Menopauza

Bez recepty, kobieta, menopauza, aptekapapaya.pl
Klimadynon, tabletki...
Dostępny
Menopauza

Klimadynon, tabletki powlekane, 60 szt

36,06 zł
Wskazania: Łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą, takich jak uderzenia gorąca, obfite pocenie się, bezsenność, zmiany nastroju 
Hexagyn żel, 40ml Hexagyn żel, 40ml 2
Dostępny
Infekcje i dolegliwości intymne

Hexagyn żel, 40ml

31,90 zł
Wskazania: Suchość sromu i pochwy Po zabiegach Leczenie podrażnionej śluzówki Dla kobiet
Pokazano 1-24 z 39 pozycji

Menopauza, objawy menopauzy czy znasz je wszystkie?

Ostatni dzień występowania miesiączki u kobiet nazywamy początkiem menopauzy. Proces jest długotrwały a zmiany hormonalne mogą nawet trwać do 3 lat. Kobiety podczas przekwitania doświadczają szereg objawów utrudniających normalne funkcjonowanie. Zanik okresu jest spowodowany zmianami w gospodarce hormonalnej. Zaburzenia poziomu hormonów żeńskich powodują między innymi wahania nastroju, nadmierną potliwość i uderzenia gorąca. Dodatkowo u kobiet w okresie menopauzalnym występuje nadmierna suchość pochwy nazywana atrofią. 

Co przyjmować podczas menopauzy? Co stosować na objawy menopauzy

Zaburzenia hormonalne powodują nie tylko objawy takie jak uderzenia gorąca, nadmierną potliwość oraz wahania nastroju. Podczas przekwitania następuje spadek przyswajalności witamin i minerałów. Tak więc podczas menopauzy należy uzupełniać składniki odżywcze za pomocą leków i suplementów. 

Suplementy diety preparaty na menopauzę

W aptece dostępne są suplementy wspierające kobiety podczas okresu menopauzy. Zawierają one między innymi witaminy i minerały, bo na skutek zmian hormonalnych występuje ograniczone wchłanianie składników odżywczych. 

Dobry suplement na menopauzę

Dobry suplement na menopauzę powinien zawierać wapń, który będzie stanowiło uzupełnienie prawidłowej diety. Witaminę D, ponieważ jej wchłanialność jest również ograniczona. Kobiety w okresie menopauzy są narażone na występowanie osteoporozy. Dobry suplement powinien więc zawierać również witaminę E, która wpłynie na uderzenia gorąca. Witaminy z grupy B oraz wyciągi roślinne, które przyczynią się do zmniejszenia przykrych objawów. 

Leki na menopauzę, preparaty łagodzące objawy menopauzy

Leki na menopauzę, po co je stosować ? Leki na menopauzę łagodzą uderzenia gorąca, zmniejszają atrofie pochwy, niweluje huśtawkę nastroju i poprawiają samopoczucie u kobiet. Preparaty polecane w okresie menopauzy zawierają mnóstwo wyciągów, dzięki którym ustępują objawy menopauzy. To czy będziemy przyjmować leki na menopauzę w dużej mierze zależy od nasilenia objawów. Leki na przekwitanie nie są stosowane u wszystkich kobiet, niektóre z nich przechodzą menopauzę w znacznie mniej nasilonym stopniu i nie wymagają leczenia.

Leki w aptece na menopauzę zawierają w swoim składzie wyciągi roślinne, które mają podobne działanie do hormonów żeńskich. Jedną z roślin o takich właściwościach jest pluskwica groniasta. Wpływa ona na zmniejszenie nadwrażliwości, wahań nastroju i uderzeń gorąca. W lekach na menopauzę w aptece Papaya znajdziesz również wyciąg z czerwonej koniczyny, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Możemy również spotkać w składzie izoflawony sojowe, które działaniem przypominają pracę estrogenów. Leki na menopauzę przyczyniają się do przywrócenia libido oraz regulowania miesiączkowania u kobiet na początku przekwitania. 

Leki na menopauzę nie zatrzymają zaniku miesiączkowania, ale wspomogą funkcjonowanie. Pomogą złagodzić wiele dolegliwości i przetrwać ten trudny czas. Tabletki na menopauzę bez recepty powinny być stosowane w momencie występowania upierdliwych objawów. Suplementy diety preparaty na menopauzę znajdziesz w każdej aptece.

Leki, suplementy na menopauzę, najczęściej zadawane pytania

Kiedy ustępują objawy menopauzy?

Objawy menopauzy mogą utrzymywać się około 10 lat. Jednak każda kobieta przechodzi to inaczej. Uważa się, że menopauza pojawia się szybciej u kobiet pracujących, palących papierosy czy nadużywających alkoholu. Objawy menopauzy częściowo zanikną po przyjęciu leków, suplementów czy ziół na menopauze.

Co zawierają naturalne suplementy diety?

Naturalne suplementy zawierają wyciągi, które pomagają unormować damskie hormony.

Product added to compare.