów. Tak więc podczas menopauzy należy uzupełniać składniki odżywcze za pomocą leków i suplementów. 

Suplementy na menopauzę

W aptece dostępne są suplementy wspierające kobiety podczas okresu menopauzy. Zawierają one między innymi witaminy i minerały, bo na skutek zmian hormonalnych występuje ograniczone wchłanianie składników odżywczych. 

Dobry suplement na menopauzę

Dobry suplement na menopauzę powinien zawierać wapń, który będzie stanowiło uzupełnienie prawidłowej diety. Witaminę D, ponieważ jej wchłanialność jest również ograniczona. Kobiety w okresie menopauzy są narażone na występowanie osteoporozy. Dobry suplement powinien więc zawierać również witaminę E, która wpłynie na uderzenia gorąca. Witaminy z grupy B oraz wyciągi roślinne, które przyczynią się do zmniejszenia przykrych objawów. 

Leki na menopauzę

Leki w aptece na menopauzę zawierają w swoim składzie wyciągi roślinne, które mają podobne działanie do hormonów żeńskich. Jedną z roślin o takich właściwościach jest pluskwica groniasta. Wpływa ona na zmniejszenie nadwrażliwości, wahań nastroju i uderzeń gorąca. W lekach na menopauzę w aptece Papaya znajdziesz również wyciąg z czerwonej koniczyny, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Możemy również spotkać w składzie izoflawony sojowe, które działaniem przypominają pracę estrogenów. Leki na menopauzę przyczyniają się do przywrócenia libido oraz regulowania miesiączkowania u kobiet na początku przekwitania. 

Leki na menopauzę nie zatrzymają zaniku miesiączkowania ale wspomogą funkcjonowanie. Pomogą złagodzić wiele dolegliwości i przetrwać ten trudny czas.

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 128,00 zł

Produkt dodany do ulubionych